Skocz do zawartości

itv HD, kto ma? Jak odebrać?


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PawelU1981

itv HD to temat, który mnie interesuje i jednocześnie irytuje. Pisze się iż jest możliwość odbioru tego kanału po wpisaniu wartości PID VIDEO i wyszukaniu kanału ręcznie... Jakbym nie kombinował za nic nie chce pojawić się obraz i fonia. Jedynie wyszukiwany jest serwis radiowy, czli sama fonia owego kanału. Na Fergusonie HF8800 ponoć da się ten kanał odebrać, tylko jak? U mnie jest to niemożliwe :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

U mnie na HF8800 pojawia się obraz, ale brak dzwięku... Masakra :/ Obraz pojawia się tylko gdy przełączam z dowolnego kanału HD (nawet kodowanego) na itv HD. Jeśli przełączenie następuje z kanału SD pojawia się tylko info brak audio i video :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na moim HUMAX HDCI-2000 tylko fonia. Po wpisaniu parametrów w Formula uzyskałem odbiór tego kanału, ale be obrazu. VPID zmienia się automatycznie na dziwną wartość 8192 pomimo, że wproiwadziłem wcześnie poprawne 3401. Szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info jak potwierdziliśmy odbiór na Fergusonach 8800/8900 i GI-890 HD Excellence.

 

Na Fergusonie trzeba pobawić się w małego hackera. Najpierw trzeba ręcznie dopisać kanał z PID-ami: 3401/3402/2317 z 11,428 GHz, pol. H SR=27500 FEC=2/3 i najlepiej wyszukać odrazu kanału z 12,607 GHz, pol. V SR=27500 FEC=2/3 (potrzebny jest nam Rush HD).

Zgrywamy listę na komputer i otwieramy w edytorze szesnastkowym. Odnajdujemy serwis z nazwą taką, jaką nadał Ferguson po ręcznym dodaniu ITV z PID-ami (User defined chyba - nie pamiętam - nie istotne - każdy musi sprawdzić sam). Teraz na obrazku poniżej podkreślam na czerwono co należy poprawić:

 

7076.jpg

 

Czyli dwa bajty przed nazwą (to jest SID) i dwa bajty przed PID Video (PID PMT). Podkreślone na czerwono.

 

Zapisujemy, ale to nie koniec zabawy - w tym momencie nie możemy wgrać spreparowanej listy, bo nie zgadzają się sumy kontrolne. Aby to skorygować robimy prosty trik - otwieramy spreparowaną listę w HD Channel Edit, klikamy na Edit na dowolnym kanale, nic nie zmieniamy, klikamy na Save (to u góry) i voila - lista gotowa. Wgrywamy do odbiornika.

W odbiorniku Rush HD trzeba przenieść obok naszego ITV HD, aby oglądać ITV HD trzeba przełączyć się na niego z Rush HD.

 

Tak potwierdziliśmy odbiór na Fergusonie.

 

Na GI-890 HD sprawa była banalna - po wyszukaniu automatycznym 11,428 GHz, pol. H SR=27500 FEC=2/3 wchodzimy na stację radiową o nazwie 10510 i wchodzimy w edycję PID-ów. Dopisujemy PID Video o wartości 3401, zmieniamy typ kanału z SD na HD i gotowe. Po przełączeniu góra dół wskoczy obraz i dźwięk na ITV HD. Niestety kanał zostaje wśród stacji radiowych, a na ekranie jest pewna niespodzianka :P Ale obraz + dźwięk są. Z poziomu kanałów TV być może też da się to uzyskać, ale potrzebuję zgraną listę kanałów z GI-890 - jeśli tylko nie jest zaszyfrowana i nie ma sum kontrolnych (bo edytora nie widzę), to zmusi się go do puszczania ITV HD z poziomu kanałów TV bez niespodzianki na ekranie.

 

PS: Teraz zamiast ITV HD nadawana jest plansza testowa Technicolor Chiswick Park.

 

Podane powyżej metody są tylko dla osób mających pojęcie o zabawie edytorami szesnastkowymi - jeden zły ruch i tuner do piachu.. Na nazwę kanału u mnie nie zwracajcie uwagi - poprawiłem ją sobie przez HD Channel Edit.

 

W wypadku innych odbiorników cyfrowych często trick polega na wpisaniu prawdziwych lub fałszywych danych PID PCR/PID PMT/SID, niekiedy pozwala na to edytor kanałów, niekiedy trzeba to zrobić metodami "hakierskimi" ;)

 

Być może są jakieś inne sposoby - nie wnikam - ja to robię po swojemu :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co namieszasz, jeśli uszkodzisz strukturę listy kanałów to już zależy tylko od odbiornika jak zareaguje - może nie stanie się nic, może zgłupieć i wgranie sprawnej listy przywróci jego pracę, a może utonąć w śmietniku w pamięci i się nie podniesie :curious: Ja tylko ostrzegam - potrafię stworzyć taką listę, która uwali tuner, więc się da. Zawsze wszystkie operacje zachaczające o kombinowanie w strukturach baz danych i softu odbiornika trzeba wykonywać z głową. Głównym moim celem właściwie nie było pokazanie jak to zrobić, tylko że się da, bo widziałem w sieci, że wiele osób nie mogło sobie poradzić i co gorsze zamiast po prostu przyznać się, że nie dali sobie rady (trudno - nie każdy musi mieć takie zdolności, bo widać, że jest sporo kombinowania - rozumiem - od tego tu jesteśmy, żeby pomagać ;) ) to zarzucali SAT Kurierowi, że głupoty opowiada i się nie da. No cóż moi drodzy - da się.

