Jump to content
Anita Kaźmierska

Usługa OTT CANAL+, czyli telewizja przez internet

Recommended Posts

Teraz, mikoko napisał:

Na ios wczoraj została zgłoszona do AppStore. Trwa weryfikacja

Weryfikacja zwykle trwa 3 dni robocze, choć czasem się przeciąga nawet do tygodnia. 

1 minutę temu, frankie1905 napisał:

Weryfikacja zwykle trwa 3 dni robocze, choć czasem się przeciąga nawet do tygodnia. 

Potwierdzam. Google Play trwa zazwyczaj kilka godzin, IOS kilka dni. Teraz jeszcze są opóźnienia coronavirowe.

Sprawdziłem jak na razie działanie aplikacji na Androida na Tablecie Samsung Galaxy Tab S4.

Jest bardzo intuicyjna, posiada co bardzo istotne opcję zmiany jasności w menu playera bez zmiany jasności systemu jako takiej, jakiś czas temu wprowadzono to też w NETFLIXIE na Androida.

W zakładce wyboru jakości mamy zarówno podaną rozdzielczość jak i bitrate, np. 1080 jest zarówno w  4000 jak i 6000 kbps praktycznie na wszystkich kanałach. Wyrywkowo sprawdziłem Canal + Premium, Sport 1, TVN 24, Eleven 1 i Comedy Central.

Porównałem jakość Eleven przeskakując między apką Canal+ a Iplą gdzie mam pakiet Eleven. Różnica była praktycznie niewidoczna. Chwila prawdy będzie wieczorem na TV :)

10 minut temu, drq napisał:

Ale tak poważnie, korzystając na co dzień z satki i od okazji z ncgo, po co mi mycanal?

To jest inny sposób konsumpcji treści który nie każdemu będzie odpowiadać.

Nie bezmyślne klikanie po 200kanałach z nadzieją: 'a może coś wypstrykam' lub 'włącze, niech se gra w tle'

Kupując Android Boxa/TV masz w jednym pudle:

- Spotify/YT/Radio internetowe: Na co komu polskie stacje muzyczne zawalone reklamą czy mtv (nawet te tematyczne) które w kółko gra 20 klipów?

- HBO

- Netflix

- Player (treści discovery/tvn)

- Ipla (treści polsatu)

- TVP VOD (treści tvp)

- Mycanal (treści C+/autorskich kanałów oraz tych nadawców z którymi podpisali umowy)

+ sport na żywo.

W dodatku nie wiąże cie żadna lojalka. Kupujesz i oglądasz co chcesz i kiedy.

A żeby było tanio wystarczy podzielić się kontem z kimś na pół.

Niektórzy niestety oczekują 1:1 tego co na sat czyli kanałów linearnych zawalonych reklamą aby było co pstrykać. Najlepiej na start 20 kanałów powtórkowych polsatu puszczających archiwum z Ipli.

Tu nie chodzi o bezmyślne klikanie, a po prostu dostarczenie uslugi, która odpowiada standardom zagranicznym (czy nawet tym z CP gdzie treści z 80% kanałów można oglądać przez 7 dni wstecz), swoistego "hubu" z treściami, a nie kolejnego klonu Playera z lekko innym zestawem kanałow i wybiórczą biblioteką VOD.

Poprawcie mnie , ale ta usluga nie posiada ReplayTV/Catchup ? 

Kolego kozaa a jakiego tv boxa polecasz żeby miał te wszystkie aplikacje o których piszesz?

Slajdy z prezentacji twierdzą, że posiada, ja na razie tylko sprawdzałem w przeglądarce to tam żadnego cofania ani catchupu nie ma.

Pewnie będzie "kiedyś" jak 4K ;).

Mówiłem że szykuje się prowizorka, ta firma sama sobie dołki kopie, napaleńcy pewnie nawet tego nie wykupią xD

Po wybraniu konkretnego kanału była opcja cofnięcia go do 12 lub 14 h nie pamiętam dokładnie.

Było nawet takie przejrzyste okno w stylu mini EPG z konkretnymi programami i o jakiej godzinie.

Mogłem albo cofać odtwarzanie do tyłu o te kilkanaście godzin albo z menu wybrać konkretny zeszły program, bardzo przydatne.

1 minutę temu, PIOOLE napisał:

Kolego kozaa a jakiego tv boxa polecasz żeby miał te wszystkie aplikacje o których piszesz?

Dowolnego z pełną certyfikacją.

