Jump to content
Anita Kaźmierska

Usługa OTT CANAL+, czyli telewizja przez internet

Recommended Posts

Posted (edited)
4 minuty temu, stonka napisał:

Z playera nic nie zniknie - to ich marka i nie mają powodu do jego ubijania. Player stał się rozpoznawaną marką......

Satelita+Player+MyCanal bogaty ten Polski CP :lol2:🤣

Rozdaje miesięczny testowy dostęp do swojej nowej usługi. Ojj, ale oni mają pieniędzy :D

4 minuty temu, ircios napisał:

MyCanal testują. Nikt inny o tym nie słyszał, z wyjątkiem forum tematycznych i pracowników operatora.

To jest najśmieszniejsze  :mrgreen:

Takie pytanie a co się podziało z tymi testami co się ludzie na nie zapisywali kiedyś tam w przeszłości?? Wychodzi na to ,że takich testów nigdy nie było.

Edited by kingofsouth
  • Like 1

Może testowali...pobierania apki ze sklepu :-D

• Like 2

12 minut temu, ircios napisał:

nie lubiał

Nie lubił :)

Player.pl jest rozpoznawalny, rozreklamowany i ma mnóstwo użytkowników - również wykupujących dostęp do canal+. Te usługi będą działały równolegle aż i tylko tyle :)

2 minuty temu, stonka napisał:

Player.pl jest rozpoznawalny, rozreklamowany i ma mnóstwo użytkowników - również wykupujących dostęp do canal+. Te usługi będą działały równolegle aż i tylko tyle :)

PC+ lubi jak coś dziala rownolegle.

Kolejny przykład:

NC+GO vs MyCanal

Posted (edited)

@stonka

A co za problem przejść do MyCanal? Żaden, bo na bank będą ceny zachęcające. Ludzie w Player się przyzwyczają do C+, zniknie, to się przeprowadzą. Zwłaszcza dzięki C+4k.

@kingofsouth Mylisz.  nc+go jest dla abonentów i mają za free. MyCanal usługa komercyjna w której chodzi o pozyskanie dodatkowej kasy. Większej niż w Player, bo tylko dla siebie.

Edited by ircios

Posted (edited)
8 minut temu, ircios napisał:

nc+to jest dla abonentów i mają za free. MyCanal usługa komercyjna w której chodzi o pozyskanie dodatkowej kasy

Racja @ircios. Tylko mam nadzieje , że nam abo PC+ przez tą sytuację nie zafundują aplikacji z tendencją zniżkową.

Wystarczy zajrzeć do działu NC+GO tam wrzuciłem 3 perełki ;)

Edited by kingofsouth
  • Like 1

Ty też...bo jednak są równolegle  nadawane ;-)

• Like 1

Jak testować to na całego :mrgreen:

Odpaliłem MyCanal (Canal+Family )

1. Mi Box S
  2. Play Now Box TV
  3. Laptop

Działa na tych trzech urządzeniach równocześnie.

Dodałem do tego Smartfon , ale po kilku minutach rozłączyło.

Dziś napisałem do nich maila dotyczącego przycinania obrazu co ok. 40-80 sekund Canal+ Premium na Apple TV, a także co najistotniejsze o tych nieszczęsnych 25- fps na kanałach sportowych. Ciekawe co mi odpiszą.

Teraz, frankie1905 napisał:

tych nieszczęsnych 25- fps na kanałach sportowych. Ciekawe co mi odpiszą.

Myślę , że ta sprawa jest nie do ruszenia. Jedyna możliwość to , że Canal+4K pojawi się z takimi parametrami jakie oczekujesz/oczekujemy ;)

Z playera nic nie zniknie - to ich marka i nie mają powodu do jego ubijania. Player stał się rozpoznawaną marką i zostanie z nami na bardzo długo wraz z bogatą ofertą kanałów telewizyjnych.
Player jest marką TVN, a nie C+. To czy Player zostanie długo też nie jest przesądzone, ponieważ TVN i Polsat zamierzają uruchomić wspólną platformę streamingową.
  • Like 1

Dzis zglosilem chec wylaczenia pakietow z koncem miesiaca. Telewizja na zywo nadal nie dziala i nigdzie nie ma informacji ze nie powinna dzialac za granica... zwlaszcza ze status dzialania uslugi za granica jest "potwierdzony"

Posted (edited)
29 minut temu, frankie1905 napisał:

Dziś napisałem do nich maila dotyczącego przycinania obrazu co ok. 40-80 sekund Canal+ Premium na Apple TV, a także co najistotniejsze o tych nieszczęsnych 25- fps na kanałach sportowych. Ciekawe co mi odpiszą.

