Skocz do zawartości

Jaki radioodbiornik z WiFi kupić?


uj07ba8k22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na samym początku chcę bardzo przeprosić, że tu, w tym miejscu, w tym dziale chcę zadać pytanie, a właściwie to prośbę, ale szukałem na tym forum Sat Kuriera odpowiedniego działu na zadanie pytania i prośby i znalazłem i wybrałem ten dział, ale jeśliby to miejsce, ten dział byłby nie odpowiedni, to jeszcze raz bardzo przepraszam i jeśli by było to możliwe, to prosiłbym o przeniesienie mojego pytania, prośby, do tego odpowiedniego działu... a teraz moje pytanie, prośba.

 

Chcę kupić radio internetowe, takie jak np. to:

https://www.electronic-star.pl/Sprzet-HiFi-TV/Radia/Radia-internetowe/One-2-1-Designerskie-radio-internetowe-20W-Bluetooth-Spotify-DAB-dab-czarny-Czarny.html

 

Kupiłem w zeszłym roku to radio internetowe:

 

https:// :censored:

 

ale po kilkudniowym użytkowaniu tego radia okazało się, że ono samo się wyłącza i samo się włącza, gdy jest włączone do gniazdka elektrycznego umieszczonego w ścianie i nie wiem, jaka jest tego przyczyna... I to uniemożliwia mi używanie tego radia.

 

I chcę kupić inny radioodbiornik z WiFi z Allegro z tą pewnością, że nie będzie się samoczynnie wyłączać i samoczynnie włączać.

Takiego radioodbiornika z WiFi potrzebuję dla mamy, do kuchni, żeby mogła w kuchni słuchać takich stacji radiowych jak:

Radio TOK FM, nowe radio Wojciecha Manna, które ma ruszyć tak jakoś połowie czerwca i jeszcze innych stacji radiowych.

Edytowane przez Barti
Przeniesiono wątek do odpowiedniego działu forum. Nie KRZYCZYMY na forum. Na forum nie zamieszczamy linków do aukcji w serwisach aukcyjnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy próbowałeś podłączyć na jakiś czas (na przykład kilka godzin, jeśli problem występuje co kilka godzin) aktualnie posiadany odbiornik do gniazdka w innej fazie?

Lub użyć innego zasilacza (bo widzę, że odbiornik posiada gniazdo zasilania z dopiskiem "DC IN", czyli zasilacz nie jest wbudowany w odbiornik)? Czasami można spotkać zasilacze na to samo napięcie, z tą samą wtyczką i jej polaryzacją w innych urządzeniach, więc mogłoby to dać możliwość sprawdzenia, czy wina leży w zasilaczu, czy raczej w samym odbiorniku.

 

Niektóre urządzenia mogą powodować zakłócenia, na które gorzej wykonane (patrząc od strony budowy zasilacza) inne urządzenia mogą źle reagować. Możliwe też, że po prostu zasilacz jest uszkodzony, bo choć napięcia dostarcza prawidłowego (i radio gra), to jest problem właśnie z filtracją zakłóceń, na co odbiornik reaguje tak jak po odłączeniu i ponownym podłączeniu do gniazdka - wyłączeniem i włączeniem się, wyglądającym na samoczynne.

Edytowane przez mp107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mp107 dziękuję ci za odpowiedź na moje pytanie.

Pytasz się, czy próbowałem podłączyć na jakiś czas (np. na kilka godzin, jeśli problem występuje co kilka godzin) aktualnie posiadany odbiornik do gniazdka w innej fazie.

Nie próbowałem, bo chyba takiego gniazdka w innej fazie nie mam w domu. Gdy podłączyłem ten odbiornik do gniazdka elektrycznego to ono "grało", ale po niedługim czasie od jego włączenia do gniazdka elektrycznego po prostu samo się wyłączyło i za moment się włączyło i ta usterka występuje przez cały dzień, do chwili gdy to radio sam odłączyłem, wyciągnąłem wtyczkę z gniazdka elektrycznego.

