Jump to content
Anita Kaźmierska

Usługa OTT CANAL+, czyli telewizja przez internet

Recommended Posts

7 godzin temu, lucius napisał:

Sam dekoder oczywiście posiada tuner DVB-T.

Zlącza w dekoderze:

Tv naziemna

Tylko DVB-T? Przecież powinni dać już DVB-T2. Za mniej niż dwa lata sprzęt będzie archaiczny i nie będzie nadawać się do odbioru telewizji naziemnej.

• Upvote 2

Dvb t to tylko dodatek.

31 minut temu, nieczęstygość napisał:

Też tak macie, że jak przesyłacie obraz ze smartfona w aplikacji CANAL+, to TV wyświetla wszystko poza materiałem wideo ? ( interface aplikacji, przycisk play , okienka info)+ dźwięk, ale obraz jest czarny ? Na smartfonie w tym czasie działa normalnie. Huawei -> LG

Samsung Smart TV+ Smartfon Samsung dziala idealnie :)

4 minuty temu, PIOOLE napisał:

Dvb t to tylko dodatek.

Dodatek,ale wkrótce całkowicie bezużyteczny, więc trochę bez sensu wywalać kasę na moduł, który wkrótce i tak będzie bezużyteczny.

• Thanks 1

Zastanawiam się nad jednym, czy redakacja Satkuriera weżmie udział w testowaniu dekodera ?  :mrgreen:

A może już jest w fazie testów? ;)

Godzinę temu, nieczęstygość napisał:

Też tak macie, że jak przesyłacie obraz ze smartfona w aplikacji CANAL+, to TV wyświetla wszystko poza materiałem wideo ? ( interface aplikacji, przycisk play , okienka info)+ dźwięk, ale obraz jest czarny ? Na smartfonie w tym czasie działa normalnie. Huawei -> LG

Również tak mam ale Honor - > Samsung TV

Pisalem do nich wczoraj ze jeszcze go nie dostali jak beda mieli to wezmą udzial. Na razie nie wiedzą kiedy go dostaną.

Czy po upływie 30 dni trzeba jakoś anulować subskrypcję, żeby nie pobierało z karty czy dzieje się to automatycznie? 

Posted (edited)

Musisz anulować subsrypcję.

Edit:

2020-05-24-165105.jpg

Edited by kingofsouth

3 godziny temu, wojtmen napisał:
Czy po upływie 30 dni trzeba jakoś anulować subskrypcję, żeby nie pobierało z karty czy dzieje się to automatycznie? 

Zawsze w tego typu usługach trzeba anulować. Nigdy nie dzieje się to automatycznie.

Posted (edited)

Co będzie jeśli nie potwierdziłem konta przez link na mailu i pobrana złotówka już wróciła? Konto automatycznie będzie usunięte?

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.

Czy wszystkim co używają na Apple TV działa Multiview? Bo u mnie niestety wczytują się 3 zamrożone miniaturki i jedynie czwarty kanał się odtwarza. Przełączanie nic nie daje. Mam Apple TV 4 gen (nie 4K).

Jeszcze co do grup docelowych oferty, wygląda ona na skrojoną pod fanów żużla ;) Dwie PL ligi + GP i SoN za 50 zł to świetna oferta. A i w żużlu aż tak nie przeszkadza 25 klatek.

Jeszcze co do grup docelowych oferty, wygląda ona na skrojoną pod fanów żużla  Dwie PL ligi + GP i SoN za 50 zł to świetna oferta. A i w żużlu aż tak nie przeszkadza 25 klatek.

Sport w 25fps nie jest wg mnie wart żadnych pieniędzy.

Czy ktoś z Was, próbując się logować z tableta na Androidzie, ma błąd połączenia z serwerem?

Posted (edited)

mat_lewq w pełni rozumiem, że dla wielu osób jest to nieakceptowalne. Jednak np. dla mnie możliwość obsługi na Apple TV bez potrzeby przełączania się na dodatkowe urządzenia, brak długoterminowej umowy i wysokiej kwoty za ponad 100 kanałów z których oglądam tylko te żużlowe dwa razy na tydzień, zdecydowanie pozwala przymknąć oko na 25fps. Oczywiście mam nadzieję, że to ulegnie poprawie. To pewnie jest też kwestia przyzwyczajenia. Jak ktoś regularnie ogląda w 50fps to od razu go odrzuci od 25fps. 

Edited by freeer
  • Haha 1

Posted (edited)

I tak poza nielicznymi transmisjami w 4K to nikt u nas nic w prawdziwych 50 fps nie nadaje.

Problem w przypadku tego typu usług wynika z nieudolnego robienia 1080p z sygnalu 1080i, jak dochodzi do tego jeszcze jakiś nienajlepszy sprzęt odtwarzający to wygląda to jak wygląda.

Edited by bugmenot

4 godziny temu, kingofsouth napisał:

@nix124, sprawdzone. Również brak 3 odcinka na Play Now Box TV. 

Bardziej chodziło mi o ten błąd z DRM, niż ten brak odcinka, ale inni też raportowali, że występuje to na innych urządzeniach, także nie musisz sprawdzać, bo pewnie i tu jest tak samo :)

32 minuty temu, bugmenot napisał:

I tak poza nielicznymi transmisjami w 4K to nikt u nas nic w prawdziwych 50 fps nie nadaje.

Problem w przypadku tego typu usług wynika z nieudolnego robienia 1080p z sygnalu 1080i, jak dochodzi do tego jeszcze jakiś nienajlepszy sprzęt odtwarzający to wygląda to jak wygląda.

Zdecydowana wiekszość kontentu przeznaczonego do nadawania w TV jest realizowana w 1080p/i 50fps.

Taki jest standard.

Szczerze mówiąc, nie wiem jak będąc fanem sportu w ogóle taką usługę można abonować? Sport wymaga odpowiedniej jakości i tej, jak widać w MyCanal+ nie ma.

Posted (edited)
W dniu 20.05.2020 o 14:32, matt12345 napisał:

Potwierdzam. Google Play trwa zazwyczaj kilka godzin, IOS kilka dni. Teraz jeszcze są opóźnienia coronavirowe.

Ciekawe kiedy będzie na TV Samsung,na Tizenie ?

Edited by Adam197211

Pożyjemy, zobaczymy

1 godzinę temu, mattem napisał:

Zdecydowana wiekszość kontentu przeznaczonego do nadawania w TV jest realizowana w 1080p/i 50fps.

Taki jest standard.

No tylko 1080i to nie jest 50 klatek, tylko półklatek.

Stąd też potrzebny jest deinterlacing (albo do 1080p25 albo 1080p50), który bywa wykonany źle, albo nawet jak tak nie jest to w połączeniu z różnymi sprzętami i wspaniałymi uplynniaczami w tv skutkuje "żabkowaniem".

Jak ruszy liga angielska to sprawdzę z ciekawości jak to wgląda w NOW TV ale czytam że 50fps na sportowych kanałach jest.