Jump to content
Anita Kaźmierska

Usługa OTT CANAL+, czyli telewizja przez internet

Recommended Posts

Zwyczajnie dziś trzeba być wariatem by za to płacić..jeśli w miesiąc tego nie naprawią to nie wróżę powodzenia.

Teraz, regedit32 napisał:

Ogólnie, to jestem coraz bardziej zawiedziony. Pakiety po 50zł to skandal. Oczywiście, można tyle zapłacić ale po co.

No ale odpowiedz sobie szczerze, czego oczekiwałeś? Musi być drożej niż na satelicie bo nie podpisujesz lojalki, 50 zł C+ i Eleven to przyzwoita cena. Szału nie ma ale gdzie indziej dostaniesz w takiej cenie Premier League, Ekstraklase, Bundeslige, Serie A i La Lige w tej cenie?

Akurat oferta sportowa jest w moim odczuciu dosyć sensowna, brakuje tylko LM. Od dawna trzymam telewizję praktycznie tylko dla informacji i sportu, dla mnie to by było świetne gdyby:

- jakość była lepsza, bo teraz to jest najwyżej przyzwoicie, człowiek przyzwyczajony do normalnej płynności nie przesiądzie się tak łatwo na to

- były tam także dostępne PSP, LM byłaby dopełnieniem tej oferty.

Czy ktos kto przebywa za granoca ma dostep do kanalow live ? Usluge aktywowalem 3 dni temu i niestety dziala tylko vod...

Nie mam i pewnie nie będzie. Przy tej jakości i tak mi to wisi;)

2 minuty temu, mrozio11 napisał:

No ale odpowiedz sobie szczerze, czego oczekiwałeś? Musi być drożej niż na satelicie bo nie podpisujesz lojalki, 50 zł C+ i Eleven to przyzwoita cena. Szału nie ma ale gdzie indziej dostaniesz w takiej cenie Premier League, Ekstraklase, Bundeslige, Serie A i La Lige w tej cenie?

Akurat oferta sportowa jest w moim odczuciu dosyć sensowna, brakuje tylko LM. Od dawna trzymam telewizję praktycznie tylko dla informacji i sportu, dla mnie to by było świetne gdyby:

- jakość była lepsza, bo teraz to jest najwyżej przyzwoicie, człowiek przyzwyczajony do normalnej płynności nie przesiądzie się tak łatwo na to 

Nie wspominając już o kwestii dzielenia kosztów na 2 osoby 😈 wtedy nawet w opcji 4K to jedyne 30 zł za komplet Lig krajowych bez LM.

37 minut temu, regedit32 napisał:

Bez cofnięcia o kilka sekund jak na playerze+, mam zacinki na Samsungu podłączonym bezpośrednio LAN w ścianie do światłowodu. Wszystko inne śmiga wzorowo. Po wifi na speedteście i tak 300mbit więc to nie problem sieci. 

masz to na tizen'a już? co do jakości pod sport to się zgodzę, póki co nie nadaje się, ale pod resztę kanałów to już nie wygląda to tak źle, szczególnie że takie kanały HBO (live) mają po 6Mbps... brak tylko polskich napisów... ja na razie korzystam póki co tylko z programów info na żywo w ramach opcji Multi - rewelacyjna sprawa i żadnych przycięć przy przepinaniu pomiędzy 4 kanałami na żywo - dla mnie ta opcja to rewelka, mega mi tego brakowało wcześniej, po pare godzin to chodzi.. widać że działają z tym, jak podobnie poprawią sport i resztę to będzie dobrze. Korzystam z całości na Apple TV.

• Like 1

2 minuty temu, escapers napisał:

ja na razie korzystam póki co tylko z programów info na żywo w ramach opcji Multi - rewelacyjna sprawa i żadnych przycięć przy przepinaniu pomiędzy 4 kanałami na żywo - dla mnie ta opcja to rewelka, mega mi tego brakowało wcześniej, po pare godzin to chodzi.. widać że działają z tym, jak podobnie poprawią sport i resztę to będzie dobrze. Korzystam z całości na Apple TV.

Jeszcze nie próbowałem, dziś po pracy zrobię test, stąd moje pytanie, jak mamy włączoną opcję Multi dźwięk wybieram z którego kanału ma iść??

Posted (edited)

U mnie usługa śmiga bardzo ładnie na Apple TV. Póki co zero zawiera. Jednak jakość (przepływność) kanałów sportowych ZDECYDOWANIE do poprawy. Tylko tego oczekuję. LM dokupię sobie na IPLI, nie mam z tym problemu.

Edited by frankie1905

1 minutę temu, Bushiken napisał:

Jeszcze nie próbowałem, dziś po pracy zrobię test, stąd moje pytanie, jak mamy włączoną opcję Multi dźwięk wybieram z którego kanału ma iść??

tak ten który jest aktywny idzie dźwięk, ale mega płynnie przełączasz między nimi razem z dźwiękiem i to samo z fullscreenem i powrotem - naprawdę działa to rewelacyjnie, jestem cały czas w szoku jak to dobrze zrobili.

1 minutę temu, frankie1905 napisał:

U mnie usługa śmiga bardzo ładnie na Apple TV, ale jakość kanałów sportowych do poprawy. Tylko tego oczekuję. LM dokupię sobie na IPLI, nie mam z tym problemu.

