Jump to content

Recommended Posts

Jak ktoś jest fanem sportów emitowanych na antenie NASN i ma możliwość ustawienia swojej anteny na Turksat 2A - 42.0E, to ma niepowtarzalną okazję ;) Na częstotliwości tureckiego operatora D-Smart zameldował się niekodowany NASN Europe. Przekaz uruchomiono 2 maja 2008 roku, nie wiadomo, kiedy zostanie on zaszyfrowany, ale należy się spodziewać, że może to nastąpić w najbliższych dniach. Otwarta transmisja trwa już trzeci dzień!

 

nasnck5.th.jpg

 

 

Parametry techniczne:

 

satelita: Turksat 2A - 42.0E

częstotliwość: tp. 30 (12.660 V SR=9150 FEC=5/6)

PID V= 730

PID A= 731, 732

PID PCR= 730

SID= 703

ID: NASN

 

Warto wspomnieć, iż przekaz prowadzony jest z transpondera, którego wiązka (S1) obejmuje swoim zasięgiem także Polskę. Sygnał powinien być stabilny i możliwy do uzyskania nawet przy antenach 60 cm.

 

źródło: TN/sat-digest.com/flysat

Link to post
Share on other sites

Wczoraj wieczorem jeszcze chodził i oby trwało to jak najdłużej (może wcale nie będą kodować?).

Działa tam też EPG z programem na kilka dni, który jednak nie za bardzo zgadza się z ekranową rzeczywistością — albo jest przesunięcie o ładnych parę godzin albo to jakaś kompletnie inna ramówka.

Z odbiorem w Polsce na antenie 60 cm może być ciężko (nawet w Bieszczadach). 80-90 cm to chyba minimum, i to południu.

Link to post
Share on other sites

@mprv - nie licz na to, że kanał NASN będzie długo lub całkiem w FTA.

Pamiętaj o tym, że dołączył on do płatnej platformy D-Smart która wykorzystuje szczelny system kodowania NDS-VideoGuard.

Zazwyczaj, każdy kanał nowo dodany do D-Smart w początkowej fazie nie koduje, po kilkunastu dniach zostaje zaszyfrowany.

Na pocieszenie dodam, że D-Smart często robi okienka w kodowaniu - nie wiem czym są one spowodowane, najważniejsze, że od czasu do czasu można sobie jakiś kanał z paczki D-Smart obejrzeć w FTA.

Link to post
Share on other sites
Guest Anonymous
Z odbiorem w Polsce na antenie 60 cm może być ciężko (nawet w Bieszczadach). 80-90 cm to chyba minimum, i to południu.

W Łodzi na 80 cm działa bez problemu (sprawdzone) :)

Link to post
Share on other sites

Godz.12 30 NASN dalej chodzi ,a dzis zaczynaja sie Finaly konferencji w NHL. U mnie (Laziska Gorne- poludnie Polski) ,na czaszy 105 cm (Ferguson 7018)sila sygnalu wynosi 70 %.Dzieki za info ,moze poogladamy jakis czas.Czesc.

Link to post
Share on other sites

Miałem kiedyś antenę 85 cm, na której większość kanałów z wiązki S1 była na granicy oglądalności. Niektóre chodziły bez problemów, a znowu inne pokazywały 0% sygnału. Widać NASN jest trochę silniejszy, ale mimo to wątpię żeby w Polsce dało się go złapać na 60 cm.

Link to post
Share on other sites

Mapka zasięgu wiązki S1 napawa dużym optymizmem: http://www.lyngsat-maps.com/maps/turk2a_s1.html

 

Pisząc tekst o odbiorze NASN kierowałem się właśnie powyższą mapką i zapomniałem dodać, że to jest czysta teoria, a praktyka może wyglądać zupełnie inaczej. Z Waszych wpisów wynika, że istnieją bardzo duże różnice w odbiorze tego kanału z różnych miejsc Polski.

Link to post
Share on other sites
Guest Anonymous

U mnie na 80-ce wszystkie kanały z wiązki Europe i S1 z Türksata 2A chodzą bez problemu (wszystkie co najmniej 50%, ale większość ok. 75, a niektóre nawet 90 - chyba 11754 V). Do tego jeszcze z wiązki East: Al Jazeera Channel (arabska) -też bez problemu, Net TV - właściwie nie da się oglądać i jeszcze jeden kanał, ale nie pamiętam dokładnie który, na 90% - Kanalturk - co jakiś czas się lekko przycina, ale spokojnie się da oglądać. W sumie to ponad 110 niekodowanych tureckich kanałów :D

Z Türksata1C niestety brak odbioru :(

Link to post
Share on other sites

Mieszkając na północnym - zachodzie kraju, mając 130 cm czaszę, mając Ferdka AF 7318, sygnał kanału NASN z platformy D-Smart mam 30%. :(

Nie da się nawet jego oglądać, ponieważ obraz momentami ucieka.

Więc, nie jest to tak kolorowo jak na ogół się pisze.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

No i chyba się skończyło. Zaglądałem tam wczoraj i zamiast niekodowanego NASN pokazał się kodowany D Max. W sumie dobre i tyle co było – prawie 2 miesiące FTA, a w tym czasie leciały m. in. finały NHL.

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie NASN Europe jest nadal FTA z 42E, ale dla nas tylko teoretycznie, bo sygnał z 10.970H SR=30000 FEC=5/6 jest o wiele słabszy niż z 12.660V SR=9150 FEC=5/6. W każdym i tak od 1 lipca ma zostać zakodowany, więc nawet gdyby został - nie pooglądalibyśmy go zbyt długo. Pozostaje czekać na promocje w innych miejscach ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...