Jump to content
Anita Kaźmierska

Usługa OTT CANAL+, czyli telewizja przez internet

Recommended Posts

Jak chce się robić testy to trzeba wybrać grupę osób do przetestowania przed wejściem usługi na rynek. A nie tak jak w tym przypadku. Co prawda usługa nie jest reklamowana, nie ma jej nawet na stronie nadawcy, ale jednak komunikują to w rożnych portalach branżowych, że usługa wystartowała. Ktoś przetestuje i się zrazi. Naprawdę tak trudno to ogarnąć? Sami tylko zrażają tym potencjalnych odbiorców.

Jeszcze mała ciekawostka - co prawda to pewnie nic w porównaniu do tych wszystkich niedociągnięć, ale chyba warto wspomnieć:

Cytat

NSPORT+ HD

Kanał pozwalający poznać różnorodną ofertę sportową Platformy CANAL+. Dla fanów żużla: na wyłączność PGE Ekstraliga - Najlepsza Żużlowa Liga Świata. Dla kibiców piłki ręcznej: na wyłączność mecze PGNiG Superligi. Dla widzów dopiero wchodzących w świat sportu (wstęp do sportowego świata CANAL+) futbol na najwyższym poziomie: wybrane mecze PKO Ekstraklasy, La Liga Santander, Puchar Rosji, a także Liga Mistrzów Piłki Ręcznej Velux EHF, Enduro i SuperEnduro, AMA Motocross, autorskie magazyny i reportaże.

Przecież PGNiG Superligi już prawie rok nie mają na swoich antenach, a piszą o wyłączności. Przecież te prawa są w TVP Sport. Naprawdę nie ma nikogo, kto by to zaktualizował? 

• Like 1

imho jest to podstawa do rozwiazania umowy w kazdym momencie, moze niech lepiej nie zmieniaja:D

4 godziny temu, lucius napisał:

W żadnych Aps dekodera jeszcze nie ma. Jeszcze w fazie testów jest sprzęt. Wiadomo tyle, że będzie w wakacje. 

Sam dekoder oczywiście posiada tuner DVB-T.

Android Tv (android 9 Pie)

Możliwość logowania przez swoje konto Google

Oglądanie materiałów w 4K

Możliwość instalowania innych aplikacji (Netflix, HBO GO, Prime Video) itp.

Wifi/LAN

Zlącza w dekoderze:

Tv naziemna

Wejście HDMI

Wejście USB

Wejście S/PDIF

zasilanie

Wejście LAN

Podobno mają być dwie wersje dekodera?? Czy ta druga to z DVB-S2 ?

Usługa jeszcze oficjalnie nie wystartowała!!! Piszą o niej tylko serwisy internetowe!!! Na stronie platformy nic nie ma. Usługa wystartuje najprawdopodobniej w wakacje jak ruszy sprzedaż z dekoderem!.

Posted (edited)

Po co te krzyki @PIOOLE ? ;)

Mieli tyle czasu na przygotowanie się,  że to co teraz wyszło,  jest gorzej niż żenujące.

Edit :

Najprawdopodobniej??? Serio?? 

Edited by kingofsouth
  • Like 1

Oni zawsze mają czas. Miała być nowa pakietyzacja (mógłby wrócić dawny multipakiet) i co. Myślę ze my razem za wiele mniejsze pieniądze lepiej pokierowalibyśmy platformą niż ONI!

17 minut temu, PIOOLE napisał:

Usługa jeszcze oficjalnie nie wystartowała!!! Piszą o niej tylko serwisy internetowe!!! Na stronie platformy nic nie ma. Usługa wystartuje najprawdopodobniej w wakacje jak ruszy sprzedaż z dekoderem!.

Oczywiście że wystartowała.

Oczekujesz samego oświadczenia ZUSU by to zrozumieć? Karta wpisana dane tez..pobiorą pieniążki za 27 dni po okresie próbnym..

Usługa wystartowała w formie bety niedopracowana mimo iż gotowa działa we Francji...

No tylko też spójrzmy jakie oceny ma ich aplikacja we francuskim AppStore..2.2

Dalej pisać?;)

Udało się komuś odpalić usługę przez przeglądarkę w telewizorach LG na webOS (Chromium) ? Bo u mnie nie rusza odtwarzanie, nawet jak wcisnę przycisk play itd. 

