Skocz do zawartości

Sanah


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Poland napisał:

Skoro już omawiamy w tym dziale różnych artystów to co sądzicie o Sanah? W moim odczuciu w jej przypadku piosenka o szampanie wbijała się bardziej niż ta o melodii.

Ja się zastanawiam czy to już sięgnęliśmy dna czy będzie jeszcze gorzej z naszą muzyką. Zresztą nie tylko z naszą. Gorzej to już sobie nie wyobrażam. Toż to normalnie wstyd wyjść z czymś takim do ludzi. Stękanie, miałczenie i trochę melodii i już „wielki” (s)hit. Wiem, że się narażę zaraz niektórym miłośnikom tego tworu co od paru lat bombarduje play listy. No sorry, ale jeśli coś takiego ma być przebojem, to ja wysiadam. Gdzie artyści z porządnym wyuczonym głosem, charyzmą czy talentem. Dziś wszystko jest robione na kolanie, aby się numer sprzedał. Eeeech:D

Edytowane przez djclassic
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wielce ambitna muzyka się nie sprzedaje, a rynek muzyczny to dziś głównie poważny zarobek dla artystów. I tak polska muzyka jest dziś w dużo lepszym miejscu niż kilka lat temu, pojawiło się nieco ciekawych duetów, czy wykonawców którzy są utalentowani, mają talent muzyczny i robią coś ciekawego, a nie zwykłą papkę. Sanah jest tu dobrym przykładem, bo dziewczyna śpiewać jak najbardziej potrafi, muzykę również umie tworzyć i jak doskonale widzimy wszystko chwyciło, bo osiąga coraz większe sukcesy. Choć muszę przyznać, że zdecydowanie bardziej wolę jej wersję live/akustyczną bez tego całego płytowo anturażu, który w mojej opinii psuje odbiór jej utworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Vinni napisał:

I tak polska muzyka jest dziś w dużo lepszym miejscu niż kilka lat temu,

A to dobre. To Ty chyba nie znasz prawdziwych artystów, którzy tworzyli muzykę, która jest i będzie grana przez kolejne 20 czy 50 lat. Jakoś nie wyobrażam sobie Sanah czy inne podobne pseudo artystki za 20 lat. Już za 10 lat nikt o nich nie będzie pamiętał:lol:

Edytowane przez djclassic
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@djclassic, czas pokaże jak będzie z Sanah i zgadzam się z @Vinni, że twórczość Sanah wypada lepiej w wersji akustycznej. @djclassic, dla przykładu, Julia Marcell, której muzykę pewnie też określisz jako jedno wielkie g, debiutowała w 2007 roku. Mamy rok 2020 i cały czas nagrywa, ludzie o niej pamiętają, chodzą na jej koncerty, nie tylko w Polsce. Dodatkowo jej dwie ostatnie płyty "Proxy" (2016) i "Skull Echo" (2020) zawierały teksty tylko w języku polskim. Co ciekawe, "Skull Echo" ostatnio trafiło też w wersji angielskiej na rynek międzynarodowy.

 

Ostatnio też zauważyłem, że pokolenie urodzone po 2000 roku w większości nie jest zainteresowane klasykami, tylko muzyką obecną (tzw. hity na czasie). Ostatnio nawet trafiłem na osoby z rocznika po 2000 roku, które nie wiedziały kim jest Madonna czy Britney Spears.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bloo. O czym Ty mi tu piszesz. Julia Marcell?:grin: To dałeś przykład stary. Równie dobrze mogłeś napisać: Sarsa, Baranowski, Ania Karwan, Weronika Juszczak, Lanberry itp. :grin: A to wszystko tylko gwiazdeczki na krótką metę.

 

No widzisz. Ja znowu znam kilka osób młodych, którzy interesują się muzyką, ale o nowej nawet nie myślą. Kwestia spojrzenia na subkulturę;)

Edytowane przez djclassic
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, djclassic napisał:

Bloo. O czym Ty mi tu piszesz. Julia Marcell?:grin: To dałeś przykład stary. Równie dobrze mogłeś napisać: Sarsa, Baranowski, Ania Karwan, Weronika Juszczak, Lanberry itp. :grin: A to wszystko tylko gwiazdeczki na krótką metę.