 

EDIT: Jeszcze jedna kwestia, o której nie wspomniałem wcześniej - dlaczego przy Fergusonach jest tyle kombinowania. Otóż HD Channel Edit nie pozwala na modyfikację wartości PID PMT istniejącego kanału (a przynajmniej ja nie widzę takiej opcji), więc jeśli dodamy User defined - nie uda się go poprawić w 100% przez sam edytor (SID można poprawić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbieram ITV HD na HUMAX HDCI-2000!

Jak tego dokonałem?

Żeby odebrać ITV HD na HUMAX HDCI-2000, należy w programie Formula najpierw skopiować jakikolwiek kanał HD, np. Canal Plus HD, zmienić nazwę na ITV HD, zmienić transponder na wcześniej wyszukany (11426H, wyszukuje się program Brith) i wpisać następujące parametry:

Type: TV

Lock: UNLOCK

ServiceID: 0

PMT PID: 3400

Video PID: 3401

Audio PID: 3402

PCR PID: 3401

Subtitle i Teletext : pozostawić 8192

Video SET: FALSE

 

Uwaga! Samo wpisanie parametrów nowego kanału nie działa. Należy uprzednio skopiować jakikolwiek kanał HD, bo jest w nim ustawiony jakiś parametr, którego nie można edytować, a który włącza MPEG-4. SID jest 0, bo jak wpisze się 10510, to tuner automatycznie zmienia PID Video na 8192 (stacja radiowa).

Kanał ITV HD odbieram na antenie 90cm, konwerter ustawiony z odbicia na 28, centalny konwerter na HB 13. Oprogramowaniw w tunerze 1.00.15.

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Odświeżę nieco temat.Na Optiboxie hd 2cicx pvr ready ITV HD działa bezproblemowo , (czasza u mnie 90cm , centralnie skierowana na Astrę 19,2), odbiór z konwertera(zez) wycelowanego na 28,2 obraz ideał

tp. (11,428 GHz, pol. H SR=27500 FEC=2/3)

Wystarczy przeskanować transponder, kanał zapisze się pod nazwą 10510 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Ja mam dosyć drobny problem. Mam Arivę i po ręcznym edytowaniu kanał się pojawił... w liście kanałów radiowych.

Jak go wrzucę pojawia się obraz.. tyle że chciałbym go przenieść do kanałów TV. W edytorze kanał jest jako TV, a na arivie dalej w liście radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co prawda mam inny model Fergusona, ale też mi się tak dzieje jak mam za dużą listę kanałów i zbyt pofragmentowaną. Przy około 3000 kanałów tuner zaczyna dostawać zadyszki i zaczyna świrować. Programy da się włączyć, jest obraz i dźwięk, ale pokazuje programy tv na liście radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam Szanownych Kolegow.

 

Moze dla odmiany prosty skrypt z internetu, do zainstalowanie ITV HD na DM800.

#/bin/sh

cd /hdd
echo Backup lamedb
cp /etc/enigma2/lamedb .
echo Disable enigma
init 4
echo Adding ITV HD
sed -e '$d' lamedb | sed -e '$d' >new_lamedb
echo '0f06:011a0000:090b:003b:134:0' >> new_lamedb
echo 'ITV HD' >> new_lamedb
echo 'p:BSkyB,c:000d49,c:030d49,c:040d4a,c:050001,f:5' >> new_lamedb
echo 'end' >> new_lamedb
echo 'Have a lot of bugs!' >> new_lamedb
echo Copying in new lamedb file
cp new_lamedb /etc/enigma2/lamedb
echo Enable enigma
init 3

exit 0

Powinno dzialac na kazdej Enigmie2.

W Szczecinie od wielu miesiecy odbieram bezproblemowo sygnal na antenie 35 cm.

Wynika to z dobrego sygnalu, a przede wszyskim bardzo dobrej korekcji bledow (FEC=2/3).

4anteny.gif

Uwaga: nie stosowac przyssawki, bo wszystko spadnie!!!

 

Pzdr.J.P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ja mam dosyć drobny problem. Mam Arivę i po ręcznym edytowaniu kanał się pojawił... w liście kanałów radiowych.

Jak go wrzucę pojawia się obraz.. tyle że chciałbym go przenieść do kanałów TV. W edytorze kanał jest jako TV, a na arivie dalej w liście radio.

 

Skoro masz zeskanowany tp 11428, w programie zamiast dodawać vpid do wyszukanego "10510" na liście PPM oraz "Insert channel". Pola uzupełnij, listę wgraj przez RS lub USB jako userdb. Stacja pojawi się w kanałach TV.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...