Jump to content
Anita Kaźmierska

Usługa OTT CANAL+, czyli telewizja przez internet

Recommended Posts

Posted (edited)

Należy dodać, ze Horizon GO nie jest usługą , którą osobno można zakupić osobno,  a jest to standardowa usługa łączona z pakietami telewizyjnymi  dla abonentow UPC.

Tymczasem to wstyd by obecni i nowi ( ciekawe ilu ich będzie) klienci  upominali o  jakość kontentu premium od PC+ ...

Edited by lukimann

Jest nc+go dla abonentów darmowe.. Mogą oglądać mobilnie..Usługa głównie przeznaczona i stworzona tylko i wyłącznie na smartfony, tablety I laptopy. Na tych urządzeniach jakość jest przyzwoita. nc+ go nie jest przeznaczone pod telewizory i na nich jakość jest zła. Duża ilość osób nie może tego pojąć. 

Posted (edited)
23 minuty temu, ircios napisał:

Na tych urządzeniach jakość jest przyzwoita.

Jakość 720p, mająca problemy z bitratem i syfiastą aplikacją jest przyzwoita, przy płaceniu nawet +100zł? To nieźle. 

45 minut temu, lukimann napisał:

Należy dodać, ze Horizon GO nie jest usługą , którą osobno można zakupić osobno,  a jest to standardowa usługa łączona z pakietami telewizyjnymi  dla abonentow UPC.

nc+GO przy Horizon to najgorszy syf. Horizon ma +150 kanałów, w tym podstawowe TVN, Polsat, TVP (jak widać da się), przyzwiotą apkę na KAŻDE urządzenie (w tym przystawki TV), 50fps, cofanie do 7dni praktycznie wszystkich kanałów i można by tak długo wymieniać. UPC ma duża konkurencje na rynku kablowych TV i udowadnia, że się da, a Canal+ się nie chce bo poza CP (które też leży i kwiczy w tym temacie) nie mają konkurencji. Jakby się postarali to by dali radę, ale nie mają po co inwestować to nie inwestują i wszystko wyglada jak wyglada niestety.

Taka ciekawostka a propos wywiadu z AntyWeb, o którym wcześniej pisano. Ziomek mówi tam o tym, że „mają w ofercie wiadomości, informacje, publicystykę etc.”. Jestem ostatnią osobą do oglądania TVP, ale jest dużo osób które to robią i nie można braku kanałów informacyjnych innych niż TVN nazywać ofertą „z informacjami i publicystyką” (szczególnie że BiS nadaje po prostu normalny przekaz TVN24), bo to od pełnej oferty jest bardzo dalekie.

Edited by DominoDoman

Jakich 100 zł? nc+ go jest darmowe. Nie pisałem o aplikacji. Pisałem o jakości materiałów. Codziennie oglądam na tablecie 10' ze względu na wykonywaną pracę.  Od początku istnienia tej apki miałem góra 3 problemy. Na smartfonie czy tablecie full hd jest zbędne. Wszyscy tu traktują nc+go jak pakiet dodatkowy i Bóg wie czego oczekują. Nie pasi, to nie oglądać. To jest uzupełnienie oferty, aby fan sportu czy filmu mógł sobie w podróży obejrzeć swój program, a nie siedzieć i oglądać cały miesiąc. Od tego ma ofertę sat w domu. Porównywanie nc+go do MyCanal to błądzenie po omacku. Przyjdzie czas to nc+ go się zmieni w MyCanal dla abonentów.

Dlaczego we Francji jest inaczej? Może dlatego też z tego powodu, że tam np. Netflix odpalisz sobie na dzień dobry na 30 dni za free. Dlaczego w PL tego już nie ma? Wszyscy wiedzą. I dlatego też nie zrobili MyCanal tak jak we Francji i raczej nie zrobią  . Proste.

