Jump to content

Usługa OTT CANAL+, czyli telewizja przez internet

Recommended Posts

12 minut temu, wojtmen napisał:

Na Play Now Box TV oglądanie piłki nożnej jest niemożliwe przez klatkowanie to samo na HBO (kanały live). Czy u Was jest tak samo? 

Nie nie jest.

Posted (edited)

To dziwne. Sprawdzałeś w tej chwili? Jakość mam ustawioną automatyczną a próbowałem również na wysokiej i jest to samo. Na innych kanałach jest OK c+ Family, dokument, planete.. Problem jest na: Canal plus sport 3 i 4 (piłka nożna), eleven, Hbo

Edited by wojtmen

Z ustawianiem jakości na TV jest różnie. W weekend o 21 w sobotę chcieliśmy z narzeczoną obejrzeć Graham Norton Show na BBC Brit i przy ustawieniu Wysoka przycinał co jakiś czas a jak zmieniłem na automat już tego nie było. Jakość też dostosowała się do takiej jak na wysoka więc dziwne.

8 minut temu, lukimann napisał:

Mogło by być ciekawie, gdyby po testach Eleven jakościowo w aplikacji  lepiej się przedstawiał niż przez satkę.. ;-)

A to na Satce w transponderze  PC+ mają jakiś mały bitrate w stosunku do CP czy kablówek?? Czy masz na myśli ogólną jakość Eleven na SAT??

Na dobra sprawę, kanał Eleven Sports 1 4K oficjalnie nie istnieje. Nigdzie w TV , nie jest reklamowany nawet sam nadawca go nie ma swojej ofercie.

Kanal z podniesionym bitratem dla kablówek z nielicznymi transmisjami 4K.

Posted (edited)
26 minut temu, kingofsouth napisał:

Eleven nie bedzie na satelicie, za mało kontentu w natywnym 4K. Sami dobrze wiedza , ze blizej im do Super HD niz do 4K :)

Dlatego tak jak pisałem, w podcaście padło, że nie chcą Eleven 4K bo za mało kontentu w natywnym 4K.

Edited by Bushiken
15 godzin temu, PIOOLE napisał:

jeszcze trochę i pojawi się C+ set box a androidem który będzie miał różne funkcjonalności ale to niespodzianka, 

To ja poczekam te "jeszcze trochę". Dopiero wtedy zamówię i jak cena Boxa będzie OK to od razu 3 sztuki :) Testowania wtedy będzie co niemiara - Kodi, Netflix, Amazon Prime, IPTV itd..... Gdyby jeszcze był to Box z Sat Tunerem to hoho ;)

4 godziny temu, Anita Kaźmierska napisał:

Poniżej oficjalna odpowiedź Platformy CANAL+ na pytanie: Czy treści 4K będą dostępne na Apple TV?

No cóż, tak wybrali. Wybrali Androida, brak wsparcia dla Samsunga, innych SmartTV i Apple. Jestem coraz bardziej przeciwny zapłaceniu za to.

Zostanę przy tym co mam. Może poprawią trochę aplikację playera (zacinki i przewijanie) i ipli (przede wszystkim brakujący timeshift) na Samsunga. Za resztę podziękuję.

Zrozumcie ze prędzej czy później kanały C+ znikną z playera, po zmianach własnościowych i tworzeniu wspólnej platformy z Iplą to dla nich konkurencja, w wywiadzie dyrektor nie mówił wprost ale powiedział ze będą mieszać ja k w kotle a to może to oznaczać. Nie dziś czy jutro ale pod koniec roku.

I tak nie mam wykupionego Canal+ w playerze. Nie zależy mi na tym. Jest to tylko "jakąś tam" formą zaspokojenia starych nawyków oglądania telewizji.

12 minut temu, regedit32 napisał:

No cóż, tak wybrali. Wybrali Androida, brak wsparcia dla Samsunga, innych SmartTV i Apple. Jestem coraz bardziej przeciwny zapłaceniu za to.

Zostanę przy tym co mam. Może poprawią trochę aplikację playera (zacinki i przewijanie) i ipli (przede wszystkim brakujący timeshift) na Samsunga. Za resztę podziękuję.

Brak wsparcia dla Apple jest tylko jeśli chodzi o 4K. Sama apka i dostępność na inne smart TV niż Android  pracują i ma być w przyszłości . Zapewne jeśli 4K nie będzie ograniczone do boxa to i tam będzie ten kanał.
Większośc TV Samsunga z niższego segmentu nie ma Dolby vision i wspiera HLG więc nie będzie problemu z kompatybilnością jak u Apple.
Swoją drogą ciekawe, że Apple TV wspiera tylko Dolby Vision. Na przykład na Netflixie jak nie masz Dolby Vision w TV lub Telefonie/Tablecie to bez problemu poleci zwykły HDR. 

Tylko jeśli chodzi o 4K i aż. Jeśli satelita była wąskim gardłem dla wprowadzenia 4K to internet daje większe możliwości. Jak sądzę, w tej technologii będą pojawiały się kanały 4K więc sprzęt sprzęt za grubą kasę będzie wyłączony z tej przyjemności, dostanie wybrakowaną usługę.

