Skocz do zawartości

CYFRA+


G2000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w Cyfrze+ był kiedyś pakiet z kanałami podstawowymi? Tymi, które były w TV naziemnej? Nie było tego na stronie, a informacja o nim pojawiała się tylko na forach. Coś jak Darmowy HD w CP, tylko dużo wcześniej. To mogło być gdzieś tak w okolicach startu DVB-T. Było coś takiego?

Edytowane przez Barti
Wydzielono dyskusję jako nowy, odrębny wątek i przeniesiono do odpowiedniego działu forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiedząc, jak się zaczęła historia platformy Cyfra+? Należąca do spółki Canal+ Cyfrowy platforma cyfrowa Cyfra+ zainaugurowała działalność w 1998 roku. Była to wiodąca platforma cyfrowa na polskim rynku, dająca abonentom dostęp do wielu kanałów telewizyjnych w cyfrowej jakości, w tym po raz pierwszy w Europie do dwóch ofert typu premium (Canal+ i HBO). Cyfra+ oferowała ponad 100 programów telewizyjnych i radiowych, w tym ponad 80 po polsku oraz dostęp do kilkuset innych cyfrowych kanałów z satelity Hot Bird. Programy platformy docierały do ponad 1,5 miliona abonentów. W dniu rozpoczęcia działalności platforma miała w swojej ofercie 7 kanałów: Canal+, Polsat, Polsat 2, Eurosport, Planète, MCM i Muzzik. Ostateczna siedziba spółki Canal+ Cyfrowy mieściła się przy alei gen. Władysława Sikorskiego 9 w Warszawie. ta platforma działała 14 i pół roku jako prekursor najdłużej istniejącej platformy cyfrowej w Polsce - Cyfrowego Polsatu. znacie może kanały, które z czasem dodały do Platformy Cyfra+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś pamiętam, że na samym początku był Polsat 1 i 2, ale później wyłączyli. Pamiętam kanał Seansons. Był chyba o wędkarstwie i Marco Polo o podróżach.

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może i znalazłby się lepszy temat, ale niech będzie tu :)
Robiąc większe porządki, znalazłem jeden z numerów magazynu PLUS+ z 2008 roku, który co 2 miesiące był wysyłany do abonentów CYFRY+ wraz z rachunkiem. 

Skany wszystkich stron dostępne są pod linkiem:
https://drive.google.com/drive/folders/15o5Voz8TuimTLFY1FCNFYLswYoN5u-_X?usp=sharing

  • Dzięki 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również pamiętam ten magazyn, a nawet ten numer. Byłem w tamtym okresie abonentem Cyfry. Ech fajnie że zachowałeś go dla potomnych ? u mnie gdzieś jeszcze jest teczka Cyfry+ którą się dostawało przy podpisywaniu cyrografu. Magazyn Plus+ mogli by i dziś wydawać ale w formie elektronicznej, zamiast maila z nowościami to jeden zbiorowy katalog z premierami na początku miesiąca. Tylko wtedy mogło by się okazać że nie bardzo mają o czym pisać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja pamiętam Pioneera BCT-1530 i jego możliwości programowania nowego softu jtagiem. To był kombajn, dobry soft umożliwiał auto upgrade kluczy Seca.
A jeśli chodzi o wyłączenie Polsatu to był taki epizod. Okazało się później, że Cyfra+ bezprawnie przywróciła go do oferty cyfrowej korzystając z dosyłu analogowej telewizji naziemnej. Ubaw był po pachy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po dawnej CYFRZE+ pozostała taka oto pamiątka: ;)

 

CD-Etui-Cyfra.png

 

Jak widać na powyższym moim zdjęciu, jest to etui na płyty CD/DVD/Blu-ray sygnowane logotypem platformy CYFRA+. :)

Otrzymałem je niegdyś, będąc oczywiście jeszcze abonentem CYFRY+, za odpowiednią ilość punktów, tzw. "Złotych Plusów", nazbieranych w ramach jej dawnego programu lojalnościowego pod tą właśnie nazwą. ;)

To powyższe etui mam do dziś. Służy mi ono jako etui na płyty CD z muzyką w moim samochodzie. :D

 

Ponadto, karty kodowe CYFRY+, które posiadałem, chronologicznie wyglądały tak (od lewej do prawej):

 

Cyfra-karta-01.png     Cyfra-karta-02.png     Cyfra-karta-03.png

 

Kartę Cameleon (ostatnia po prawej stronie) po mojej rezygnacji z CYFRY+ musiałem oczywiście oddać do APS-u.

Natomiast dwie pierwsze wciąż jeszcze posiadam. :DZostawiłem je sobie na pamiątkę po tym, jak swego czasu CYFRA+ wymieniała swoim abonentom karty kodowe na nowe, wpierw na tzw. "szachownicę" (na zdjęciu po środku), a potem na Cameleona. Wydając abonentowi nową kartę, CYFRA+ nie żądała wówczas zwrotu dotychczasowej karty. Pamiętam, że w piśmie, które przyszło pocztą, w kopercie wraz z nową kartą na końcu było zdanie "Dotychczasową kartę możecie Państwo sobie zachować lub zniszczyć". Ja jednak tych kart nie zniszczyłem. Oczywiście po aktywacji nowych kart, te poprzednie stały się już bezużyteczne, ale ja, pomimo tego, zostawiłem je sobie na pamiątkę. ;)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych kart Cyfry+ wstawionych powyżej, tę ostatnią w liczbie sztuk jeden mam do dzisiaj. Siedzi sobie w dekoderze wifiBOX+. Nikt do tej pory nie gderał o wymianę na kartę Cayman. Z technicznego punktu widzenia nie zależy mi, jaką mam kartę, bo i tak używam ichniejszego sprzętu, ale w sumie fajnie mieć w domu taką pamiątkę po Cyfrze+, dopóki mi jej nie zabiorą. Przypomina stare dobre czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Darek z Ozimka napisał:

Jakie anteny satelitarne Cyfra+ dawała swoim abonentom?

 

Początkowo były to anteny 60 cm, a później, gdy nastała "era" wysokiej rozdzielczości (HD) to w ofercie CYFRY+ pojawiły się również anteny o średnicy 80 cm. Oba rodzaje oczywiście z logo "CYFRA"+. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem wymiany kart było wprowadzenie nowszej wersji systemu kodowania, z większymi zabezpieczeniami przeciwko piractwu telewizyjnemu.

I ta wymiana też nie była taka "co chwilę". ;) Odbywało się to raz na kilka lat.

W czasach, gdy ja byłem abonentem CYFRY+, wymiana kart odbyła się tylko jeden raz, z tzw. "szachownicy" na kartę Cameleon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...