Jump to content

Usługa OTT CANAL+, czyli telewizja przez internet

Recommended Posts

Wiem i tak sobie myślę, że pewnie dlatego biorą dosył w 1080i i ostatecznie lepiej to wygląda na streamingu niż nasza liga w 4K zreskalowane do 1080i na kanał HD, a potem znowu do 1080p na streaming :).

• Upvote 1
28 minut temu, kingofsouth napisał:

Wydaje ci się ;)  Jest po staremu. 

Na Smartfonie idzie jeszcze sprawdzić jaki jest bitrate....

1080p , bitrate 5999 kbps. 

IMG-20200921-WA0008.jpg

U mnie na laptopie bitrate jest po staremu....

579795130cf8f.png

130cb476e7074.png

Oczywiście jakość jest ustawiona na najwyższą.

Edited by mara68
33 minuty temu, bugmenot napisał:

Wiem i tak sobie myślę, że pewnie dlatego biorą dosył w 1080i i ostatecznie lepiej to wygląda na streamingu niż nasza liga w 4K zreskalowane do 1080i na kanał HD, a potem znowu do 1080p na streaming :).

Ja bym powiedział, że jest odwrotnie. Pisałem o tym kilka miesięcy temu, jak tymczasowo włączyli 50 fps i 12mbps. Na TV 55" była wyraźna różnica - mecze ekstraklasy transmitowane w natywnym 4K na satelicie, wyglądały zdecydowanie lepiej w OTT niż mecze transmitowane w Full HD.

Na moich telewizorach LG z internetem T-mobile i Samsungiem z internetem przez światłowód Canal+OTT niestety nie działa, mogę się tylko zalogować i na tym koniec. Kontaktowałem się w tej sprawie z Canal+ i dostałem taka odpowiedź:

Usługa nc +go nie działa z poziomu przeglądarki telewizora. Usługa Canal+ przez internet również nie działa z poziomu przeglądarki telewizora, ale niektóre telewizory posiadają aplikację Canal+ przez internet. Jeżeli Pański telewizor posiada aplikację Canal+ to poprzez aplikację usługa na TV funkcjonuje.

Czy może ktoś doradzić, czy taką aplikację można pobrać? Jeżeli tak to skąd?

Na LG nie ma jeszcze aplikacji.

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.

Kolego, nie ma oficjalnej apki OTT Canal+  na inne urządzenie, jak Android TV. Mowa o TV.

Na Tizenie Samsunga również nie ma.

Oglądanie na przeglądarkach wbudowanych w TV to loteria. Jednemu zadziała, drugiemu nie zadziała.

Tu nie ma złotego środka i nikt ci nie napisze, czemu nie działa.

Jeżeli ktoś ma telefon Samsunga z serii S (na S10 na pewno działa, nie wiem, czy na niższych modelach również) to po ostatniej aktualizacji może DEX-a bezprzewodowo odpalić przez mirrorlink. Bardzo ładnie na tym działa OTT.

@drq , pisałem o tym w zeszłym tygodniu :mrgreen:

W dniu 14.09.2020 o 20:22, kingofsouth napisał:

Po aktualizacji mojego S10+ prócz smartThings pojawił się program : Samsung DexHome i przez niego też można oglądać OTT Canal+ :D

Screenshot-20200914-201341-One-UI-Home.j

Screenshot-20200914-200959-Samsung-De-X-

IMG-20200914-WA0002.jpg

IMG-20200914-WA0006.jpg

IMG-20200914-WA0007.jpg

EDIT:

NC+ GO również śmiga :mrgreen: , to coś nowego , gdyż przez SmartThings jest blokada.

IMG-20200914-WA0010.jpg

IMG-20200914-WA0011.jpg

IMG-20200914-WA0012.jpg

IMG-20200914-WA0013.jpg

IMG-20200914-WA0014.jpg

To ja dodam, że na TV LG też działa :), bo widzę, że Ty parowałeś z Samsungiem.

Edited by Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.
  • Like 1

Ze strony promocji:

"Wolisz filmowe emocje?

Nie ma problemu! 
Jeśli posiadasz już Pakiet Sport w Platformie CANAL+ telewizji przez internet, albo po prostu wolisz oglądać filmy, możesz w ramach promocji wybrać Pakiet Film."

Więc nie tylko sport, ale i film ;)

Edited by shevchenko1987

Jak u posiadaczy Xiaomi MiBoxa działa opcja multi-live? Poszczególne kanały live łapią docelową rozdzielczość relatywnie szybko, niestety przy odpaleniu 4 kanałów na multilive wszystko jest strasznie szarpane, niezbyt płynne... nie jest ro raczej wina prędkości internetu, u mnie 300 mb/s.

Jak u posiadaczy Xiaomi MiBoxa działa opcja multi-live? Poszczególne kanały live łapią docelową rozdzielczość relatywnie szybko, niestety przy odpaleniu 4 kanałów na multilive wszystko jest strasznie szarpane, niezbyt płynne... nie jest ro raczej wina prędkości internetu, u mnie 300 mb/s.
Mam Mi TV Stick i jest tak jak u Ciebie. Szarpanie, zatrzymywanie obrazu, generalnie nie do oglądania.