Najlepsze są posty na forum typu...Kupię od kogoś nc+go...  :-D

Ale po co? Przecież to coś ze słabą jakością ;-)

• Like 2

Posted (edited)
15 minut temu, ircios napisał:

Jakich 100 zł? nc+ go jest darmowe. Nie pisałem o aplikacji. Pisałem o jakości materiałów. Codziennie oglądam na tablecie 10' ze względu na wykonywaną pracę.  Od początku istnienia tej apki miałem góra 3 problemy. Na smartfonie czy tablecie full hd jest zbędne.

No dobra spoko, jest darmowe, ale takie powinno być przy pakietach za właśnie +100zł. Najprościej jest to tłumaczyć na przykładzie UPC, bo po prostu robią to dobrze. Horizon GO jest darmowe lub 5zl w niższych pakietach (specjalnie się przed chwila upewniłem), działa dobrze, ma bogatsza ofertę i apke, dostępną nie tylko na urządzeniach mobilnych. Jakość materiałów 720p może tobie wystarcza, ale przy wychodzących teraz smartfonach z 1440p to nie jest dobra jakość, choć wiem, że przy standardach nc+ może na taką wyglada. O jakości aplikacji wspomniałem dodatkowo, bo ciężko to przemilczeć.

Edited by DominoDoman

A co? Smartfony mają 15 cali w zwyż?

7 max i raczej 42 się nie spodziewam.. Mój tablet jest full HD i naprawdę do obrazu w 720p nie mam do czego się przyczepić. 

Nie ma co porównywać  UPC czy innych operatorów. Od dawna wiemy, że C+ chroni kontent i na tym punkcie ostatnio im odpier....A przez kogo? To wiesz.

Posted (edited)
Godzinę temu, ircios napisał:

Duża ilość osób nie może tego pojąć. 

Co nie zmienia faktu, że sam operator nadal brnie w kierunku , że w jakiejś nieokreślonej przyszłości usługa Canal+ zastąpi w końcu nc+ go a przynajmniej jakiś ukłon będzie wobec abonentów oferty sat.

Chyba, że coś przekręciłem..

Nie jestem naiwny , że to będzie za darmo.

Edited by lukimann

Posted (edited)
18 minut temu, lukimann napisał:

nieokreślonej przyszłości usługa Canal+ zastąpi w końcu nc+ go a przynajmniej jakiś ukłon będzie wobec abonentów oferty sat.

W tym podcast’ie AntyWeb pada takie stwierdzenie, ale dyrektor od [beep]u, [beep]u „zaufania klienta” określa to za niezwykle trudne zadanie, co powoduje, że wracam od razu myślami do poziomu zaawansowania technicznego potrzebnego do zmiany loga od września. 😂 Pada stwierdzenie, że wiedzą o problemach usługi nc+GO i o jej „rdzewieniu”, ale konkretów (data, cena itp.), jak zawsze brak, bo pewnie sami nie wiedzą czego chcą.

Edited by DominoDoman

Szybko czytają wasze uwagi i działają, prezes pewnie ich pilnuje.

Przerwa od dłuższego czasu na https://kup.pl.canalplus.com/

Rano będzie dekoder skyworth'a i 50fps na C+ 🤣

• Like 1
  • Haha 2
  • Confused 3

Canal+ przez lata udowodnił że wejście do Polski  ma tylko jeden cel...łatwy zarobek a nawet n potrafiła lepiej sobie z nowoczesnością poradzić niż ..Canal+ „radzi”sobie do dziś..

Oferta stała się tak słaba ze wystarczył jeden film by znany nam znawca filmowy napisał ; szykuje się dobry (czy coś takiego) tydzień w Canal +...

Ja do NC+ GO nic nie mam, na smartfonie rzadko korzystam bo nie lubię oglądać na małym ekranie, chyba że już muszę. Ale jakość moim zdaniem jest akceptowalna, często korzystam z NC+ GO w dekoderze i też nie narzekam. Ważne że to usługa wliczona w mój abonament satelitarny a nie dodatkowo płatna jak MyCanal. Nie mam zamiaru płacić dwa razy za to samo.

