Jump to content

Recommended Posts

Posted (edited)

Wątek dotyczy wiązek punktowych, a moje pytanie jest o wiązkę "Italy": Jaki rozmiar czaszy do jej odbioru jest wystarczający na południowym zachodzie Polski (Wrocław)? :)

Edited by Barti
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono też liczne literówki w poście.

Mam TivùSat, ale potrzebuję Virgin Radio TV... :cry: No nic, poczekam aż Mediaset przełączy kiedyś 11919 do DVB-S2, bo obrotnica leży i czeka na lepsze czasy, a tuner z MLS/PLS też tani, ale antenę mam 85 cm niestety... :cry:

Posted (edited)

We Wrocławiu na antenie 1,2 m z wiązki Italy da się odebrać tylko 1 transponder (12256 V), na którym są chyba same kanały telezakupowe. Z innych częstotliwości tej wiązki (z lepszymi kanałami) nigdy nic mi się nie pokazało – trzeba większej anteny. Antena 1,2 m z dużym zapasem łapie za to wiązkę Transalpine na 5°W i stąd można odbierać wiele dobrych kanałów włoskich i francuskich.

Edited by mprw
  • Thanks 1

Dokładnie tak jak napisał @mprw. W przeciwieństwie do pozostałych wiązek sygnału z 9*E, ta rzeczywiście jest punktowa. Żeby odebrać coś u nas z tej wiązki to trzeba by było anteny chyba ze 3m. Do tego część transponderów tej wiązki pokrywa się parametrami z tr. ukraińskiej XtraTV z wiązki N-E. https://satkurier.pl/news/187796/eutelsat-9b-aktywowal-wloski-pakiet.html

W związku z powyższymi radzę odpuścić sobie temat odbioru tych kanałów u nas w kraju. Pozostaje 5*W z którego na szczęście sygnał jest ogólnie dobry (najbardziej poszkodowany został północny-wschód kraju), wbrew wcześniejszym wątpliwościom przed uruchomieniem nowej zawężonej wiązki. Przecieraj szlaki @SatExpert i zobacz co uda ci się wycisnąć z 85cm. Najbardziej wymagające tp to 12543 i 12648. Pzdr.