Jump to content

Recommended Posts

Zakładam w tym dziale temat "MTV Italia", ponieważ warto podkreślić, że na tej pozycji od dawna nadaje kanał muzyczny który jeszcze nie tak bardzo został opanowany programami reality-show, które zaatakowały w dużym stopniu inne regionalne kanały paczki Viacom.

Muzyki jest naprawdę sporo, czy to w dzień, czy to w nocy.

Od razu chcę podkreślić, że kanał nadaje z dwóch transponderów tj. 12545 H, SR= 17454 oraz 12733 H, SR= 5787.

Proszę się nie zrażać tym drugim transponderem, a dokładniej niskim SR, ponieważ spokojnie na 100cm czaszy odbiór będzie przyzwoity.

Radziłbym kierować się tym drugim transponderem tj. 12733 H, SR= 5787, ponieważ jakość obrazu jest nieco lepsza od tej jakości gdzie nadaje MTV Italia z pierwszego transpondera.

Natomiast z pierwszego transpondera kanał jest wyposażony w profesjonalne EPG z programem na cały tydzień, a teletekst jest również z tym, że na obydwóch transponderach.

Warto więc poświęcić troszkę czasu i wyszukać 12.5' W i te transpondery, ponieważ kanał naprawdę godny polecenia.

Link to post
Share on other sites

Zgadza się, MTV Italia jest chyba jedną z lepszych pod względem programowym stacji MTV. Jednak odnośnie jakości przekazu nie zostawiłbym na nich suchej nitki. No bo jak można w stacji muzycznej dawać dźwięk 128 kbps? Jego brzmienie jest porównywalne z polskim radiem na falach długich. Obraz też dalece odbiega od ideału — bardzo często pojawiają się piksele (ale tak to jest, gdy bitrate nie przekracza 3 Mbps). Szkoda.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Może trochę uaktualnię to co wyżej napisałem.

Z częstotliwości 12733 MTV Italia nadaje obecnie w jakości chyba najlepszej z możliwych SD — pełna rozdzielczość + bitrate >7 Mbps oraz dźwięk 384 kbps (brakuje tylko DD). Częstotliwość 12545 pozostała bez zmian, czyli bardzo słabo; jest tam EPG i to chyba jedyny z niej pożytek (na tej "lepszej" częstotliwości humax żadnego info o programach nie łapie).

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...
  • 2 years later...

Mi MTV Italy kojarzy się jedynie z jedynym regionalnym MTV, które najdłużej zachowało pierwotną grafikę z MTV Europe, bo aż do końca 2000 roku. Jak tylko w '97r powstały klony MTV, to pamiętam, że MTV Central (Germany) miało ją do lutego 1998, MTV Europe bodajże do marca, MTV UK od razu miało nową. A MTV Italy miało grafikę wgraną w klipy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...