Jump to content

Recommended Posts

Posted (edited)

Wątek dotyczy wiązek punktowych, a moje pytanie jest o wiązkę "Italy": Jaki rozmiar czaszy do jej odbioru jest wystarczający na południowym zachodzie Polski (Wrocław)? :)

Edited by Barti
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono też liczne literówki w poście.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam TivùSat, ale potrzebuję Virgin Radio TV... :cry: No nic, poczekam aż Mediaset przełączy kiedyś 11919 do DVB-S2, bo obrotnica leży i czeka na lepsze czasy, a tuner z MLS/PLS też tani, ale antenę mam 85 cm niestety... :cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

We Wrocławiu na antenie 1,2 m z wiązki Italy da się odebrać tylko 1 transponder (12256 V), na którym są chyba same kanały telezakupowe. Z innych częstotliwości tej wiązki (z lepszymi kanałami) nigdy nic mi się nie pokazało – trzeba większej anteny. Antena 1,2 m z dużym zapasem łapie za to wiązkę Transalpine na 5°W i stąd można odbierać wiele dobrych kanałów włoskich i francuskich.

Edited by mprw
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak jak napisał @mprw. W przeciwieństwie do pozostałych wiązek sygnału z 9*E, ta rzeczywiście jest punktowa. Żeby odebrać coś u nas z tej wiązki to trzeba by było anteny chyba ze 3m. Do tego część transponderów tej wiązki pokrywa się parametrami z tr. ukraińskiej XtraTV z wiązki N-E. https://satkurier.pl/news/187796/eutelsat-9b-aktywowal-wloski-pakiet.html

W związku z powyższymi radzę odpuścić sobie temat odbioru tych kanałów u nas w kraju. Pozostaje 5*W z którego na szczęście sygnał jest ogólnie dobry (najbardziej poszkodowany został północny-wschód kraju), wbrew wcześniejszym wątpliwościom przed uruchomieniem nowej zawężonej wiązki. Przecieraj szlaki @SatExpert i zobacz co uda ci się wycisnąć z 85cm. Najbardziej wymagające tp to 12543 i 12648. Pzdr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...