Jump to content
bugmenot

TVP Kultura 2

Recommended Posts

Fajnie jakby tak najpierw TVP Kultura HD pojawiła się na satelicie.

• Upvote 1

Posted (edited)

Faktycznie jakość SD na sat odstrasza od kultury na tym kanale.

Na szczęście w UPC ładna jakość HD. :-)

* na plus, że w TVP VOD pokazuje np filmy z tego kanału nawet w  1080p.

Edited by lukimann

Posted (edited)
W dniu 5.06.2020 o 11:27, Ramirez napisał:

Mogliby w Hbb nadawać jak Polsat News.

Jeżeli kanał: TVP Kultura 2, będzie nadawany poprzez "na żywo" z TVP VOD, które jest chyba tożsame(lub podobne) z TVP Stream, to będzie i chyba dostępny on poprzez HbbTV(Hub TVP - przynajmniej ten "z MUX-3"), bo obecnie już tam są dostępne, nadawane kanały z "na żywo" z TVP VOD z tego co wiem.

Być może chodzi Ci o to, aby kanał: TVP Kultura 2, był nadawany poprzez HbbTV(Hub TVP) "bezpośrednio"(i tylko on) przy kanale TVP Kultura HD na MUX-8, tak jak jest to chyba podobnie z Polsatem News HD nadawanym poprzez HbbTV "na części" MUX-2, ale to jednak inne warunki są, inna sytuacja moim zdaniem, więc nie ma co porównywać w tym przypadku tego.

Aczkolwiek dostępność do nadawanych "na żywo" kanałów poprzez TVP VOD poprzez HbbTV(Hub TVP - przynajmniej ten "z MUX-3") nie jest problematyczna z tego co wiem, bo jest dostępna chyba z "głównego" menu Hub-u TVP - przynajmniej tego "z MUX-3".

Edited by DVB-T(2) INQUIRING

TVP Kultura 2 od 26 czerwca w TVP Stream – na  komputerze, smartfonie, tablecie.

Mogliby wywalić TVP Rozrywka i dać tą stację w naziemnej. Więcej byłoby pożytku.

Dla kogo? Bo na pewno nie zyskałaby na tym TVP Kultura. Bezpośrednia konkurencja w DVB-T, nawet od tego samego nadawcy to ostatnie potrzebuje ten kanał.

Włączyłem sobie TVP Kultura 2 na HbbTV, więc jest tam dostępna. Wie ktoś, gdzie znajdę program dla tego kanału?

A mnie w Hbb nie działa żaden program nadawany na zywo. Jest komunikat nie mozna wczytać. Jakieś seriale, filmy działają. Ktoś ma podobnie?

Miałem tak rano, że nie działało nic poza pogodą i jeszcze jakimiś dwoma serwisami na HbbTV. Teraz już jest OK.

Na TVP Kultura 2 przed chwilą skończyły się stare krótkie animacje ze studia w Bielsku-Białej, a od 16:35 serial Zmiennicy.

Logo Kultury 2 zdecydowanie na minus. Duże i z tą plamą jeszcze.

Generalnie z kanałami na żywo są chyba jeszcze jakieś problemy. Przed chwilą odpalenie TVP Kultura 2 trwało u mnie z 30 sekund i cięło przy odtwarzaniu. Potem przez kilka minut odtwarzało płynnie, po czym zwiecha i wyjście z Hbb. Telewizor Philips z 2019 roku.

Oglądam od ponad 40 minut i bez jednej przycinki i w bardzo dobrej jakości.  Samsung 2019. Myślę że problem może być w łączu internetowym.

Żadne łącze. Czytam na internecie i wychodzi na to że to dosyć częsty problem. Jakoś HbbTV z Polsat News działał.

Możliwe, że problem w łączu, chyba jakaś awaria u operatora, bo widzę wahania prędkości. Teraz już Kultura 2 leci płynnie. 

U mnie nie dzieje się nic. Już chyba minie godzinka odkąd oglądam. 

Czyli kanał dostępny jest w TVP Stream, W aplikacji HbbTV TVP dostępnej na każdym kanale TVP po naciśnięciu czerwonego przycisku i jako osobny kanał HbbTV w MUX8

U mnie działa w każdym z wymienionych miejsc. Jakość bardzo dobra.

Posted (edited)
2 godziny temu, Ramirez napisał:

A mnie w Hbb nie działa żaden program nadawany na zywo. Jest komunikat nie mozna wczytać. Jakieś seriale, filmy działają. Ktoś ma podobnie?

U mnie było tak samo teraz już działa. 

Jest gdzieś ramówka ? Szukałem nawet na stronie TVP i nie znalazłem programu/ramówki TVP Kultura 2 🤔.

Edited by maks27

Wygląda na to, że ramówki nie ma nigdzie bo ludzie na Facebooku TVP Kultura też pytają i beż żadnej odpowiedzi.

Ramówka jest dostępna na Android TV w aplikacji VOD TVP. Po uruchomieniu kanału, można przyciskiem strzałka w górę wywołać dolne menu z listą kanałów, a pod nimi jest ramówka.

• Upvote 1

Posted (edited)
17 godzin temu, ciastek napisał:

Logo Kultury 2 zdecydowanie na minus. Duże i z tą plamą jeszcze.

Zgadzam się. Moim zdaniem powinno być ono takich rozmiarów i usytuowane na ekranie(w miejscu) tak jak kanał: TVP Kultura HD(TVP Kultura 2 emituje sygnał z tego co widzę również w HD(Full) - 1080p, jednak tak jak kanał: TVP Kultura HD powinien on nie mieć w logu dopisku: "HD"). Oczywiście tyle, że powinno być ono z dopiskiem: "2" przy logu kanału - jak najmniejsze, nie "wymyślane"(nie kolorowane, a białe) i wraz z całym logiem zajmujące jak najmniejszy obszar, ale i powinno być bez tej "plamy" w jego tle, a graficznie i kolorystycznie logo kanału powinno odpowiadać temu z kanału: TVP Kultura HD. Wszelkie zmiany(takie jak np. moim zdaniem uzasadnione i co dobrze by było zrobić: przesunięcie jeszcze bardziej niż jest to obecnie - maksymalnie - do najbliższych im rogów ekranu: znaku ograniczenia wiekowego i loga kanału: TVP Kultura HD) powinny być przeprowadzane - jeśli już - to jednocześnie, tzn. aby oba kanały w tym samym czasie miały "jednolity krój" w sprawach o których piszę w tym poście - moim zdaniem.

=====================================

Mogę się mylić niecelowo w treści tego postu. Przedstawiłem w nim również swoje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać.

Edited by DVB-T(2) INQUIRING

TVP Kultura 2 jest nadawana w HD, ale nie każdy odbiornik odbiera HD. Odbiorniki ze starszą wersją HbbTV konwertują kanał na SD. Zapewne dlatego nie ma znaczka HD przy logo i dlatego logo jest takie duże :)

To tylko luźny wniosek na podstawie obserwacji działań nadawcy przy kanałach SD i HD. Kanał w SD ma duże logo, po przejściu na HD, logo jest zmniejszane. Wychodzą zapewne z założenia że na mniejszej rozdzielczości małe logo byłoby rozmazane.