Forumowy guru twierdzi, że żądanie czegoś więcej niż 25 fps jest najzwyklejszym czepialstwem. 

Edited by śmiechu warte
  • Haha 1

Już sprzedają na lewo dostęp do tego czegoś za ponad 14 zł hahaha.

Bez komentarza.

19 minut temu, tracer10 napisał:

Już sprzedają na lewo dostęp do tego czegoś za ponad 14 zł hahaha.

Serio? Masakra...

• Upvote 1

Posted (edited)
1 godzinę temu, śmiechu warte napisał:

Forumowy guru twierdzi, że żądanie czegoś więcej niż 25 fps jest najzwyklejszym czepialstwem. 

Po co znowu poruszasz ten temat, skoro jak "guru" poświeci Ci już czas i odpowie w temacie to kładziesz uszy po sobie i tyle jest dyskusji? Ale ja jestem otwarty na argumenty, więc napiszę jeszcze raz - na początek powiedz coś o tym jak to wspaniały, wyraźny i pełen szczegółów obraz 1080p/50 powstanie z sygnału 1080i/25 albo 1080i/50 :). I sprawdź co oznacza ten dopisek "i". I jak nadają kanały na satelicie.

Możesz cofnąć się parę postów wyżej bo była o tym dyskusja.

Przy okazji, czekam też nadal na Twoją odpowiedź w temacie o telewizorach. Taki tam mądry byłeś też.. Może link podrzucę, żebyś trafił?

Edited by bugmenot
  • Confused 1

39 minut temu, kingofsouth napisał:

Serio? Masakra...

Bo za drogo od operatora. Toż to zdzierstwo :-D

C+ I HBO za 5 dyszek to bardzo dobra cena. Ci co płaczą że drogo, to chyba HBO mają za free w abonamencie. Mowa o fanach filmu.

Posted (edited)

Wysłuchałem wywiadu z dyrektorem C+ ds. budowania zaufania klientów czy czegoś tam w linku który jest parę postów wyżej i oto co usłyszałem:

-usługa dopiero startuję cyt. dopiero się rozgrzewamy,

-do 2-3 w nocy czytają posty i uwagi i cały czas coś poprawiają,

-chwalił jaki to mają kontent filmowy i sportowy bez podawania planów na przyszłość,

-jeszcze trochę i pojawi się C+ set box a androidem który będzie miał różne funkcjonalności ale to niespodzianka,

-potem pojawi się dostęp na Tizeny, playstation i xbox oraz inne  marki telewizorów

- rozmawiają z Eleven Sports o kanale 4K, kanał C+ 4K HDR może 29 maja? może,

- te pakiety które są to są paczki, pakiety są w ofercie satelitarnej, może pojawią się jakieś nowe paczki wkrótce,

- nc+ go - pracują cały czas aby tą usługę C+ przez internet mieli też odbiorcy satelitarni, ale na to trzeba czasu,

-co do obecności kanałów C+ na playerze to powiedział, ze będą tam cały czas mieszać jak w kotle, na razie będą obserwować jak sprzedaje się nowa usługa jak już będzie w 100% uruchomiona to będą myśleć ale zmiany będą na pewno, co może sugerować ze będą kanały C+ do jakiegoś czasu np. końca roku,

- będą starali się wzmacniać ofertę programową sport/film ale już teraz mają olbrzymi kontent praw,

-w przyszłości może wprowadzą paczki do kupna  np. z jedną konkretną ligą,

- co do ceny to 50 zł to jest bardzo tanio np. za sport  gdzie jet tyle praw,

-na koniec zachęcał jeszcze raz do testowania i pisania uwag.

Z ważniejszych rzeczy to chyba tyle.

Edited by PIOOLE
  • Like 2
  • Thanks 1

Posted (edited)
37 minut temu, PIOOLE napisał:

Ale kto to czyta ? Studenci na umowie zlecenie 🤣

Nie wyobrażam sobie,  że jakis poważny manager o tej godzinie namietnie czyta posty Artka 🤣😂

Obstawiam , że Eleven Sports 1 4K i Canal+4K jak sie pojawia to na ich dekoderze.