• Confused 1

Bo nc+go właśnie tak ma działać...z MyCanal sprawa ma się zupełnie inaczej ..

Posted (edited)

Ja jestem ciekawy Eleven Sports 1 4K w MyCanal. Mam dostęp u dwoch operatorów i wszędzie wyglada jak Super HD. Tyle , ze wraz z @ircios, jesteśmy przekonani , by sprawdzić jakosc 4K bedzie trzeba posiadać dekoder od PC+.  

NC+GO przez najbliższy czas pozostanie , ważne by się jakośc oraz funkcjonalność nie pogorszyła. 

Edited by kingofsouth
  • Upvote 1

44 minuty temu, kingofsouth napisał:

....NC+GO przez najbliższy czas pozostanie , ważne by się jakośc oraz funkcjonalność nie pogorszyła....

Obawiam się, że jak zmienią w końcu grafikę z logo na PC+.....Tak wszystko padnie, przynajmniej na tydzień :-D

Jak myślicie, czy jest szansa że posiadając dekoder 4k od c+ uzyskać dostęp do eleven 1 4k?

Posted (edited)

Chodzi ci o Ultrabox 4K?

Jesli tak to nie ma szans ;)

Ten nowy dostanie. 

Edit:

Jeśli chodzi o Eleven Sports 1 4K :

• Vectra Online 2160p (25000 kbps)
  • Play Now 2160p (16000 kbps)
  • PC+ ........... ( ??? )  :D
Edited by kingofsouth

W dniu 24.05.2020 o 10:49, G2000 napisał:

To będzie jakiś dekoder C+ DVB-S z Androidem czy tylko DVB-T z Androidem? Bo to się można już pogubić.

Sam sobie odpowiem. W regulaminie OTT C+ jest:

CANAL+ BOX – dekoder wraz z kartą dekodującą oraz wyposażeniem, służący do odbioru Usług;

Jeśli jest karta to można przyjąć że będzie to BOX także pod satelitę.

Posted (edited)

Niekoniecznie musi tak być. Po prostu ktoś kto tworzył regulamin mógł użyć "standardowego" opisu dla pozostałych dekoderów, a jak wiadomo taka osoba tworząca regulamin nie musi być jakoś mocno techniczna ;)

Edited by shevchenko1987

Posted (edited)

Ma być podobno też box z odbiorem z sat i ott. Coś na podobe od Orange. Na to liczę.

Edited by ircios

Poniżej oficjalna odpowiedź Platformy CANAL+ na pytanie: Czy treści 4K będą dostępne na Apple TV?

Cytat

W tej chwili Apple TV nie obsługuje standardu, który wykorzystujemy do 4K, czyli 4K HDR HLG. Jeżeli tylko taki standard zacznie być wspierany przez Apple TV, będzie można z tych treści skorzystać również na tej platformie.

• Haha 2

Posted (edited)

Czyli 4K tak jak zapowiadano na razie tylko na Android TV. Znając życie tylko na CANAL+BOX.

Edited by Krzysiek11:)

Ma to pewnie służyć kupowaniu ich dekodera.

Posted (edited)
8 minut temu, Krzysiek11:) napisał:

Czyli 4K tak jak zapowiadano na razie tylko na Android TV. 

Mi Box S, Play Now Box TV juz czekaja.

Oby się nie  spełniły się moje przypuszczenia i wszystkie urządzenia z Android TV dostaly 4K a nie tylko ich nowe cudu, na co nie licze , choć chciałbym choć raz pozytywnie sie zaskoczyć ;)

@Krzysiek11:), myślę że będą brali rozwiązanie z Play tam 4K tylko  na Boxie.

Edited by kingofsouth

Przy okazji mogą wpaść na pomysł związania abonenta dłuższą umową jeśli chodzi o dekoder i 4K , podobnie jak w Play.

Posted (edited)

HDR HLG, dramat. Apple TV nie obsługuje tego bo prawie nikt tego nie używa. 

Edited by SatZnawca