Poczekaj na Boxa od C+ - będzie najmocniejszy z tych które mamy na rynku (poza Nvidia Shield)

Drugi jest Kaon od T-Mobile, a trzeci Mi BOX.

Box od Playa jest najsłabszy.

Posted (edited)
4 minuty temu, bugmenot napisał:

Slajdy z prezentacji twierdzą, że posiada, ja na razie tylko sprawdzałem w przeglądarce to tam żadnego cofania ani catchupu nie ma.

Pewnie będzie "kiedyś" jak 4K ;).

Uuu no to lypa.

Bez tego to ta usluga jest w 100 % w fazie testów. 

Edit

Za godzinę zaloze konto i zobaczę co posiada Artek w MyCanal  :)

Edited by kingofsouth
  • Haha 1

Posted (edited)
5 minut temu, kingofsouth napisał:

Uuu no to lypa.

Bez tego to ta usluga jest w 100 % w fazie testów. 

Wszedłem jeszcze raz w aplikację aby sprawdzić i poprawiam sam siebie.

Na pasku przewijania czasem możemy max wrócić do początku danej audycji. Ale z poziomu mini EPG możemy już wybrać poprzednie programy.

Edited by Bushiken

A ja jestem ciekawy do kiedy będzie ta promocja 30 dni za darmo:D

• Haha 1

Bardzo ciekawe jest to że większość osób jest na "nie", a komentarzy jest już ponad 240.

tak samo jest już na pewno kilka tysięcy kont w tym serwisie.

1 minutę temu, bugmenot napisał:

Chyba już się wysypało ;).

Właśnie,  bo założyłem konto i coś się nie chce logować 😂

• Upvote 1

Z moich obserwacji wynika, że w porównaniu z aplikacją, którą testowałam w ostatnim czasie, w oficjalnej wersji wyłączono całkiem Program TV (EPG), który był zresztą niedopracowany. Funkcja Start-Over i TimeShift dla kanałów na żywo oczywiście działają, ale Backward EPG (catch up TV) do 14 dni czy chociażby 8 godzin wstecz jakoś nie widzę ani w wersji desktop, ani Android TV, ani mobilnej na Androida. Czy ktoś to jeszcze potwierdzi?

EDIT: Poprawka - catch up TV do 8 godzin wstecz działa poprawnie - funkcja jest dostępna dla wybranych kanałów i audycji.

1 minutę temu, Anita Kaźmierska napisał:

Z moich obserwacji wynika, że w porównaniu z aplikacją, którą testowałam w ostatnim czasie, w oficjalnej wersji wyłączono całkiem Program TV (EPG), który był zresztą niedopracowany. Funkcja Start-Over i TimeShift dla kanałów na żywo oczywiście działają, ale Backward EPG (catch up TV) do 14 dni czy chociażby 8 godzin wstecz jakoś nie widzę ani w wersji desktop, ani Android TV, ani mobilnej na Androida. Czy ktoś to jeszcze potwierdzi?

Witam serdecznie.

Tak jak pisałem wcześniej po wybraniu kanału na żywo możemy wybrać  klikając w ikonę zegara menu takiego mini EPG z programami na kilka godzin do tyłu oraz przyszłymi.

Po wybraniu tych przeszłych normalnie włączyły się. Co ciekawe nie na sztywno dany program tylko to co leciało o danej godzinie. Wybierając dokument na Planete+ miałem kilkanaście sekund reklamy innych programów na Planete+.

Posted (edited)

Do Mi Boxa nie będe mial parę dni dostępu, sprawdziłbym na telefonie, ale na Xiaomi z Andkiem 10 mam w Google Play Store dalej wersję MyCanal bez Polski ;).

W Appstore na Iphone jak wiadomo na razie globalnie brak...

Tak więc tylko przeglądarka.

Edited by bugmenot

Na razie zainstalowałem apkę na swoim Tv ale czekam z uruchomieniem darmowych 31 dni aż dodadzą Canal+4k.

@Bushiken Potwierdzam, że działa do 8 godzin wstecz, oczywiście dla wybranych audycji. Zmyliło mnie to, że dla niektórych kanałów ta lista jest pusta - poza bieżącą audycją nic nie ma wstecz. Sorry za zamieszanie. Jednak co z Backward EPG na 14 dni i Programem TV?

Czy w kanałach live mogę korzystać z oryginalnej ścieżki dźwiękowej i z napisów? Jak jest dźwięk w kanałach live i w vod? 2.0 czy 5.1?