Skocz do zawartości
  • 0

NC+ i Polsat naraz na unicable?


przemm82
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

Proszę o pomoc w następującej kwestii:

 

Mam jeden kabel na parterze z sygnałem Unicable i ten kabel rozdzielam zwykłym rozdzielaczem na dwa dekodery: NC+ 4K i CP Evobox. Korzystam tylko z jednego dekodera naraz, bo przełączam sobie zasilanie pomiędzy dekoderami z "pilota" i jak chcę oglądać CP to włączam zasilanie w CP, a jak NC+ to wyłączam w CP i włączam w NC+

Na piętrze mam z tej samej anteny zwykły sygnał do NC+ multiroom.

Pytanie brzmi: czy istnieje obecnie (2020 rok) rozwiązanie, które pozwoliłoby nie przełączać zasilania pomiędzy dekoderami na parterze (jak wyłączę NC+, to multiroom na piętrze nie będzie działał)? Chodzi o to, żeby dwa dekodery chodziły na jednym kablu Unicable i oba jednocześnie były włączone do prądu nie zakłócając pracy konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1
8 minut temu, przemm82 napisał:

Czyli gdybym kupił konwerter Unicable II, to mógłbym bez puszczania dodatkowych kabli mieć: 

 

- na parterze Ultrabox i Evobox na jednym kablu (rozdzielonym), oba naraz włączone do prądu? Czy dałoby się wtedy naraz też nagrywać coś z NC+ i coś z CP?

- na piętrze na osobnym multiroom NC+?

 

Tak. Pozostaje tylko kwestia odpowiedniej konfiguracji kanałów UB w ustawieniu dekoderów.

WifiBox nie wspiera technologii jednokablowej, więc potrzebny Ci jest konwerter Unicable II z dodatkowym wyjściem Legacy, np.:

https://www.dmtrade.pl/p15088,lnb-cyfrowy-scr-unicable-ii-gt-sat-gt-s1dcss24-1-sat-legacy.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 minut temu, K63 napisał:

Jaki masz obecnie konwerter Unicable?

Jaki model dekodera multiroom PC+?

 

Dzięki wielkie za odpowiedź!

 

Dekoder multiroom brałem parę dni temu z salonu i to jest ten WifiBox (biało-czarny). Co do konwertera Unicable, to chyba Twin (na pewno nie Unicable II) - dość dawno temu mi to na dachu montowali.

 

Czyli gdybym kupił konwerter Unicable II, to mógłbym bez puszczania dodatkowych kabli mieć:

 

- na parterze Ultrabox i Evobox na jednym kablu (rozdzielonym), oba naraz włączone do prądu? Czy dałoby się wtedy naraz też nagrywać coś z NC+ i coś z CP?

- na piętrze na osobnym multiroom NC+?

 

 

Edytowane przez przemm82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 18.05.2020 o 14:44, K63 napisał:

 

Tak. Pozostaje tylko kwestia odpowiedniej konfiguracji kanałów UB w ustawieniu dekoderów.

WifiBox nie wspiera technologii jednokablowej, więc potrzebny Ci jest konwerter Unicable II z dodatkowym wyjściem Legacy, np.:

https://www.dmtrade.pl/p15088,lnb-cyfrowy-scr-unicable-ii-gt-sat-gt-s1dcss24-1-sat-legacy.html

 

 

Konwerter kupiony, wszystko zainstalowane i pięknie działa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...