Jump to content
Anita Kaźmierska

Usługa OTT CANAL+, czyli telewizja przez internet

Recommended Posts

Mam identycznie jak TY @FazaFm, korzystam z laptopa ale np. z racji tego, że w pracy pracuje na stacjonarnych preferuję myszkę ponad touchpada gdzie moja narzeczona nie wyobraża sobie jej używania.

Także wczoraj aktywowałem 3 okres próbny.

Posted (edited)
17 godzin temu, xMaraSSx napisał:

Dziś wypowiedziałem umowę na SAT (była już na czas nieokreślony). Jeśli chcą dalej przytulać moje pieniądze, niech  szybciutko dokładają C+4K do OTT.

Rozumiem, że jak dołożą C+ 4k z bitrate 6mbps to bierzesz, bo przecież będzie znaczek 4k? ;)

Realnie dla 4k musi być >15mbps (netflix ma np. około 16mbps), to chyba nie do ogarnięcia dla platformy C+. Na razie testują 10mbps i pewnie chwilę im jeszcze zejdzie ;)

Edited by drq

Zakładam, że nie będą robić z siebie pośmiewiska i dadzą ≥20mbps. Kiedy startowały PSP to też wszyscy gderali że będą po 8mbps a okazało się że 2x tyle.

1 godzinę temu, drq napisał:

Realnie dla 4k musi być >15mbps (netflix ma np. około 16mbps), to chyba nie do ogarnięcia dla platformy C+. Na razie testują 10mbps i pewnie chwilę im jeszcze zejdzie ;)

Wszystko ładnie pieknie , ale ogarnac sport na zywo w Natywnyn 4K HDR to wyzsza technika.

Dla C+ na pewno wyższa ;) Dlatego jeżeli mieli by uruchamiać tylko dla znaczka 4k, a w tym momencie pewnie by tak było, to jest to bez sensu.

Posted (edited)
1 godzinę temu, drq napisał:

. Na razie testują 10mbps i pewnie chwilę im jeszcze zejdzie ;)

Nie 10 a około 30mbps nadaje Canal+ 4K  a to jest równica  w jakości :) 

Edited by XMAREKK30

Chodzi o maksymalny bitrate w usłudzie OTT.

A Canal+ 4K ma 27 Mbps.

Francuskie OTT Molotov ma 19 Mbps przy kanałach 4K.

Aha rozumiem a napisałem to bo kolega wspominał coś o  Netflix i myślałem że bardziej chodzi mu o jakość 4K :) 

Może nie precyzyjnie się wyraziłem, OTT testuje 10mbps, a to zdecydowanie za mało do 4k.

• Upvote 1

ok jak uruchamiecie OTT na TV, brak apek., logujecie przez stronę www ? czy korzystacie z przystawek TV , Miboxów i innych wynalazków ?

kiepsko jednak apka byłaby dużo lepsza , jeden pilot brak dodatkowych pudełek

ani na samsunga nie ani na philipsa w ogóle na jakiegos smarta tv jest ?

5 minut temu, robert451 napisał:

Tylko na TV z Androidem.. ja uruchamiam na Apple TV... ale wątpię że nawet będą blisko tego co oferuje satelita: https://pl.kingofsat.net/ultrahd.php

Dobry streaming tez zaczyna się dopiero powyżej 20Mbps - 15 co oferuje Netflix to absolutne minimum.. 

@escapers, nie samym Netflixem człowiek żyje ;) Jest jeszcze Amazon Prime Video, tam 4K HDR na bardzo wysokim poziomie. Polecam 

6 godzin temu, robert451 napisał:

Pracują nad aplikacją na Tizen (Samsung TV), takie jest oficjalne info. 

A nad czym oni nie pracują? Wakacje, sezon urlopowy myślę , że w 2021 dostaniemy pełną aplikację  ;)

We wtyczce na Kodi na kanałach HD pokazuje rozdzielczość 1280x720 i 2.5 Mb bitrate. Czyli tak samo jak nc+ go.

Posted (edited)

Korzystanie z wtyczek kodi mało ma wspólnego z legalnością a pewnie jeszcze mniej z bezpieczeństwem.....:) 

Edited by _Artek_

Posted (edited)

Póki można to ludzie oglądają to za co płacą w taki sposób jak im wygodnie. Tak samo niektórzy pewnie twierdziliby, że oscam też jest niebezpieczny i nielegalny. Był tu na forum taki typ, co uważał, że ściąganie apek inaczej niż z Play Store jest nielegalne ;).

Edited by bugmenot

Skąd ta pewność? może logujesz się u autora wtyczki który ma przekierowanie i wyłapuje twoje dane abonenta a do konta c+ masz podpiętą kartę płatniczą.....

Kolejne bicie piany o nic się zaczyna.

Masz tutaj wtyczke: https://raw.githubusercontent.com/mbebe/blomqvist/master/zips/plugin.video.canalplusvod/plugin.video.canalplusvod-1.6.zip

Otwórz sobie notatnikiem main.py - masz tam wszystko co to robi, łącznie z przekierowaniem na wyłapanie danych abonenta.

To co kodowane w base64 rozkodowujesz tutaj: https://www.base64decode.org/

Był tu na forum taki typ, co uważał, że ściąganie apek inaczej niż z Play Store jest nielegalne default_wink.png.

Nie jest nielegalne tylko nierozsądne.

• Like 1
  • Upvote 1

Nie bardziej niż ze sklepu Play, gdzie weryfikacja aplikacji jest czysto teoretyczna.

https://www.instalki.pl/aktualnosci/bezpieczenstwo/41030-sklep-play-56-aplikacji-zlosliwe.html

I takich newsów jest kilka miesięcznie.

W przypadku Androida podstawa to weryfikacja uprawnień, które dostaje apka niezależnie skąd pochodzi.

A po to, żeby sprawdzić czy sama aplikacja nie jest jakimś fejkiem wynaleziono sygnatury i checksumy ;).