Teraz, regedit32 napisał:

Jak sądzę, w tej technologii będą pojawiały się kanały 4K więc sprzęt sprzęt za grubą kasę będzie wyłączony z tej przyjemności, dostanie wybrakowaną usługę.

Zapominasz o jednym.

Sport 4K streaming a Film/ serial 4K streaming to dwie różne kwestie. 

15 minut temu, regedit32 napisał:

Nie lepiej złożyć lub kupić nieduże HTPC na Windowsie(np Beelink)  by mieć wszystko w nosie, niż bawić się w kilka urządzeń udających Smart TV i bez przerwy płakać, że na którymś z nich nie ma aplikacji albo jest ale okrojona? Beelink z Windowsem na pokładzie jest w cenie Nvidia Shield, np Beelink Gemini T34.  

Nie lepiej:

• Interfejs niedostosowany do TV,
  • Brak aplikacji AppleTV+ (jakość w przeglądarce jest dużo niższa, niż w aplikacji),
  • Brak AirPlay, brak streamowania obrazu i dźwięku z telefonu i laptopa z systemem mac os,
  • Brak sterowania TV jednym pilotem, myszka, klawiatura,

Nie jest to urządzenie dla każdego. Poza tym, dlaczego mam dopłacać kolejne 1000zł za urządzenie, które nie rozwiąże moich problemów skoro kupiłem telewizor za 4000 obsługujący te funkcje. Równie dobrze mógłbym kupić drugiego Shielda i podłączyć do Samsunga ale nie o to chodzi. Miał być jeden interfejs, jeden pilot. Nie zrezygnuję z takiej unifikacji tylko dlatego, że ktoś dostarcza wadliwe oprogramowanie lub nie dostarcza go w ogóle.

• Like 2

Moment, moment. Czy ja dobrze widzę, że w ofercie nie ma Eurosportów? Przecież to chyba jakaś pomyłka.

Bez tego nie widzę sensu nawet do przetestowania ich usługi.

2 minuty temu, Mruczek napisał:

Na tym polegają testy , niepelna oferta z niepełną funkcjonalnością.

A co ty chcesz ogladac na Eurosporcie w czasach pandemi ? :)

• Sad 1
Posted (edited)
5 minut temu, Mruczek napisał:

Moment, moment. Czy ja dobrze widzę, że w ofercie nie ma Eurosportów? Przecież to chyba jakaś pomyłka.

Zależy jakie dyscypliny Cię interesują. Jak jesteś fanem futbolu to nie jest niezbędny do życia . Inna sprawa jeśli sportów zimowych, kolarstwa, snookera czy tenisa.

Przynajmniej jest dobra alternatywa w postaci Eurosport Player. Z promocją obecną lub na Black Friday co roku jest 45 zł za cały rok.

Pytanie tylko jak jakość i bitrate.

@bugmenot wiesz coś na ten temat??

Edited by Bushiken
Posted (edited)
6 minut temu, Bushiken napisał:

Przynajmniej jest dobra alternatywa w postaci Eurosport Player. Z promocją obecną....

Obecna promocja jest do 20 lipca. Troche czasu zostało na wykupienie jak kogoś interesuje. Jakosc juz jest dobra. Aplikacja sie poprawiła. 

Edited by kingofsouth
Godzinę temu, kingofsouth napisał:

Sport 4K streaming a Film/ serial 4K streaming to dwie różne kwestie.

Właśnie do sportu ( przekaz na żywo jest HLG ) do filmu ,serialu  HDR w innych odmianach oraz Dolby Vision

Ogólnie usługa całkiem spoko ale cenowo raczej słabo. Wady jakie widzę na dzień dzisiejszy w porównaniu do Playera:

- Brak cofania programów do 24 godzin, a żadnej obiecanej kolekcji gdzie jest 14 dni wstecz nie widzę (jakie to potrzebne zauważyłem jak star trek chciałem obejrzeć popołudniu i się okazało, że mogę ale od połowy odcinka),

- cena w Playerze za ten sam kontent, zanim wycofano część kanałów, to było 80zł. Teraz jest to samo na platformie OTT Canal+ za 135zł (może tylko filmboxy doszły ale za to discovery i Eurosporty zniknęły więc wychodzi na 0),

- HBO i Canal+ w pakiecie film. Jak dla mnie powinny być te kanały rozdzielone jako premium do podstawy - Canal + jest słaby jeśli chodzi o zawartość filmową-można to zauważyć przeglądając pozycje VOD (więcej z Filmboxa i Hbo),

- brak możliwości przełączania kanałów pilotem od telewizora - na player działało i szło przełączać programy prawie jak na satelicie czy naziemnej,

- gdzie obiecane profile?? Ja tego nie znalazłem, a nie chce rekomendacji bajek bo dziecku coś puszczę,

Też sobie ponarzekam-może z Canal+ czytają.

Tak z innej beczki. Czy orientujecie się czy FOX play i NatGeo Play są często i czy w ogóle aktualizowane? Bo patrząc na to co jest na OTT Canal+ to zawartość VOD jest taka jak w 2018r zapowiadali i raczej się nie poszerzyła o kolejne seriale czy programy dokumentalne,