Posted (edited)

U was tez tak to wyglada na telefonie?
Moim skromnym zdaniem powinny być nasze dane tutaj wpisane.

60ac2230d84485a9844cebacb6c869f6.jpg

Edited by Barti
Poprawiono pozycję obrazka w poście. Obrazki najlepiej jest zamieszczać pod treścią swojego postu, a nie obok niej. Poprawia to znacznie czytelność postu.
  • Like 1

Posted (edited)

Po co się tak bulwersować? Wszak pierwszy miesiąc to tylko test i badanie jak usługa została przyjęta na polskim rynku, za darmo.

To o tak dobrze, że okres próbny to aż 30 dni.

Edited by lukimann

Teraz, lukimann napisał:

pierwszy miesiąc to tylko test i badanie jak usługa została przyjęta na polskim rynku, za darmo.

Serio? To według ciebie te badanie jest miarodajne ? Jak to jest beta :)

Niczego narazie nie zbadają nie ma nowych filmów ligi dopiero próbują coś zacząć ale nikt nie wie ile to potrwa......co tu można zbadać.   

Spojrzałem na VOD...toż to jakiś żart...generalnie spodziewałem się obciętej wersji PC+ ale to jest jakieś 40% tej platformy..stanęli na głowie by wersja abonentowa była zdecydowanie bardziej atrakcyjna

Teraz ja się wypowiem. Nie jest tak źle 50 cały sport. Gdybym oszalał i zrezygnował z ofert sat to 50 + 20 za iple i dvbt. Można życ. Pakietyzacja jest arutem tej uslugi. Tylko czy będzie apka na Smart tv? 

Podobno ma być, ale kiedy to nie wiadomo.

Serialu Mały zgon nie można oglądać na TV. Informuje ze problemy z DRM. Na PC czy tel nie ma problemu.

Posted (edited)
Godzinę temu, umek napisał:

Spojrzałem na VOD...toż to jakiś żart...generalnie spodziewałem się obciętej wersji PC+ ale to jest jakieś 40% tej platformy..stanęli na głowie by wersja abonentowa była zdecydowanie bardziej atrakcyjna

Proponuję iść do lekarza po leki na uspokojenie. Przecież C+ OTT dopiero raczkuje. Nie minął nawet tydzień od debiutu, więc nikogo nie powinny dziwić tzw choroby wieku dziecięcego. Twoje ukochane Apple TV+ też zaliczało wtopy zaraz po debiucie, też nie było idealnie. 

https://antyweb.pl/apple-tv-plus-koronawirus-nie-rosnie-baza-subskrybentow/

Edited by _Artek
  • Confused 1

Apple startowalo z serwisem od podstaw a Ci mają gotowe wszystko na tacy:)

Tu niczego dziecięcego nie ma bo usługa działa od lat we Francji ,ma gotową platformę...umowy..doświadczenie.

@umek do tego z tego co piszą inni, prawdopodobnie to ten sam CDN i transmisja co w playerplus.

Choroby  chorobami myśle że i tak możemy się cieszyć że to Mycanal z polską lokalizacją a nie osobna aplikacja aktualizowana tylko przez ITI.....

• Haha 1

A z czego tu się cieszyć? Usługa C+ nie ma żadnej przewagi nad tym co było przez 2 lata w Playerze.

Jest nawet krokiem wstecz przez brak programów i VOD TVN/Discovery.

• Like 2
  • Haha 1

Dokładnie...spodziewałem się obciętej ale zdecydowanie lepszej platformy niż Player a tak nie jest i jak pisze @bugmenot jest krokiem w tył...

To usługa demo...owszem ładnie działa bo to francuska a nie polska apka..i to tyle.

Posted (edited)

Też tak macie, że jak przesyłacie obraz ze smartfona w aplikacji CANAL+, to TV wyświetla wszystko poza materiałem wideo ? ( interface aplikacji, przycisk play , okienka info)+ dźwięk, ale obraz jest czarny ? Na smartfonie w tym czasie działa normalnie. Huawei -> LG

Edited by nieczęstygość

U mnie działa bez problemu bez względu na to czy wysyłam na Apple Tv czy też Android Tv.