Też biorę pod uwagę, że może być uszkodzony ten transformator napięcia, ta duża wtyczka. 

Pytasz się, czy próbowałem użyć, podłączyć do tego radia innego zasilacza. Tak, próbowałem i użyłem zasilacza od mini wzmacniacza bluetooth, który kupiłem przez Allegro do dwóch osobnych kolumn głośnikowych, które mi pozostały po starej wieży audio, ale to tak na marginesie...

i efekt był taki, że radio nie włączyło się, tylko ekranik zrobił się taki lekko, leciuteńko biały, ale nadal był czarny.

Zastanawiam się, czy nie kupić przez Allegro nowy taki zasilacz do tego radia, ale obawiam się, że może on okazać się zbędny, bo może się okazać, że usterka może być nie w tym zasilaczu, a w samym radiu i nie miałbym go jak wykorzystać.

Edytowane przez Barti
Liczne błędy interpuncyjne w poście. Wyjątkowo poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zwrócić na rękojmię to radio uszkodzone, rękojmia to coś innego, niż gwarancja.

Ogólnie jak się chce mieć dobry produkt to nie kupuje się na Allegro - pełno oszustów. OLX, wiadomo, ani produktów Manty i innych polskich Chińczyków. Najgorszy syf. Poszukaj czegoś w porządnym sklepie na Ceneo.

 

Cała koncepcja radia internetowego jest bez sensu niestety, w Polsce bardzo słabo popularne, chyba, że jakieś Sony albo Bose.

Jeszcze Sonos robi dobre głośniki, po 999 zł widzę.

Tablet i głośnik bluetooth będzie dużo tańsze na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja polecam Dual IR4, choć tam jest samo radio internetowe. Dobry też Grundig z serii Cosmopolit. Ja mam model 7A i tam obok radia internetowego drogą WiFi są też te z drogi tradycyjnej, czyli FM i DAB+ oraz wejście na pendrive USB.

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Czy znawcy tematu mogą polecić jeszcze inne modele ? Czytałem dobre opinie o Sharpie DRI470R ale niestety nie ma USB więc w moim przypadku odpada. Zależy mi na bardzo dobrej jakości dźwięku (stereo, mono odpada), oczywiście WIFI, radio internetowe, USB, bluetooth by połączyć się ze Spotify. Radia używałbym głownie w altanie w sezonie wiosenno-letnim a zimą w domu.

 

Jest ciekawy Ferguson i400s, prawdziwy kombajn multimedialny. Czy ktoś go używa ? Jak z jakością dźwięku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Rasheed napisał:

 

Wiem, że to sprawa subiektywna ale jak Twoim zdaniem przedstawia się jakość dźwięku ?

 

Ja akurat kupowałem to radio jako sprzęt używany, więc nie do końca ocenię i nie jestem jakimś audiofilem, ale ogólnie wydaje się być OK. Choć nie dałbym tyle ile rzeczywiście kosztuje obecnie. Poza tym nie ma DAB+.

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, swordfish napisał:

Które radio WIFI polecacie, jeśli chodzi o dodanie własnego linku ze streamem radia? 

Korzystam z radia SHARP DR-i470 PRO.
Widziałem, że ma funkcję dodania streamu radia, ale osobiście z tego nie korzystałem.
W dodatku ma również możliwość odbioru stacji radiowych FM i stacji radiowych DAB/DAB+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja za to proponuję kupić mały komputer z procesorem 2 rdzeniowym. Do tego 4 GB ramu - dysk 20 GB wystarczy - karta lan albo wifi.

Postawić na tym system Volumino albo Daphile i  mamy radio internetowe  - streamer muzyki - Tidal - Spotify - odtwarzanie muzyki z dysku usb - NAS itp itd.

Sterowanie z przeglądarki komputera - telefonu - tabletu.

 

https://volumio.org/

 

https://www.daphile.com/

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...