Jump to content
uj07ba8k22

Jaki radioodbiornik z WiFi kupić?

Recommended Posts

Posted (edited)

Na samym początku chcę bardzo przeprosić, że tu, w tym miejscu, w tym dziale chcę zadać pytanie, a właściwie to prośbę, ale szukałem na tym forum Sat Kuriera odpowiedniego działu na zadanie pytania i prośby i znalazłem i wybrałem ten dział, ale jeśliby to miejsce, ten dział byłby nie odpowiedni, to jeszcze raz bardzo przepraszam i jeśli by było to możliwe, to prosiłbym o przeniesienie mojego pytania, prośby, do tego odpowiedniego działu... a teraz moje pytanie, prośba.

 

Chcę kupić radio internetowe, takie jak np. to:

https://www.electronic-star.pl/Sprzet-HiFi-TV/Radia/Radia-internetowe/One-2-1-Designerskie-radio-internetowe-20W-Bluetooth-Spotify-DAB-dab-czarny-Czarny.html

 

Kupiłem w zeszłym roku to radio internetowe:

 

https:// :censored:

 

ale po kilkudniowym użytkowaniu tego radia okazało się, że ono samo się wyłącza i samo się włącza, gdy jest włączone do gniazdka elektrycznego umieszczonego w ścianie i nie wiem, jaka jest tego przyczyna... I to uniemożliwia mi używanie tego radia.

 

I chcę kupić inny radioodbiornik z WiFi z Allegro z tą pewnością, że nie będzie się samoczynnie wyłączać i samoczynnie włączać.

Takiego radioodbiornika z WiFi potrzebuję dla mamy, do kuchni, żeby mogła w kuchni słuchać takich stacji radiowych jak:

Radio TOK FM, nowe radio Wojciecha Manna, które ma ruszyć tak jakoś połowie czerwca i jeszcze innych stacji radiowych.

Edited by Barti
Przeniesiono wątek do odpowiedniego działu forum. Nie KRZYCZYMY na forum. Na forum nie zamieszczamy linków do aukcji w serwisach aukcyjnych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Czy próbowałeś podłączyć na jakiś czas (na przykład kilka godzin, jeśli problem występuje co kilka godzin) aktualnie posiadany odbiornik do gniazdka w innej fazie?

Lub użyć innego zasilacza (bo widzę, że odbiornik posiada gniazdo zasilania z dopiskiem "DC IN", czyli zasilacz nie jest wbudowany w odbiornik)? Czasami można spotkać zasilacze na to samo napięcie, z tą samą wtyczką i jej polaryzacją w innych urządzeniach, więc mogłoby to dać możliwość sprawdzenia, czy wina leży w zasilaczu, czy raczej w samym odbiorniku.

 

Niektóre urządzenia mogą powodować zakłócenia, na które gorzej wykonane (patrząc od strony budowy zasilacza) inne urządzenia mogą źle reagować. Możliwe też, że po prostu zasilacz jest uszkodzony, bo choć napięcia dostarcza prawidłowego (i radio gra), to jest problem właśnie z filtracją zakłóceń, na co odbiornik reaguje tak jak po odłączeniu i ponownym podłączeniu do gniazdka - wyłączeniem i włączeniem się, wyglądającym na samoczynne.

Edited by mp107

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

mp107 dziękuję ci za odpowiedź na moje pytanie.

Pytasz się, czy próbowałem podłączyć na jakiś czas (np. na kilka godzin, jeśli problem występuje co kilka godzin) aktualnie posiadany odbiornik do gniazdka w innej fazie.

Nie próbowałem, bo chyba takiego gniazdka w innej fazie nie mam w domu. Gdy podłączyłem ten odbiornik do gniazdka elektrycznego to ono "grało", ale po niedługim czasie od jego włączenia do gniazdka elektrycznego po prostu samo się wyłączyło i za moment się włączyło i ta usterka występuje przez cały dzień, do chwili gdy to radio sam odłączyłem, wyciągnąłem wtyczkę z gniazdka elektrycznego.

Też biorę pod uwagę, że może być uszkodzony ten transformator napięcia, ta duża wtyczka. 

Pytasz się, czy próbowałem użyć, podłączyć do tego radia innego zasilacza. Tak, próbowałem i użyłem zasilacza od mini wzmacniacza bluetooth, który kupiłem przez Allegro do dwóch osobnych kolumn głośnikowych, które mi pozostały po starej wieży audio, ale to tak na marginesie...

i efekt był taki, że radio nie włączyło się, tylko ekranik zrobił się taki lekko, leciuteńko biały, ale nadal był czarny.

Zastanawiam się, czy nie kupić przez Allegro nowy taki zasilacz do tego radia, ale obawiam się, że może on okazać się zbędny, bo może się okazać, że usterka może być nie w tym zasilaczu, a w samym radiu i nie miałbym go jak wykorzystać.

Edited by Barti
Liczne błędy interpuncyjne w poście. Wyjątkowo poprawiono post.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możesz zwrócić na rękojmię to radio uszkodzone, rękojmia to coś innego, niż gwarancja.

Ogólnie jak się chce mieć dobry produkt to nie kupuje się na Allegro - pełno oszustów. OLX, wiadomo, ani produktów Manty i innych polskich Chińczyków. Najgorszy syf. Poszukaj czegoś w porządnym sklepie na Ceneo.

 

Cała koncepcja radia internetowego jest bez sensu niestety, w Polsce bardzo słabo popularne, chyba, że jakieś Sony albo Bose.

Jeszcze Sonos robi dobre głośniki, po 999 zł widzę.

Tablet i głośnik bluetooth będzie dużo tańsze na pewno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Ja polecam Dual IR4, choć tam jest samo radio internetowe. Dobry też Grundig z serii Cosmopolit. Ja mam model 7A i tam obok radia internetowego drogą WiFi są też te z drogi tradycyjnej, czyli FM i DAB+ oraz wejście na pendrive USB.

Edited by Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ferguson ma linię Regent (ceny 300-500zł), przyzwoite radia internetowe mające także FM i DAB.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...