Skocz do zawartości

Tuner twin z CI/CI+,który wybrać?


grzeno
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym zaczerpnąć wiedzy szanownych kolegów z forum sat kurier-mianowicie

Zamierzam zakupić tuner z podwójną głowicą satelitarną(2xdvb-s,s2,s2x)z gniazdem na moduł CI+,w którym miałby się znajdować moduł polsatu.

W czytniku kart była by karta smart hd. I teraz tak-wystarczy mi tuner zwykły hd,lecz nigdzie nie mogę znaleźć z takimi parametrami.Tylko tunery linux,którego boje się że nie ogarnę.Myślałem o openbox sx9 twin, zgemma h9 twin lub qviart lunix 4k twin.Wiem że openbox jest droższy od dwóch pozostałych,ale czy warto? Nie mam dużych wymagań. Dodam że nie zależy mi na żadnych oscamach czy [beep]. Chciałbym poprostu włożyc kartę i moduł i ogladac/nagrywać no i na wtyczkach, które są na openatv-czyli jakiś netflix,nc+go itp.I jeszcze pytanie-czy wystarczy zakupić tuner i bedzie wszystko tak jak bym chciał,czy trzeba coś wgrywać,instalować?.Głownie chodzi mi o odbiór i nagrywanie programów.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko się udzielam, ale z uwagi na małą popularność openboxów sx oraz poziom irytacji jaki może powodować ten tuner postanowiłem się podzielić ostrzeżeniem.

 

Jako posiadacz openbox sx6, mogę odradzić Ci tunery tej serii. Co do mojego modelu mogę podać następujące wady:

Brak normalnego linuxa. System jest oparty na linuxie, ale jest to własny system producenta i nie jest już rozwijany. Nie ma enigmy itp. Wsparcie tylko na rosyjskich forach, więc w praktyce można założyć jego brak.

Sama praca tunera też bywa często irytująca. Mam moduł polsatu i cameleona z pc+ i nie działa to stabilnie, prawdopodobnie z powodu przegrzewania. Często zdarzają się przypadki, że nie potrafi zdekodować kanału. Pomogło dopiero pilnowanie, żeby wyłączać tuner, gdy się niczego nie ogląda.

 

Na plus na pewno jakość obrazu. W porównaniu z tunerem wbudowanym w lg oled, sx6 wypada chyba nawet lepiej. Ponadto ilość wejść na moduły i karty.

 

Jeżeli masz pc+ i cameleona albo moduł to nie kupowałbym niczego dopóki nie pojawią się tunery z wejściem 2 x CI z ECP.

Jeżeli masz tylko PC+ to poczekałbym na to, aż na rynek wyjdzie więcej tunerów z portem CI+ 1.4 albo w ostateczności kupił technisata, który ma jedno wejście na moduł z CI+ 1.4

Jeżeli masz PC+ i CP to poczekałbym na to aż na rynek wyjdzie jakikolwiek tuner z dwoma portami CI+ 1.4

Jeżeli masz tylko CP to openbox ujdzie, ale są lepsze rozwiązania pod względem softu jak np. Zgemma, chyba że zależy Ci przede wszystkim na jakości obrazu to  wtedy openbox jest do rozważenia, ale musisz liczyć się z tym, że wydasz sporo pieniędzy na sprzęt, który nie ma wsparcia, ma problemy z działaniem i jest przestarzały pod względem modułów cam jakie obsługuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...