Jak LM wróci do C+ to raczej na ipli nie wykupisz. 

Teraz, _Artek_ napisał:

Jak LM wróci do C+ to raczej na ipli nie wykupisz. 

Kolego, nie zaśmiecaj wątku tym co będzie albo nie będzie za ponad rok. Piszę o chwili obecnej.

Mam takie pytanko do Was, czy ktoś z Was korzysta/korzystał z pakietu SPORT na Playerze? Czy tam ten C+ i Eleven jest w lepszej jakości ??
Bo zarejestrowałem się wczoraj na tym myCanal i rzeczywiście jakość i fps-y pozostają wiele do życzenia.

Dzięki z góry za jakieś info odnośnie porównania jak to wygląda na Playerze.

Jak niby włączyć tę opcję 4 ekranów jednocześnie? Nigdzie tego nie widzę, przy wybraniu innego kanału cały czas zmienia mi się główny obraz, a nie dodaje następny.

musisz dodać kanały do ulubionych i w ulubionych masz opcję Multi... 

Ta funkcja działa tylko w apce. W przeglądarce na komputerze jej nie ma. Żeby włączyć MultiLive musisz najpierw dodać kanały do ulubionych a następnie jest tryb MUltiLive i tam dodajesz od 2 do 4 kanałów.

• Thanks 1

dokładnie działa na Apple TV, na iPadzie.. wymiata :)

3 minuty temu, grzechu1991 napisał:

Ta funkcja działa tylko w apce. W przeglądarce na komputerze jej nie ma.

Żenada.

3 minuty temu, escapers napisał:

dokładnie działa na Apple TV, na iPadzie.. wymiata :)

4 kanały równocześnie na 10-13 calach to ciekawy "fetysz" :).

• Haha 2

Posted (edited)

W takim rozmiarze nie widać rozmycia i słabego bitrate 🤣

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.

Posted (edited)
4 minuty temu, bugmenot napisał:

4 kanały równocześnie na 10-13 calach to ciekawy "fetysz" :).

tak jak pisałem używam tego do kanałów info... normalnie leci na TV.. ale jak nie jestem przy TV to leci na ipadzie, jeden klik i mam fullscreen.. chce zobaczyć co leci na innych klik i widzę odrazu cztery kanały.. wybieram i spowrotem click.. chcę zobaczyć wszystkie to znowu click.. wypas.. chce posłuchać tylko to znowu click.. i widzę co się dzieje obok..  gdzie tu fetysz? :)

8 minut temu, Lukop napisał:

Żenada.

w przeglądarce masz 'tylko' PIP... 

3 minuty temu, Bushiken napisał:

W takim rozmiarze nie widać rozmycia i słabego bitrate 🤣

bitrate o dziwo jest dobry - ok 6Mbps.. nawet na HBO, aż byłem w szoku.. 

Edited by escapers

5 minut temu, escapers napisał:

bitrate o dziwo jest dobry - ok 6Mbps.. nawet na HBO, aż byłem w szoku.. 

Tutaj bardziej była uszczypliwość dla @bugmenot i innych osób twierdzących, że jakość jest tragiczna.

Tragiczne jest tylko rozmycie na sportowych spowodowane 25fps.

Inne kanały wyglądają bardzo dobrze.

• Upvote 1

7 minut temu, escapers napisał:

w przeglądarce masz 'tylko' PIP... 

To mi nie pomoże w otworzeniu czterech bezramkowych okien z różnymi meczami. 

Posted (edited)

To niestety pozostaje tylko TV lub iPad, bo na telefonie wtedy to już naprawdę nic nie widać. :)

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.

5 godzin temu, escapers napisał:

masz to na tizen'a już? co do jakości pod sport to się zgodzę, póki co nie nadaje się, ale pod resztę kanałów to już nie wygląda to tak źle, szczególnie że takie kanały HBO (live) mają po 6Mbps... brak tylko polskich napisów... ja na razie korzystam póki co tylko z programów info na żywo w ramach opcji Multi - rewelacyjna sprawa i żadnych przycięć przy przepinaniu pomiędzy 4 kanałami na żywo - dla mnie ta opcja to rewelka, mega mi tego brakowało wcześniej, po pare godzin to chodzi.. widać że działają z tym, jak podobnie poprawią sport i resztę to będzie dobrze. Korzystam z całości na Apple TV.

Nie ma aplikacji na Tizen. Wysyłam obraz przez AirPlay na telewizor. Z aktywnym przesyłaniem nie da się przewijać na ekranie iPhone’a. Co ciekawe da się to zrobić po wyłączeniu AirPlay albo... pilotem od Samsunga, ale na ślepo bo nie ma podglądu podczas przewijania i pasek postępu jest wyskalowany co minutę, a nie sekundę 😂

Teraz jestem u rodziców na obiedzie, którzy mają Philipsa z Androidem i działa bardzo dobrze. No ale tu brak AirPlay i AppleTV na których mi zależy.

6 godzin temu, mrozio11 napisał:

Oczekiwałem większej elastyczności, a nie 4 pakietów tematycznych. Nie jestem cebulakiem,  wcześniej miałem pełny pakiet w Vectrze, teraz przeszedłem na subskrypcje. Liczyłem chociaż na aplikacje na smart tv. Nie ma ani na Tizena ani na WebOS. Przez AirPlay działa nieprawidłowo.