Skocz do zawartości

Folx Music Television


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na satelicie Hot Bird pojawił się słoweński (nie niemiecki jak pisałem wcześniej aczkolwiek na to może naprowadzać prezentowany kontent) kanał Folx TV: https://satkurier.pl/news/192983/muzyczny-folx-tv-wybiera-eutelsat-hot-bird.html
Kanał jest o tyle interesujący, że emituje muzykę szlagierową - protoplastę do tej, którą serwuje nam NTL i przede wszystkim TVS. Te kanały mogą sobie tę stację włączyć i się uczyć. :)

Edytowane przez Poland
Niechlujna pisownia w poście, liczne literówki, bełkot. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Wyjątkowo poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, co kto lubi. Ja tam akurat szlagierów nie słucham. Ale też nie gardzę osobami, które takiej muzyki słuchają.

Jeśli @Poland taką muzykę lubi to OK, niech sobie jej słucha. Ja tam nie mam nic przeciwko temu. ;)

Moja mama lubi tego typu muzykę i myślę, że ucieszy się z tego kanału. :)

 

A tak swoją drogą, @Poland, kanał Folx TV, według informacji podanej we wskazanym przez ciebie artykule na portalu "Sat Kurier", jest kanałem słoweńskim, a nie niemieckim. :rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folx TV jest kanałem austriackim i wcześniej  (tzn. do końca kwietnia 2020 roku) nadawany był na satelicie Astra na Transponderze 12692 H. Niestety z przyczyn finansowych musiał tego satelitę opuścić. Przez ostatni miesiąc był dostępny tylko w internecie po czym wrócił na satelitę ale już nie na Astrę tylko na HOT BIRD'a (kasa). Wyszło mu to na dobre bo na HB ma nieco lepszy obraz i wyższy bitrate.

Na Astrze w miejscu FOLX'a nadawany jest kanał Volksmusik.tv  jest to dubel kanału z innego transpondera (nota bene w bardzo kiepskiej jakości obrazu) . Wcześniej FOLX był nadawany równocześnie na 2 satelitach: Na Astrze i chyba Eurobirdzie... nie pamiętam. Na HotBirdzie nie był nigdy. 

Cechą tego kanału w stosunku do innych niemieckich tego typu jest stosunek telezakupów do muzyki. W Folx jest najwięcej muzyki. W tych niemieckich praktycznie ciągle telezakupy.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo mając na uwadze apetyt stacji, dotyczący stworzenia polskiej wersji, zmiana może okazać się opłacalna, choć zmusi ona zapewne ich fanów niemieckojęzycznych, mających tylko Astrę do dokupienia zeza na Hot Bird. Póki co, ci fani narzekają na Facebooku stacji Folx TV, że nie wróciła na Astrę.

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nawet na miejscu właścicieli Folxa zrobił przed startem osobnej stacji bloki w głównym kanale o długości takiej, jak obecność muzyki w TVS'ie.

Edytowane przez Barti
Przeniesiono post do odpowiedniego działu forum i wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Możliwe że niedługo Folx Music Television wzorem One oraz Zwei przejdzie na emisję w HD. Redakcja stacji odpisała mi że może się to stać w kolejnych dniach: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3522115094548812&id=281200958640258

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Folx Music Television uruchomiło kanał Adria Music Television dla Słowenii i krajów bałkańskich - jest to odpowiednik niemieckiego Zwei Music Television ale z większą ilością lokalnej muzyki: https://satkurier.pl/news/199372/nowe-projekty-folx-juz-blisko.html

Ponadto na Bałkanach dostępny jest też kanał One Music Television jak i sam Folx.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
5 godzin temu, Poland napisał:

Kanał ma wystartować jako osobna stacja. 

Czekam na ten kanał. Zapowiada się ciekawie, ponieważ tam będzie muzyka Góralska, nawet kanały Polo TV czy Disco Polo Music bardzo rzadko ją grają (kiedyś na Polo TV było poranne pasmo ze szlagierami, ale je zlikwidowali jakiś czas temu). Teraz jedynie na TVS można posłuchać takiej muzyki.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...