Jump to content
Sign in to follow this  
mgaw89

Telewizor pod Platformę CANAL+

Recommended Posts

Posted (edited)

Hej. Jestem na etapie wymiany TV. Gdy już miałem faworyta okazało się ze nie obsługuje Dolby Vision. Jaki rodzaj HDR wykorzystuje C+? Znalazłem TV z Dolby Vision, ale ma słabą czerń. Czy jak będzie HDR10+ oraz HLG to będzie OK?

Edited by Barti
Ponieważ dyskusja tyczy się doboru telewizora pod Platformę CANAL+, a nie samych kwestii z tą platformą związanych, została ona wydzielona jako nowy, odrębny wątek i przeniesiona do odpowiedniego działu forum.

@mgaw89 C+ 4K ma HLG (w większósci przypadków sztucznie załączony na materiałach bez niego), ale jeśli zamierzasz oglądać cokolwiek innego w 4K to idź w kierunku sprzętu, który ma też Dolby Vision, bo po pierwsze ten format daje najlepszy efekty, a po drugie wykorzystują go serwisy VOD, coraz wiecej filmów na blurayu tak wychodzi itd.

Według mnie Dolby Vision to obowiązek. HLG to tylko na sat i to nie do końca. Cały Netflix, Aple TV+ itp. stoją na Dolby Vision. HDR 10+ powoli wypada z gry i rynek przejmuje Dolby Vision.

Posted (edited)

Właśnie czytałem na ten temat. Problem w tym ze trochę ogranicza mnie budżet. Miało być+/- 2500, ale max uda mi się wydać 3000. Znalazłem w tej cenie Samsung QE55Q70r, LG 55SM8600 oraz Sony KD-55XG8596. Problem w tym, że Sony i LG mają IPS i słabą czerń. Samsung ma VA i dobrą czerń, ale brak DV. I teraz problem, co wybrać. :/

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.

Poczekaj jeszcze z miesiąc, dwa i uciułaj jeszcze kilka stówek. Wybierz sobie 2, 3 modele i sprawdzaj co jakiś czas czy na te modele nie ma przecen. Czasami jest jakiś strzał i przez kilkanaście godzin są super ceny. :)

Posted (edited)

A co byś polecił w granicach +/- 3000?

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.

Nie pomogę. Jestem szczęśliwym posiadaczem Samsunga 40 calowego sprzed jakiś 8 lat i dopóki się nie rozpadnie to nic nie zmieniam. :)

Godzinę temu, mgaw89 napisał:

Samsung QE55Q70r

Mam dokładnie ten model i polecam. Bardzo ładny obraz, aplikacje, poza Playerem i iplą, działają. Bardzo dobra współpraca z urządzeniami Apple. Dobra współpraca w zakresie bezprzewodowego przesyłania obrazu z komputerów posiadających Mac OS i Windows.

Jeśli masz brać TV dla Dolby Vision to musi być już dość dobra jasność, żeby ten HDR miał sens. Ja polecam Sony XG.

7 godzin temu, mgaw89 napisał:

Właśnie czytałem na ten temat. Problem w tym ze trochę ogranicza mnie budżet. Miało być+/- 2500, ale max uda mi się wydać 3000. Znalazłem w tej cenie Samsung QE55Q70r, LG 55SM8600 oraz Sony KD-55XG8596. Problem w tym, że Sony i LG mają IPS i słabą czerń. Samsung ma VA i dobrą czerń, ale brak DV. I teraz problem, co wybrać. :/

Radzę jeszcze dodać kilka 100, bo za 3 koła to nie ma za dobrych TV, niestety. Też początkowo chciałem wydać 4-4,5 klocka, ale stanęło na 5,4 koła. A i to długo polowałem, by kupić wybrany TV w tak atrakcyjnej cenie.