 

No widzisz. Ja znowu znam kilka osób młodych, którzy interesują się muzyką, ale o nowej nawet nie myślą. Kwestia spojrzenia na subkulturę;)

Classic, ogarnij się. Jeżeli Ty porównujesz Julię Marcell do gwiazdek typu Lanberry czy Sarsa, które robią typowe radiowe hity na czasie i nazywasz ją sezonową gwiazdeczką i nie widzisz różnicy, to stwierdzam, że czas na inwestycję w aparat słuchowy. Ewidentnie widać, że nie znasz twórczości Marcell. Poza tym, dałem przykład, gdyż napisałeś, że za 10 lat nikt nie będzie już pamiętał. Dwa, Sarsa, Baranovski, Ania Karwan na rynku muzycznym "chwilę temu" debiutowali.Także mają krótki staż.

Edytowane przez Bloo411
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Powiem krótko. Nie interesuje mnie muzyka niszowa. A taką nazywam obecną na rynku. Nie tylko zresztą ja tak twierdzę, bo obracam się wśród ludzi, którzy interesują się muzyką i także widzą ten syf. Nie ważne czy jest to Julia Marcell czy Sarsa. Obecnie nie ma takiej artystki - artysty, co można by było powiedzieć "o to będzie grane za 20-30 lat". Nie ma i nie widzę żeby to się zmieniło. A ten obecny "świat" muzyki dla mnie nie istnieje. Za słaby:-P

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@djclassic, nie interesuje Cię muzyka niszowa, bo to nie jest klasyka, ot co.

5 minut temu, djclassic napisał:

Nie tylko zresztą ja tak twierdzę, bo obracam się wśród ludzi, którzy interesują się muzyką i także widzą ten syf.

Ale Twoje kółko wzajemnej adoracji nie stanowi wyznacznika, że tak faktycznie jest. Tym bardziej, że ewidentnie cały czas porównywane jest to z muzyką typowo mainstreamową.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Bloo411 napisał:

dla przykładu, Julia Marcell, której muzykę pewnie też określisz jako jedno wielkie g, debiutowała w 2007 roku. Mamy rok 2020 i cały czas nagrywa, ludzie o niej pamiętają, chodzą na jej koncerty, nie tylko w Polsce. Dodatkowo jej dwie ostatnie płyty "Proxy" (2016) i "Skull Echo" (2020) zawierały teksty tylko w języku polskim. Co ciekawe, "Skull Echo" ostatnio trafiło też w wersji angielskiej na rynek międzynarodowy.

A kto to w ogóle jest. Musiałem wejść na YT żeby sprawdzić o co chodzi.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@djclassic, to Ty przesadzasz. Jesteś zapatrzony TYLKO w klasykę i nic innego. Jest sporo niszowych artystów, lub artystów mniej komercyjnych, ale nie słuchasz, przede wszystkim nie znasz ich twórczości, ale mówisz, że jest słaba. Najpierw uzupełnij pewne braki i wtedy się wypowiedz.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie wydaje mi się, abyś przesłuchał dokonania Julii Marcell, Clock Machine, Fismolla, czy Kasi Lins, aby mieć obraz polskiej muzyki. Wnioskuję, że skupiłeś się na Lisowskich, Sarsach, Brzowskich czy Margaret.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcell czy Lins. Po jednym wysłuchaniu już zrezygnowałem. O Sarsie czy Lisowskiej nawet nie wspomnę. Dobra, kończmy tę przepychankę, bo i tak nie namówisz mnie na polska muzykę dzisiejszych czasów. Zwłaszcza nowych piosenkareczek.:D

Edytowane przez djclassic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@djclassic kojarzy mi się z taką osobą, która nie będzie płacić rachunków przez Internet, bo nie, tylko będzie to robić w okienku na poczcie. Bo nie namówisz mnie, bo to jest lepsze etc. Jesteś po prostu uprzedzonym człowiekiem z nastawieniem, że WSZYSTKO, co nowe, czy to mainstreamowe, czy mniej komercyjnej lub niekomercyjne, to złe, bo klasyka najlepsza i BASTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest mizeria, tylko dziś są inne standardy, inne gusta, kompletnie inne trendy. Muzyka jako stosunkowo lekka część kultury przechodzi masę transformacji, dopasowuje się do społeczeństwa. Tym niemniej jeżeli chodzi o dzisiejszą polską muzykę to całość coraz lepiej pasuje do muzyki typowo europejskiej. To już nie są czasy żenującej Mandaryny, dziadowskiego Komarenki, czy beznadziejnego Ich Troje. Dziś nie mamy się czego wstydzić, po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z dzisiejszej muzyki wybieram to co jest mniej komercyjne, bardziej niszowe. Słucham artystów, którzy nie nagrywają głównie pod listy przeboje Eski, RMF-ów etc.

6 minut temu, djclassic napisał:

To jest tylko Twoja subiektywna opinia, nic więcej.

To samo można też powiedzieć o Twoich wypowiedziach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...