Skocz do zawartości
  • 0

Instalacja SAT


barcelonista
 Udostępnij

Pytanie

Witam, chcę założyć u siebie w domu instalację TV SAT na 3 TV. Mam stary talerz sat z Wizji TV. Czy wystarczy, że wymienię konwerter na quad i poprowadzę 3 kable z konwertera do poszczególnych tunerów? I druga kwestia, czy można w to wpiąć jeszcze zwykłą antenę do TV naziemnej?

Edytowane przez Barti
Przeniesiono wątek do odpowiedniego działu forum. Poprawiono też niechlujną pisownię w poście i w tytule wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Powizyjna 60-tka jest dla odbioru z 13E absolutnym minimum. Na instalacji do jednego tunera względnie by działało, choć obecnie w epoce HD i wchodzącego 4K najlepiej założyć minimum 80 cm, jest wtedy zapas na niepogodę. Ogólnie, czym większa antena to tym lepiej. Przy twoich zamiarach @barcelonista, skoro chcesz mieć TV SAT + naziemna (popieram) to najlepiej oprzeć to na multiwsitchu. Proponuję rozważyć opcję dodatkową odbioru także Astry 19E, wtedy multiswitch na dwa satelity. Jeśli chciałbyś dodatkowo jeszcze nagrywać to wtedy 2 kable do jednego tunera i multiswitch z większą liczbą wyjść. Chyba, że masz jakieś tunery z CP/C+, które działają na technologii Unicable to wtedy tylko odbiór jednego satelity. Musisz wiedzieć czego chcesz i wtedy porozglądać się za odpowiednim sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki. Masz może jakiś schemat połączenia, jakby to miało wyglądać? Chodzi mi o puszczenie na trzy TV i dorzucić do tego naziemną. Bo o ile połączyć TV SAT z anteny to wiem to zastanawiam się, jak połączyć to z naziemną. Zwykły schemat na samego Hot Birda mi starczy i bez opcji nagrywania. :)

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Antena powizyjna od razu w kosz. Co to znaczy, że do jednego dekodera może da radę, a do 3 już nie? Zakładając konwerter quad do takiej anteny będzie miał taki sam sygnał na 4 dekoderach. MER 11 do 12dB z tej anteny pozwoli na stabilny odbiór modulacji DVB-T2 tylko w dobrych warunkach pogodowych.

 

Jeśli chce na 3 TV to po co mu multiswitch?

Twoja lista zakupów:

- antena np. Famaval LH80

- konwerter quad (jeśli sam HB) lub monoblock quad (jeśli ma być także Astra), np firmy opticum

- antena naziemna (szczegółów nie podam bo nie znam twojej lokalizacji)

- sumator 4x SAT + 1xDVB-T np DSE

- 3 gniazda RTV SAT

Kabel koncentryczny np. Telmor + końcówki F.

 

Złożysz to sam, bez większego problemu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Żaden multiswitch nie jest potrzebny, zrób tak jak kolega @kfm877 napisał.

Oczywiście im większa antena, tym lepiej. Widać to zwłaszcza podczas dużego zachmurzenia, czy burz. Wówczas przy małych antenach sygnał szybciej zanika. Zatem na 60-yce odbiór będzie, ale trzeba się liczyć z tym że słabsze transpondery w Twoim rejonie będą zanikać przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Zobacz tutaj https://www.dipol.com.pl/schemat_podstawowy_instalacji_tv_w_domu_jednorodzinnym_schemat110.htm

Przykład zsumowania instalacji naziemnej i satelitarnej, masz w lewej części obrazka pod artykułem.

A tu przykład sumatora https://www.dipol.com.pl/sumator_swe_40-01_sygnalu_z_konwertera_quad_z_sygnalem_tv_naziemnej_R85248.htm

do Twoich oczekiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A ja bym zaproponował rozejrzeć się za konwerterem Inverto Unicable, zajrzeć do punktu cyfrowego polsatu, bo oni wyprzedają je po 80zł (o ile jeszcze mają, no ale to trzeba iść się zapytać w punkcie) daje ci to więcej możliwości jakbyś w przyszłości chciał jeszcze jakiś dekoder dołożyć, czy też używać dekodera z dwiema głowicami, lub głowicami fbc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 6.07.2020 o 22:49, SzukamPomocy napisał:

A ja bym zaproponował rozejrzeć się za konwerterem Inverto Unicable

Nie ma mamy informacji jakich dekoderów będzie używał @barcelonista, zatem trudno jednoznacznie podpowiadać Unicable. A jeżeli zechce podpisać umowę z PC+ i dostanie WiFi Box-a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...