Skocz do zawartości

Piłka nożna - dyskusja ogólna


ezequiel93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie chciałbym poznać wasze opinie na temat obecnej sytuacji w piłce nożnej. Jak zmieniły się wasze zwyczaje i zainteresowanie ligami polskimi i europejskimi. Zacznę od swoich odczuć...

Po pandemii jako pierwsza z topowych lig wróciła Bundesliga. Oglądałem z zaciekawieniem powrót tej ligi. Godziny meczów nie zostały znacznie zmienione. Akurat powrót Bundesligi uważam za duży sukces.

Pozostałe topowe ligi europejskie niestety nie przykuły już tak mojego zainteresowania. Przede wszystkim drażni mnie późna godzina rozgrywania hitów w Hiszpanii i we Włoszech. Godzina 22 w środku tygodniu jest mi nie do zaakceptowania. Tak więc pozostaje mi oglądać skróty tych meczów.  Kolejnym problemem jest rozstrzelenie kolejek i granie codziennie - już nie ogarniam kiedy się która kolejka zaczyna, a kiedy kończy.... :D

W lidze angielskiej plusem na pewno jest fakt, że możemy obejrzeć teraz praktycznie wszystkie mecze na żywo. Zostało emocjonowanie się walką o utrzymanie i europejskie puchary. Jednak jaki sens jest podniecanie się tym, kto awansuje do europejskich pucharów, skoro czeka nas prawdopodobnie kolejna fala koronawirusa jesienią? :)

W polskiej lidze poznaliśmy Mistrza kilka dni temu. Zostały nam jeszcze dwie kolejki o pietruszkę w postaci czterech Multilig. Liczę za to na ogromne emocje w finale Pucharu Polski.

Brakuje mi na pewno futbolu reprezentacyjnego. Obawiam się też o poziom i emocje w turniejach finałowych Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Zmieniłem nazwę tematu, bo zauważyłem, że faktycznie nie ma takiego ogólnego o piłce nożnej. No to teraz jest ;)

 

Co do zmiany czasu trwania spotkań z 90 minut do 60, bo tak myśli właśnie Święcicki - z jednej strony to jest jakieś rozwiązanie, tylko czy ono by się sprawdziło?
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
8 godzin temu, pavl6 napisał:

Jaka może być kontuzja w okolicach piersi?

Obite/złamane żebro?

9 godzin temu, Golbi84 napisał:

Oglądam mecz piłki nożnej kobiet i nasuwa mi się pytanie jak wygląda pomoc medyczna u kobiet jak kontuzja jest w okolicach piersi? 🤣

Przypuszczam, że pomoc wygląda tak samo jak w przypadku panów, w końcu to zabieg medyczny, którego udzielają wykwalifikowani lekarze/fizjoterapeuci, a nie przypadkowi erotomani.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Stało się nieuniknione...

 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_men's_footballers_with_50_or_more_international_goals

 

...ale żeby Ronaldo mógł spać spokojnie musi dołożyć jeszcze dwa trafienia. Wszystko oczywiście przez Koreę Północną:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zakończą przedwcześnie kariery w reprezentacji to widzę tu nawet pięciu mocnych kandydatów, którzy mogą dołączyć do klubu "100":

 

76 - Ali Mabkhout (1990)

Najlepsza średnia ze wszystkich czynnych piłkarzy. Dopiero 31 lat i wiele niewymagających reprezentacji z którymi będzie się mierzył w eliminacjach, meczach towarzyskich i turniejach w ramach strefy AFC. Biorąc pod uwagę te wszystkie zmienne można przypuszczać, że może nie tylko złamać barierę 100 goli, ale też docelowo pobić rekord Azji i były rekord świata, bo nie mam wątpliwości, że CR7 będzie już teraz tylko śrubował i zostawi Ali Daeiego daleko z tyłu. 

