Skocz do zawartości
  • 0

Irytujący problem z Bravia Sync


Dżejowski
 Udostępnij

Pytanie

Dzień dobry,

 

Telewizor:
• Sony Bravia 55XE9005

 

Podłączone urządzenia:
• Playstation 4 Pro (HDMI 1)
• Dekoder EVOBOX PVR Cyfrowy Polsat (HDMI 2)
• Soundbar Denon Heos HS2 (HDMI ARC)

 

Mam problem z BRAVIA sync, w chwili włączenia dekodera TV powinien się włączyć tak jak robił to do niedawna, lecz w 80% nie włącza się. Konieczne jest użycie pilota od telewizora i odczekanie aż demo Android i Sony się załaduje, co jest irytujące. Podobna sytuacja występuje z PS4, gdy włączam konsolę z poziomu Dualshock'a a telewizor w ogóle nie reaguje, czasami zdarzy mu się włączyć z konsolą.
Co do soundbara to problem jest taki, że podczas oglądania telewizji telewizor sam zmienia źródło dźwięku pomiędzy wbudowanymi głośnikami a soundbarem. Poza tym po wyłączeniu telewizora soundbar przechodzi w tryb MUTE co sygnalizuje nieustannie migająca niebieską diodą na boku belki, trzeba to wyłączyć manualnie. Przywrócenie fabrycznych telewizora, ani ponowne parowanie urządzeń ustawień nic nie dało. Wymieniłem też kabel HDMI od dekodera i nic. Kabel do konsoli i soundbara miałem w zestawie i nadal używam tych samych.

W październiku 2019 kończyła mi się gwarancja na telewizor, odwiedziłem salon Sony Centre i usłyszałem, żeby czekać na aktualizację, która miała rzekomo wszystko naprawić. Aktualizacja pojawiła się dopiero jakoś w lutym 2020, sprzedawca umywa ręce, gwarancji brak a co za tym idzie - brak możliwości bezpłatnego serwisu.

Czy jest ktoś w stanie pomóc? Pozostaje mi tylko serwis? (w tym wypadku tylko MIK Radom)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...