Skocz do zawartości

Gry i konsole – PlayStation


Rekomendowane odpowiedzi

https://www.dobreprogramy.pl/Playstation-5-gry-cena-kontrowersje,News,111115.html

cyt.

"Do tej pory standardową ceną za nową produkcję AAA w Europie było 70 euro. Mamy więc do czynienia z podwyżką o 10 euro. Według średniego kursu NBP z dnia 17 września 2020 r. jest to 356 złotych."

 

10 € to nie kwota, która potrafiłaby wstrzymać popyt. Sony nie ustala cen pod polski rynek, tylko pod USA, własny, czy strefę euro, a tam 10 € to jak u nas 10 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystkie konsole PS5 wyprzedane w przedsprzedaży (zajęło to niecałe 3 dni w PL, w innych krajach sporo szybciej).
Jest nadzieja na drugi rzut preorderów na dostawę pod koniec roku - ciekawe tylko czy polskie sklepy się załapią i na ile sztuk: https://mobile.twitter.com/PlayStation/status/1307364082341740544?s=19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, NobelM napisał:


Jest nadzieja na drugi rzut preorderów na dostawę pod koniec roku - ciekawe tylko czy polskie sklepy się załapią i na ile sztuk

Tam jest napisane, że pojawią się kolejne preordery w przeciągu kilku dni :)

Potem kolejny będzie pod koniec roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie chwyt marketingowy. :D Bierzta ludziska, bo braknie tego ekskluzywnego chińskiego plastiku. xD Fanboje SONY dadzą się doić jak krówki. Pady z PS4 zablokowane żeby kupować te nowe, gry ex po 80$, a i tak będą wydawane gierki na PS4 mimo wcześniejszych zapewnień, że całe skupienie pójdzie już na nową generację. 

W USA olbrzymia frustracja, bo mieli powiadamiać dużo wcześniej kiedy zaczną się preordery, a potem walnęli po pokazie, że już START. Sporo osób się obudziło z ręką w nocniku, bo dano specjalnie za małą ilość na początek. 

W sumie zrobili tak pewnie dlatego, że XBOX jest teraz poważnym konkurentem, a nie słabą, droższą opcją i chcieli być pierwsi ze startem żeby złapać ludzi zanim zdążą poważnie przemyśleć swoją decyzję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jakoś bardziej przekonuje Series X, ale ja nie mam od jakiegoś czasu maszyny do grania i sporo tytułów do ogrania z lat poprzednich. Z exów PS, to najbardziej bym chciał pograć w Days Gone i God of War. Może Uncharted jeszcze bym dorzucił do listy. To jest w sumie 3 gry. W sumie zawsze można sobie kupić PS4 po niższej cenie i to ograć. 

Problem w tym, że cena nadal stoi na poziomie wyższym niż Xbox Series S :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2020 o 14:04, NobelM napisał:

No i wszystkie konsole PS5 wyprzedane w przedsprzedaży (zajęło to niecałe 3 dni w PL, w innych krajach sporo szybciej).
Jest nadzieja na drugi rzut preorderów na dostawę pod koniec roku - ciekawe tylko czy polskie sklepy się załapią i na ile sztuk: https://mobile.twitter.com/PlayStation/status/1307364082341740544?s=19

Pojawil sie preorder w Neonet.

Udało mi się złożyć zamówienie.

Kasa zapłacona :mrgreen:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kingofsouth Sama konsola, też z napędem. Zapewne dokupię jeszcze drugiego pada. Kamerkę miałem przy PS4 Pro - kupiłem licząc na to, że wypuszcza jakieś sportowe gry pod nią (tak jak było przy PS3), ale się przeliczyłem i się kurzyła (sporadycznie wykorzystywana przy "Just Dance" właśnie i "Playroom").

Edytowane przez Barti
Tytuły seriali, filmów, audycji, utworów itp., w tym również gier, podajemy w cudzysłowie. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NobelM, orientujesz się, czy to konto, co mamy na naszych PS4, będziemy mogli używać na PS5?

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będziesz mógł używać na 5 na 6 i na 7 konto jest kontem sony a nie konkretnego modelu konsoli. 

Z tymi preorderami konsoli to były jakieś jaja.... złapałem jeden z pierwszych preorderów w empiku a i tak nie mam pewności czy będę miał konsole jak dostanę potwierdzenie że wysyłają mi mój egzemplarz to szybko dokupię kamerkę i media remote.... chociaż kamerka robi u mnie bardziej za mikrofon niż za kamerkę

Co do gier moja ps4 pro w w poniedziałek leci do nowego właściciela zostawiłem sobie RDR2 wiedźmina i the last of us 2 i gta 5 kupię fifę 2021 z darmowym upgradem do ps5, cyberpunka i może spidermana także będzie w co grać nie mniej patrząc na ceny. gier to wolałbym mieć xboxsa z gamepassem no ale exsy na playstation robią swoje.......

Edytowane przez _Artek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tu nic nie zrobią bo ps5 ma być wstecznie kompatybilne i co wtedy z cyfrówkami na ps4 przypisanymi do konta a nie do konsoli :D mogli by podać czy remake pierwszej mafii będzie śmigał na ps5

Swoją drogą tak się ludzie rzucili na to hdmi 2.1 a ja myśle że 4k 120 albo 8k 30 to będzie tylko w indykach.... mi by starczyło stabilne prawdziwe 4k 60 w dużych grach AAA , choć obawiam się że to też nie będzie reguła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak dwa lata temu po przeprowadzce kupowałem pierwszą konsolę do domu, dotychczas zawsze PC. Zamówiłem w black friday w Xkomie PS4PRO z RRD2w promocji, po czym po 2 godzinach dostałem maila że PS4 im zabrakło ale jak chce mogą mi w tej samej, nie ukrywam wtedy dobrej cenie zaproponować Xboxa one X z RDR2 i dorzucą Tomb Ridera. Oczywiście się zdecydowałem, Tomb Ridera sprzedałem za stówkę, po czym za miesiąc był darmowy w GamePasie i konsola wyszła jeszcze taniej ? 

 

Chciałem bardzo Playstation dla kilku exclusivów bo nie ukrywajmy są lepsze jakościowo, ale dla samego kontentu jak game pass i kupowanie gier nowych za 10zł na allegro aby przejść fabułę robi robotę moim zdaniem i pewnie zostanę zielony :P Szkoda tylko że te nowe konsol są tak nie wymiarowe że gdzie to wejdzie w szafkę RTV ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Mikizncplus napisał:

 

 

Szkoda tylko że te nowe konsol są tak nie wymiarowe że gdzie to wejdzie w szafkę RTV ??

 

W takim sposob zagotowałem swoje pierwsze PS3 kupione w UK.  To był model ten duży. 

Wsadziłem do szafki i zapaliła się kontrolna tzw. Yellow light dead ?

Potem kupilem drugie PS3 juz w Polsce i wiem że nigdy konsoli do szafki nie wsadzę?

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...