Jump to content
  • 0
przemm82

NC+ i Polsat naraz na unicable?

Question

Witam,

Proszę o pomoc w następującej kwestii:

Mam jeden kabel na parterze z sygnałem Unicable i ten kabel rozdzielam zwykłym rozdzielaczem na dwa dekodery: NC+ 4K i CP Evobox. Korzystam tylko z jednego dekodera naraz, bo przełączam sobie zasilanie pomiędzy dekoderami z "pilota" i jak chcę oglądać CP to włączam zasilanie w CP, a jak NC+ to wyłączam w CP i włączam w NC+

Na piętrze mam z tej samej anteny zwykły sygnał do NC+ multiroom.

Pytanie brzmi: czy istnieje obecnie (2020 rok) rozwiązanie, które pozwoliłoby nie przełączać zasilania pomiędzy dekoderami na parterze (jak wyłączę NC+, to multiroom na piętrze nie będzie działał)? Chodzi o to, żeby dwa dekodery chodziły na jednym kablu Unicable i oba jednocześnie były włączone do prądu nie zakłócając pracy konwertera.

4 answers to this question

Recommended Posts

• 1
8 minut temu, przemm82 napisał:

Czyli gdybym kupił konwerter Unicable II, to mógłbym bez puszczania dodatkowych kabli mieć: 

- na parterze Ultrabox i Evobox na jednym kablu (rozdzielonym), oba naraz włączone do prądu? Czy dałoby się wtedy naraz też nagrywać coś z NC+ i coś z CP?

- na piętrze na osobnym multiroom NC+?

Tak. Pozostaje tylko kwestia odpowiedniej konfiguracji kanałów UB w ustawieniu dekoderów.

WifiBox nie wspiera technologii jednokablowej, więc potrzebny Ci jest konwerter Unicable II z dodatkowym wyjściem Legacy, np.:

https://www.dmtrade.pl/p15088,lnb-cyfrowy-scr-unicable-ii-gt-sat-gt-s1dcss24-1-sat-legacy.html

• 0

Jaki masz obecnie konwerter Unicable?

Rozwiązanie dla Evobox i Ultrabox to konwerter Unicable II/ dCSS w konfiguracji jak poniżej.

Jaki model dekodera multiroom PC+?

65876.jpg

• 0
Posted (edited)
15 minut temu, K63 napisał:

Jaki masz obecnie konwerter Unicable?

Jaki model dekodera multiroom PC+?

Dzięki wielkie za odpowiedź!

Dekoder multiroom brałem parę dni temu z salonu i to jest ten WifiBox (biało-czarny). Co do konwertera Unicable, to chyba Twin (na pewno nie Unicable II) - dość dawno temu mi to na dachu montowali.

Czyli gdybym kupił konwerter Unicable II, to mógłbym bez puszczania dodatkowych kabli mieć:

- na parterze Ultrabox i Evobox na jednym kablu (rozdzielonym), oba naraz włączone do prądu? Czy dałoby się wtedy naraz też nagrywać coś z NC+ i coś z CP?

- na piętrze na osobnym multiroom NC+?

Edited by przemm82

• 0
W dniu 18.05.2020 o 14:44, K63 napisał:

Tak. Pozostaje tylko kwestia odpowiedniej konfiguracji kanałów UB w ustawieniu dekoderów.

WifiBox nie wspiera technologii jednokablowej, więc potrzebny Ci jest konwerter Unicable II z dodatkowym wyjściem Legacy, np.:

https://www.dmtrade.pl/p15088,lnb-cyfrowy-scr-unicable-ii-gt-sat-gt-s1dcss24-1-sat-legacy.html

Konwerter kupiony, wszystko zainstalowane i pięknie działa!