 

73 - Lionel Messi (1987)

Jeśli nie zrobi sobie kolejnej przerwy z reprezentacją 100 goli jak najbardziej w jego zasięgu. Tak poza konkursem to jestem niezwykle ciekawy kto pierwszy zakończy karierę. Argentyńczyk czy Portugalczyk? Który pierwszy zakończy to szaleństwo i wzajemne napędzanie siebie nawzajem. 

 

69 - Robert Lewandowski (1988)

Rocznikowo 33 lata. Tak po ludzku życzę mu by grał jak najdłużej. Dobił do granicy 100 goli w kadrze i rekordu wszech czasów Bundesligi (nawet jeśli wiązałoby się to z odejściem do niżej notowanego klubu najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech). Kiedyś coś tam wspominał, że chętnie udałby się za Ocean, ale tam może zawsze polecieć w celach turystycznych czy życiowych, a takie rekordy jakie są przed nim aż szkoda nie pobić.  

 

68 - Neymar (1992)

Wewnątrz brazylijski pojedynek z legendą Pele i jego wyprzedzenie to już chyba tylko kwestia czasu. Młody jest, wielkich rywali do miejsca w reprezentacji póki co brak. Jeśli zdrowie dopisze do "stówy" powinien dobić. 

 

63 - Romelu Lukaku (1993)

Najmłodszy z tego grona. 5 lat młodszy od Lewego, a gra przecież w reprezentacji, która strzela więcej/znacznei więcej goli niż Polska. Jednakże kilka lat temu udzielił wywiadu, że będzie kończył karierę w reprezentacji po... EURO 2020. Będzie niepoważny jeśli dotrzyma słowa, bo obecnie jest chyba w peaku swojej kariery i docelowo może wyśrubować potężny rekord w historii swojego kraju. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cytat

Zastanawia brak sędziego Cuneyta Cakira na te ostatnie mecze. Genialnie poprowadził mecz Chorwacja - Hiszpania. Jego doświadczenie i umiejętności są ogromne. Miałem okazję być jego współpracownikiem jako sędzia techniczny na meczu Ukraina - Szwecja na Euro 2012. Uważam go za jednego z najlepszych sędziów na świecie, jeżeli nie najlepszego. Makkelie nie udźwignął ciężaru tego półfinału. Fragmentami sędziował dobrze, spokojnie, ale ostatecznie nie uniósł spotkania. Jestem przekonany, że Cakir rozstrzygnąłby ten mecz dużo lepiej - kończy

https://sportowefakty.wp.pl/euro-2020-2021/948299/zadecydowaly-nie-najlepsze-zalecenia-byly-polski-sedzia-ocenia-zachowanie-var-pr

 

A Wy kogo uwazacie za najlepszego obecnie sedziego pilkarskiego na swiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu w jednym z tematow na forum, pojawila sie dyskusja na temat tego, czy to kto jakie ligi pilkarskie oglada zalezy od jego inteligencji itp. Ponizej wywiad w zblizonym temacie,

Czy polskiemu inteligentowi wypada oglądać piłkę nożną? https://krytykapolityczna.pl/swiat/okonski-wisniowska-wywiad-euro2020/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nowym Prezesem PZPN został Cezary Kulesza który odpowiada też... za wytwórnie Green Star która to. odpowiada za sukces muzyki disco polo a zwłaszcza Marcina Millera i Zenka Martyniuka: https://businessinsider.com.pl/sport/cezary-kulesza-prezesem-pzpn-majatek-biznesy-kariera/xd8s1tb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

To co można powiedzieć o Bundeslidze? Tam to dopiero jest nuda i tak od lat. :)

Ekstraklasa- Pogoń

La Liga- Real

Premier League- Liverpool(bardziej chciałbym, bo uwielbiam Kloppa)

Bundesliga- oczywiście Bayern

Serie A- Inter

LM- Liverpool

Mundial- Brazylia(w końcu Ney wygra coś z reprezentacją)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...