Skocz do zawartości

Problemy z DVB-T


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego, pewnych rzeczy się nie przeskoczy. Sam mam 6-letniego laptopa (Pentium Dual Core 1,73 GHz, 2 GB RAM, grafika dedykowana). Miałem na nim różne systemy - od XP zaczynając, poprzez Win 7, kończąc na nowym Ubuntu (w chwili obecnej). I na każdym systemie były problemy z płynnością HD (youtube, streaming z dekodera linuxowego). Użycie procesora osiąga 100% i tyle. Kres możliwości takiego sprzętu. A uwierz, że o system dbam jak mało kto (regularne czyszczenie ze śmieci, zbędnych programów, wirusów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam.Od kilku dni mam problem z odbiorem kanałów.Przerobiłem juz kilka tunerów , wzmacniaczy i bez efektu.Były wszystkie 24 kanały.Wcieło wszystko,potem udało sie wyszukać 16 a teraz mam juz tylko 8 ( kanały komercyjne TVN Polsat itd).Już nie mam pojęcia za co sie zabrać.Co może być przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest antena kierunkowa, wobec tego musi być ustawiona w kierunku nadajnika. Antena kierunkowa znacznie tłumi wstęgi boczne, wobec tego sygnały z innych kierunków są silnie tłumione a sygnał z odbicia może być niestabilny.

 

W twoim miejscu zamieszkania preferowany nadajnik to albo kierunek na Kosztowy albo na Skrzyczne. Nie wiem który masz z okna odsłonięty.

 

Pytanie czy używasz tej anteny ze wzmacniaczem czy bez i jakie są efekty w obu przypadkach. Nie wspomniałeś nic o paskach sygnału, jak mniej więcej wygląda siła i jakość. Czy kabel jest ok i złączki prawidłowo założone? Korzystasz z zasilania wzmacniacza poprzez zewnętrzny zasilacz i separator czy z napięcia 5V bezpośrednio z tunera?

 

Polecam stronę Radiopolska. Pl i tam wykaz nadajników. Spisz sobie muxy z Kosztów i ze Skrzycznego. W tunerze przywróć ustawienia fabryczne i testuj najpierw jeden nadajnik a potem drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jak zaradzić takiej sytuacji, gdy MUX3 odbiera prawidłowo, natomiast MUX1 i 2 nie łapie w ogóle sygnału - tj. paski skaczą od 0 do 58 procent jakości, ale samego obrazu nie ma bo nie da rady. Ale MUX3 ze Świętego Krzyża odbiera. Reszta nie...

Do kabla głównego mam połączoną przejściówkę F (http://images.dipol.com.pl/pict/e80380.jpg) i do dekodera kabel antenowy ma z 2 metry. DVB-T odbieram na combo Fergusona Arrivie TS100. Podłączony jest zasilacz.

Nie wiem w czym jest problem, bo gdyby się coś popsuło totalnie to nie odbierałoby nic, a tu MUX3 śmiga, a reszta nie chce załapać.

Stary kabel, który biegnie do przejściówki jest felerny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. 50 km od nadajnika. Antena kierunkowa o dużym zysku. Problemy były w gruncie rzeczy z kablem - tą końcówką do dekodera od wakacji, ale w Wigilię zmieniłem starą końcówkę do przejściówki na nowy kupny kabel, a dziś o 16 sygnał zaczął skakać uniemożliwiając odbiór MUX1 i 2. MUX 3 śmiga aż miło...

 

EDIT (g. 21.10). Wszystko wróciło do normy. Ponownie coś kombinując przy "beczce" łączącej kabel do dekodera z dalszym kablem antenowym wszystko zatrybiło. Widocznie jakaś nieszczelność była w środku między kablami przy złączach F.

Nie wiem, co zrobiłem, acz naprawiłem. :lol2: Ciekawe na jak długo... ;) Pozdrawiam! :D

 

EDIT 2 (29.12) Zasilacz został zmieniony i wszystko wróciło do normy. Problem rozwiązany:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

Mam taki problem u babci z DVB-T.A mianowicie brakuje kanałów TVP(oprócz TVP ABC).Początkowo znajdowały się one na liście,ale w ogóle nie odbierały(,,brak sygnału").Gdy zrobiłem 2 razy automatyczne wyszukiwanie programów to te kanały zniknęły z listy.Babcia ma 16 kanałów i właśnie brakuje tylko tych wcześniej wspomnianych kanałów.Proszę pilnie o pomoc!Z góry dziękuje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

od kilku dni korzystam z telewizji naziemnej, niestety mieszkam w centrum miasta w bloku na 3 pietrze i z kazdej strony otaczaja mnie wieżowce 10pietrowe. Odbieram tylko mux 3 z niewielkimi szumami chodz w Radomiu jest mozliwy odbiór wszytkich.

