Jump to content

Recommended Posts

Posted (edited)
W dniu 5.06.2020 o 11:27, Ramirez napisał:

Mogliby w Hbb nadawać jak Polsat News.

Jeżeli kanał: TVP Kultura 2, będzie nadawany poprzez "na żywo" z TVP VOD, które jest chyba tożsame(lub podobne) z TVP Stream, to będzie i chyba dostępny on poprzez HbbTV(Hub TVP - przynajmniej ten "z MUX-3"), bo obecnie już tam są dostępne, nadawane kanały z "na żywo" z TVP VOD z tego co wiem.

Być może chodzi Ci o to, aby kanał: TVP Kultura 2, był nadawany poprzez HbbTV(Hub TVP) "bezpośrednio"(i tylko on) przy kanale TVP Kultura HD na MUX-8, tak jak jest to chyba podobnie z Polsatem News HD nadawanym poprzez HbbTV "na części" MUX-2, ale to jednak inne warunki są, inna sytuacja moim zdaniem, więc nie ma co porównywać w tym przypadku tego.

Aczkolwiek dostępność do nadawanych "na żywo" kanałów poprzez TVP VOD poprzez HbbTV(Hub TVP - przynajmniej ten "z MUX-3") nie jest problematyczna z tego co wiem, bo jest dostępna chyba z "głównego" menu Hub-u TVP - przynajmniej tego "z MUX-3".

Edited by DVB-T(2) INQUIRING
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Dla kogo? Bo na pewno nie zyskałaby na tym TVP Kultura. Bezpośrednia konkurencja w DVB-T, nawet od tego samego nadawcy to ostatnie potrzebuje ten kanał.

Link to post
Share on other sites

Włączyłem sobie TVP Kultura 2 na HbbTV, więc jest tam dostępna. Wie ktoś, gdzie znajdę program dla tego kanału?

Link to post
Share on other sites

Miałem tak rano, że nie działało nic poza pogodą i jeszcze jakimiś dwoma serwisami na HbbTV. Teraz już jest OK.

 

Na TVP Kultura 2 przed chwilą skończyły się stare krótkie animacje ze studia w Bielsku-Białej, a od 16:35 serial Zmiennicy.

Link to post
Share on other sites

Generalnie z kanałami na żywo są chyba jeszcze jakieś problemy. Przed chwilą odpalenie TVP Kultura 2 trwało u mnie z 30 sekund i cięło przy odtwarzaniu. Potem przez kilka minut odtwarzało płynnie, po czym zwiecha i wyjście z Hbb. Telewizor Philips z 2019 roku.

Link to post
Share on other sites

Oglądam od ponad 40 minut i bez jednej przycinki i w bardzo dobrej jakości.  Samsung 2019. Myślę że problem może być w łączu internetowym.

Link to post
Share on other sites

Czyli kanał dostępny jest w TVP Stream, W aplikacji HbbTV TVP dostępnej na każdym kanale TVP po naciśnięciu czerwonego przycisku i jako osobny kanał HbbTV w MUX8

U mnie działa w każdym z wymienionych miejsc. Jakość bardzo dobra.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Ramirez napisał:

A mnie w Hbb nie działa żaden program nadawany na zywo. Jest komunikat nie mozna wczytać. Jakieś seriale, filmy działają. Ktoś ma podobnie?

 

U mnie było tak samo teraz już działa. 

Jest gdzieś ramówka ? Szukałem nawet na stronie TVP i nie znalazłem programu/ramówki TVP Kultura 2 🤔.

Edited by maks27
Link to post
Share on other sites

Wygląda na to, że ramówki nie ma nigdzie bo ludzie na Facebooku TVP Kultura też pytają i beż żadnej odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Ramówka jest dostępna na Android TV w aplikacji VOD TVP. Po uruchomieniu kanału, można przyciskiem strzałka w górę wywołać dolne menu z listą kanałów, a pod nimi jest ramówka.

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, ciastek napisał:

Logo Kultury 2 zdecydowanie na minus. Duże i z tą plamą jeszcze.

Zgadzam się. Moim zdaniem powinno być ono takich rozmiarów i usytuowane na ekranie(w miejscu) tak jak kanał: TVP Kultura HD(TVP Kultura 2 emituje sygnał z tego co widzę również w HD(Full) - 1080p, jednak tak jak kanał: TVP Kultura HD powinien on nie mieć w logu dopisku: "HD"). Oczywiście tyle, że powinno być ono z dopiskiem: "2" przy logu kanału - jak najmniejsze, nie "wymyślane"(nie kolorowane, a białe) i wraz z całym logiem zajmujące jak najmniejszy obszar, ale i powinno być bez tej "plamy" w jego tle, a graficznie i kolorystycznie logo kanału powinno odpowiadać temu z kanału: TVP Kultura HD. Wszelkie zmiany(takie jak np. moim zdaniem uzasadnione i co dobrze by było zrobić: przesunięcie jeszcze bardziej niż jest to obecnie - maksymalnie - do najbliższych im rogów ekranu: znaku ograniczenia wiekowego i loga kanału: TVP Kultura HD) powinny być przeprowadzane - jeśli już - to jednocześnie, tzn. aby oba kanały w tym samym czasie miały "jednolity krój" w sprawach o których piszę w tym poście - moim zdaniem.

=====================================

Mogę się mylić niecelowo w treści tego postu. Przedstawiłem w nim również swoje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać.

Edited by DVB-T(2) INQUIRING
Link to post
Share on other sites

TVP Kultura 2 jest nadawana w HD, ale nie każdy odbiornik odbiera HD. Odbiorniki ze starszą wersją HbbTV konwertują kanał na SD. Zapewne dlatego nie ma znaczka HD przy logo i dlatego logo jest takie duże :)

Link to post
Share on other sites

To tylko luźny wniosek na podstawie obserwacji działań nadawcy przy kanałach SD i HD. Kanał w SD ma duże logo, po przejściu na HD, logo jest zmniejszane. Wychodzą zapewne z założenia że na mniejszej rozdzielczości małe logo byłoby rozmazane.

Link to post
Share on other sites

Nie każdy też ma tak szybkie łącze by odbierać w jakości HD. U mnie obraz jest świetny, ale na początku jak włączę kanał to jest masakra, dopiero po kilku sekundach wskakuje obraz żyleta.

 

Nie działa mi za to w HbbTV Dwójka i Polonia. Ktoś wie w czym problem?

Edited by Ipo
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem wątku (off-topic). To nie jest wątek o usłudze HbbTV.
Link to post
Share on other sites

Tu nie chodzi tylko o łącze. Wąskim gardłem są zastosowane technologie i oprogramowanie w telewizorze. Miałem okazje to porównać na łączu światłowodowym na telewizorze tej samej marki, jeden z 2011 roku, drugi z 2019 roku.

W tym pierwszym wszystkie kanały streamingowe z HbbTV szły w SD, w tym drugim w HD.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...