Skocz do zawartości

Problemy z DVB-T


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam następujący problem z odbiorem kanałów TV naziemnej na telewizorze. Model TV to Samsung UE37C6000RWXXH z wbudowanym MPEG-4, antena to standardowa siatkowa umieszczona na wysokości 3ciego piętra, przy podłączeniu, podczas wyszukiwania nie znajduje ani jednego kanału, dodam, że przy podłączeniu dekodera, wszystko działa bez problemu, dekoder odbiera wszystkie kanały. Dołączam link ze strony z lokalizatorem mojej anteny i odległością od nadajników. http://zapodaj.net/0c30a356dbf30.jpg.html Moje pytanie to czy istnieje możliwość, że antena jest za słaba dla telewizora czy raczej oznacza uszkodzony tuner w telewizorze. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to typowy zasilacz i jest on uszkodzony to ewentualne zasilanie 5V z zewnętrznego dekodera i tak przecież nic nie pomoże bo nie przejdzie przez wtyk antenowy z separatorem zasilania. Przydałaby się informacja jakie kolega ma wskazania poziomu/jakości sygnału na dekoderze. Być może teraz na dekoderze odbiera sygnał "na granicy" poprawnego odbioru a tv już sobie nie radzi chociaż nie można wykluczyć uszkodzenia samej głowicy w tv. Żeby tą opcję wyeliminować można telewizor podłączyć do innej instalacji antenowej (u kogoś znajomego). Co do anteny to wg podanego wykazu najlepszym wariantem wg mnie jest ustawienie jej w kierunku nadajnika we Wrocławiu, można też spróbować odbioru z Kłodzka lub z Jeleniej Góry. Zacząłbym raczej od sprawdzenia odbioru na samym symetryzatorze jeśli obecnie antena jest w wersji ze wzmacniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Mam problem z dvb-t. Telewizor strasznie tnie kanały. Antena ustawiona tak jak kiedys była gdy jeszcze nie było dvd-t. Turner jakiś najtanszy myślałem ze będzie odbieral i odbiera tylko ze tak tnie ze nie da sie oglądać. Dom mam dosyć wysoki wiec myślę ze powinno dobrze odbierać. Co może być powodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodów może być niestety wiele. Sygnał może być za słaby lub za mocny, może być też czymś zakłócany. Przydałoby się więcej informacji (jaka antena - pasywna czy ze wzmacniaczem, jak daleko mieszkasz od nadajnika dvb-t , czy nie masz w pobliżu nadajnika LTE 800 MHz, czy tv analogową odbierało bez problemów, czy po drodze masz znaczące przeszkody terenowe, jakie masz okablowanie). Jeśli do anteny masz podłączony zasilacz może być on uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam problem z odbiorem TV DVB-T. Mam własnej roboty antenę pokazaną niżej[plus ekran]. Problem jest taki, że zazwyczaj jest wszystko dobrze. Lecz czasami potrafi gubić sygnał.

Jeśli wejdę w menu konfiguracyjne w TV to siła sygnału jest ok 60-70%. Jak jest ok to jakość sygnału nawet do 100% no ale czasami zaczyna pikselować i spada do zera. Dzieje się tak zazwyczaj tylko na jednym z muxów. Najczęściej z TVP lecz i czasami na innym. Bardzo bardzo rzadko na dwóch-trzech...

Możecie podpowiedzieć gdzie może być wina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena jak na samoróbkę wyszła całkiem profesjonalnie ;) Dopytam czy masz ją zamontowaną w pozycji jak na zdjęciu czy pionowo? Powinna być pionowo :) Spróbuj też lekko ją obrócić w lewo/prawo bo może jest nieprecyzyjnie ustawiona względem nadajnika. Ponadto te anteny oblicza się dla danej częstotliwości (kanału), zakładam, że tutaj błędu nie popełniłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak, że jednego dnia jest OK, a drugiego trzeba podpinać zasilacz (jest tak tylko na trzech antenach). Po paru godzinach trzeba go odpiąć, bo sygnał jest przesterowany albo ewentualnie użyć pokrętła. Z tym przesterem to bywało też tak, że dostawałem sygnał TVP z Białegostoku, Kielc oraz jeszcze jednego miasta, ale nie mogę sobie przypomnieć którego :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam sie pod temat ale nieco z innym problemem. mam antene siatkowa do DVBT i wystarczy ze porusze kablem od zasilacza tym w domu a sila mi spada lub calkiem mi zanika najslabszy MUX, czy to sa jakies zaklocenia (przebicia) i jak sie tego pozbyc?

Wymień kabel na nowy i poprawnie zarób prawidło końcówki, problem zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem podczas poruszania tym kabelkiem od zasilacza dioda na zasilaczu (raczej większość takową posiada) nie gaśnie? Jeśli tak jest prawdopodobnie dochodzi do zwarcia we wtyczce antenowej w skutek czego wzmacniacz w antenie nie dostaje zasilania i do telewizora dochodzą jedynie szczątkowe sygnały z anteny lub jeśli dodatkowo kabel antenowy jest kiepskiej jakości to on staje się anteną, która coś tam odbiera. Jeśli masz możliwość zmierz napięcie na końcu przewodu z zasilacza (we wtyczce antenowej) podczas poruszania tym przewodem. Może bowiem być też tak, że ten kabelek jest przerwany i poruszanie nim powoduje, że końce wewnątrz stykają się zamykając obwód elektryczny bądź nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ktoś ma też takie problemy z MUX-em 1 i MUX-em 2, że od kilku dni nie działają żadne kanały, ale działają tylko przez pewien czas? Z MUX-em 3 nie mam problemów.

Edytowane przez Barti
Przeniesiono dyskusję do bardziej odpowiedniego dla niej wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...