Skocz do zawartości

Telewizor pod Platformę CANAL+


Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Jestem na etapie wymiany TV. Gdy już miałem faworyta okazało się ze nie obsługuje Dolby Vision. Jaki rodzaj HDR wykorzystuje C+? Znalazłem TV z Dolby Vision, ale ma słabą czerń. Czy jak będzie HDR10+ oraz HLG to będzie OK?

Edytowane przez Barti
Ponieważ dyskusja tyczy się doboru telewizora pod Platformę CANAL+, a nie samych kwestii z tą platformą związanych, została ona wydzielona jako nowy, odrębny wątek i przeniesiona do odpowiedniego działu forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mgaw89 C+ 4K ma HLG (w większósci przypadków sztucznie załączony na materiałach bez niego), ale jeśli zamierzasz oglądać cokolwiek innego w 4K to idź w kierunku sprzętu, który ma też Dolby Vision, bo po pierwsze ten format daje najlepszy efekty, a po drugie wykorzystują go serwisy VOD, coraz wiecej filmów na blurayu tak wychodzi itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytałem na ten temat. Problem w tym ze trochę ogranicza mnie budżet. Miało być+/- 2500, ale max uda mi się wydać 3000. Znalazłem w tej cenie Samsung QE55Q70r, LG 55SM8600 oraz Sony KD-55XG8596. Problem w tym, że Sony i LG mają IPS i słabą czerń. Samsung ma VA i dobrą czerń, ale brak DV. I teraz problem, co wybrać. :/

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mgaw89 napisał:

Samsung QE55Q70r

 

Mam dokładnie ten model i polecam. Bardzo ładny obraz, aplikacje, poza Playerem i iplą, działają. Bardzo dobra współpraca z urządzeniami Apple. Dobra współpraca w zakresie bezprzewodowego przesyłania obrazu z komputerów posiadających Mac OS i Windows.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mgaw89 napisał:

Właśnie czytałem na ten temat. Problem w tym ze trochę ogranicza mnie budżet. Miało być+/- 2500, ale max uda mi się wydać 3000. Znalazłem w tej cenie Samsung QE55Q70r, LG 55SM8600 oraz Sony KD-55XG8596. Problem w tym, że Sony i LG mają IPS i słabą czerń. Samsung ma VA i dobrą czerń, ale brak DV. I teraz problem, co wybrać. :/

Radzę jeszcze dodać kilka 100, bo za 3 koła to nie ma za dobrych TV, niestety. Też początkowo chciałem wydać 4-4,5 klocka, ale stanęło na 5,4 koła. A i to długo polowałem, by kupić wybrany TV w tak atrakcyjnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
17 godzin temu, czerstwy napisał:

A jeszcze lepiej 65 cali.

 

Rozumiem że zakupiłeś SONY 65XG9505 ??? Jak spisuje się ten model wieczorami  i  jak to w końcu jest z tym Canal+ UHD HDR jest ten obraz ciemniejszy czy nie na tym Sony   ??? Ogólnie już ciężko go kupić ale są XH 9096 i  chyba matryce są podobne :) 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2020 o 13:16, XMAREKK30 napisał:

 

Rozumiem że zakupiłeś SONY 65XG9505 ??? Jak spisuje się ten model wieczorami  i  jak to w końcu jest z tym Canal+ UHD HDR jest ten obraz ciemniejszy czy nie na tym Sony   ??? Ogólnie już ciężko go kupić ale są XH 9096 i  chyba matryce są podobne :) 

Nie mam C+4K bo posiadam Camelona ale obraz dla mnie osobiście rewelacja.Może na oledach jest jeszcze lepiej ale dla mnie super jestem bardzo zadowolony.Co prawda tv posiadam już jakieś dwa miesiące ale nic w dalszym ciągu nie poustawiane.Brak czasu.Na kanałach 4K to juz obraz bajka i jak wybierać to nawet się nie zastanawiać brać 65 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

Na szczególną uwagę zasługują jednak modele 75″ i 85″, które mają także technologię X-Wide Angle zapewniającą bardzo dobry kąt widzenia, porównywalny z matrycami IPS!
 

Źródło: https://hdtvpolska.com/sony-kd-75xg9505-test-bravia-2019-lcd-z-podswietleniem-direct-led/3/?showfull=1

 

 

Tylko 75 cali takowe posiada ale co tam ważne że jest dobrze według Ciebie , także jeszcze raz gratuluje zakupu TV :) 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie odnośnie obsługi modułu cam Ci + ECP na stronie nc+ jest informacja jakie modele są dedykowane. Interesuje mnie tylko lg. Zdecydowany praktycznie byłem już zdecydowany na oled B9 jednak na stronie jest informacja, że wspierany model to cx z 2020 roku. Różnica w tv praktycznie żadna, oczywiście oprócz ceny. Pytanie czy oled B9 będzie bez problemu obsługiwał ten moduł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...