Obecne używam dekodera WIWA HD 50 i anteny panelowej DVB-T 100dBuV ( http://allegro.pl/najmocniejsza-antena- ... 85271.html )

Czy w mojej sytuacji jest mozliwy odbior wszystkich muxow bez zakłóceń ? Jesli tak to jakiej antety najlepiej użyć?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamontuje w/w antenę wszystko powinno działać bez problemów nawet jak jestem otoczony przez przysłaniające mnie bloki?

Mam jeszcze pytanie, w tej chwili odbieram mux 3 Radom-wacyn a do odbiorów wszystkich muxów najbliżej mam Przysucha-kozłowiec, tylko oba odbiorniki praktycznie w mojej lokalizacji są w linii prostej jeden za drugim. Jeden nie będzie zakłócał drugiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce zaleca się do odbioru sygnału DVB-T anteny kierunkowe, ta z powyższego zdjęcia może być, powinna zapewnić dużo lepszy i stabilniejszy odbiór niż te wszystkie "zabawki" z allegro nie mające wiele wspólnego z prawdziwą anteną (kiepski zysk) i wyposażone w "mega-turbo-hiper" wzmacniacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamontuje w/w antenę wszystko powinno działać bez problemów nawet jak jestem otoczony przez przysłaniające mnie bloki?

Mam jeszcze pytanie, w tej chwili odbieram mux 3 Radom-wacyn a do odbiorów wszystkich muxów najbliżej mam Przysucha-kozłowiec, tylko oba odbiorniki praktycznie w mojej lokalizacji są w linii prostej jeden za drugim. Jeden nie będzie zakłócał drugiego?

Witam. Wacyn w Radomiu powinieneś odebrać nawet na "samym" kablu antenowym, gdyż nadajnik jest w samym mieście. Nawet ja u siebie w oddalonym o 46km Skarżysku - odbieram Mux-3 na k.42 na zwykłej siatce z symetryzatorem. Co do odbioru DVB-T - polecam tak jak koledzy wcześniej wspomnieli albo antenę kierunkową typu Yagi" z symetryzatorem albo siatkową (też z symetryzatorem). Postaraj się ustawić antenę w kierunku na Św. Krzyż, gdzie zarówno Mux-1 (k.30) jak i Mux-2 (k.37) są nadawane na tych samych kanałach co oba Muxy z Kozłowca pod Przysuchą ale za to ich moc nadawania ze Św. Krzyża jest dwukrotnie większa (100kW) niż z Kozłowca. Natomiast Mux-3 k.42 z Wacyna odbierzesz w Radomiu nawet tyłem anteny, gdyż jego moc (50kW) jak i położenie w samym mieście powoduje, że w Radomiu nie powinno być z nim żadnych problemów w odbiorze.

Ps. ze Św. Krzyża też odbierzesz Mux-3 na k.47 (moc 150kW) ale z lokalną wersją TVP Kielce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ Radom to moje "niedalekie" okolice proponuję Ci taki zestaw do odbioru- zwłaszcza na Św. Krzyż:

Antena kierunkowa Yaga 19/21-69

8530321400_1352806597.jpg

Do niej taki symetryzator:

c0002.jpg

i na końcu przewodu przy tv taki wtyk antenowy zakończony F-ką:

4954682051

Jakbyś miał nadal kłopoty z odbiorem na symetryzatorze, to wstaw zamiast niego słaby wzmacniacz ekranowany LNA-101 (15dB) oraz zasilacz regulowany:

lna101_zasil.jpg

Natomiast co do odbioru w przyszłości Mux-8 na pasmo VHF wystarczy taka siatka:

2nu4z00.gif

+ taki symetryzator:

fbe7da862f97800736754ebe16089959.jpg

Powodzenia w odbiorze DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...