Jestem tego niemal pewien w 99 % pocentach ;)

Edited by kingofsouth
  • Upvote 1

Posted (edited)

Ostatnio praktycznie się Tobie wiele rzeczy sprawdziło jeśli chodzi o tą usługę, więc oby z tym Eleven 4K faktycznie przy okazji coś ruszyło. :-)

Edited by lukimann

Serio? 4k potrzebuje osobnego urządzenia o gorszych parametrach, niż większość nowych telewizorów? Jakoś w Amazonie, AppleTV+ czy Netflixie, 4k to raczej standard. A tutaj trzeba podłączać enigmę, żeby odebrać dwa (!) kanały w 4k i dopłacić jeszcze za boxa i... samo 4k? 

Odtwarzanie z iPhone 11 i Samsungu Q70 z 2019 roku jest masakryczne. Z włączonym AirPlay nie da się przewijać, bez wyłączenia streamowania, przewinięcia na telefonie i ponownym przesłaniem obrazu. Dzisiaj się nie tnie, ale wczoraj było o wiele gorzej. Nawet na Shieldzie puzowało, bo bufor dojeżdżał do końca.

Ogólnie, to z włączonym AirPlay nie da się wyświetlić na telefonie poprzednich audycji sprzed 8h oraz nie da się cofnąć (kropka jest na początku osi czasu, naciskanie -10sek powoduje zawieszenie się wszystkiego).

Jak na razie dramat. I gdzie zapłacić za to 135 czy 145zł.

Dodam, że testuję usługę na nowym telewizorze Samsunga i Shieldzie połączonych przewodowo do FTTH Orange. Do tego używam wysokiej klasy routera, który po wi-fi bez problemu osiąga w sieci lokalnej powyżej 800Mbit. Na speed teście pełne 300Mbit po kablu i wifi bez wyjątku. Pozostałe usługi działają wzorowo.

Usługa demo..

Posted (edited)

@umek I kropka. Lepiej bić pianę, aniżeli zrozumieć, że to test. Wielki test.  Zwłaszcza test nerwów.

@kingofsouth też tak myślę, że 4k dopiero na boxie się pojawi.

Edited by ircios
  • Upvote 1

Posted (edited)
2 godziny temu, PIOOLE napisał:

-chwalił jaki to mają kontent filmowy i sportowy bez podawania planów na przyszłość,

No to nieźle poprawiają w tym "kontencie filmowym". Ogromnej liczby programów HBO w kolekcji nie ma, a część seriali jest wybrakowana (np. Wielka, brak odc. 2 i 6 etc.), dostępu do HBO GO nie ma, części filmów z CANAL+ nie ma (np. Ból i blask emitowany w piątek, żeby nie było Parasite pojawił się od razu po emisji).

- nc+ go - pracują cały czas aby tą usługę C+ przez internet mieli też odbiorcy satelitarni, ale na to trzeba czasu,

No bardzo trudna to czynność, jak ich informatycy sobie nie radzą ze zmianą loga w dekoderach, to poczekamy spokojnie z rok/dwa. 😂

Godzinę temu, regedit32 napisał:

Jakoś w Amazonie, AppleTV+ czy Netflixie, 4k to raczej standard. A tutaj trzeba podłączać enigmę, żeby odebrać dwa (!) kanały w 4k i dopłacić jeszcze za boxa i... samo 4k? 

No żart totalny, jak chcą to promować jako konkurenta Netflixa to nie tędy droga. Tam się ktoś naprawdę mocno na łeb wywalił xD

- będą starali się wzmacniać ofertę programową sport/film ale już teraz mają olbrzymi kontent praw,

Nie no bez przesady, samo Canal+ ma kilka własnych seriali, jednych lepszych, innych gorszych. Seriali na licencji jest niedużo i są raczej przeciętne. Jedyne co robi wrażenie to ilość filmów, szczególnie tych dostępnych szybko po premierze. Co do sportu się nie wypowiem, bo to nie moja bajka, ale patrząc na to robi amazon tj. coraz większe serialowe przejęcia i niezłe własne produkcje, to w momencie gdy w końcu Prime Video "wjedzie na pełnej" (reklamowanie usługi itp.), na co się zanosi, to Canal+ będzie miał problem z już teraz sporą konkurencją Netflixa i HBO powiększoną o Amazona. 

Edited by DominoDoman

Uwaga - to apel do Canal+ - będę Wam jak mantrę powtarzać do skutku - skoro czytacie fora internetowe - 50 FPS na WSZYSTKICH KANAŁACH SPORTOWYCH to konieczność w OTT Canal+. Zrozumcie to i weźcie przykład z kolegów z UPC, dwa miesiące temu wprowadzili 5O fps na wszystkich kanałach sportowych w usłudze HORIZON TV na Apple TV i Android TV.

• Like 2