Jump to content
Guest Anonymous

Superstacja

Recommended Posts

Po co Gawrylukowa miała ściągać kogoś z Superstacji? Żeby później i tak mieli odchodzić z Polsatu News? ;)

Nie ma za czym płakać. Przez tyle lat niczym mnie nie przyciągnęli. Jak udało mi się przełączyć, to albo były reklamy, albo materiały reporterskie, które wcześniej widziałem w Polsat News. 

Wątły odstraszał mnie swoimi dziarami, Michalik swoim feminizmem, a "Bez ograniczeń" z 1-minutowymi telefonicznymi komentarzami widzów była nieudaną próbą splagiatowania "Szkła kontaktowego". 

W Superstacji czas się zatrzymał na latach 90. Zero nowocześności, studia z gadającymi głowami ze statycznym kadrem, uboga grafika, fatalny dźwięk. Do TVN24 nie było nawet startu, gdzie mam dźwięk 5.1 i transmisje z terenu w HD. 

• Upvote 1

Godzinę temu, swordfish napisał:

Do TVN24 nie było nawet startu, gdzie mam dźwięk 5.1 i transmisje z terenu w HD. 

Ale to nie z satelity, bo tam wciąż jest tylko MPEG... :/

Ja się przyznam, że czasem (tylko) zagladam na SS, ale teraz się to zmieni, bo tak jak 90% ludzi nienawidzę powtórek! :evil:

Edited by SatExpert

Pierwszy pomysł Superstacji związany ze zmianami:

Nie wiem jak wy uważacie, ale jest to najgorszy spot wszech czasów jaki w życiu widziałem.

• Sad 1
  • Upvote 2

Jestem tego samego zdania.

Trochę tandetnie wygląda ten spot. Muzyka jakby nagrywali jakiś spot do telewizji z pierwszej dekady XXI wieku. Ale może to wygląda tak, bo nagrywali telefonami sporą część spotu. Panu Grzelewskiemu chyba nic się nie nagrało, bo nie ma żadnego ujęcia z jego telefonu.

Pan Jankowski...nie będę insynuował, ale wyglądał dziwnie :mrgreen:

Zobaczymy, czy ten "Super News" im się sprawdzi, czy bedą mieli oczekiwane rezultaty, czy pojawią się widzowie, którzy "zaangażują się" w tworzenie Superstacji.

Kreują się na telewizję pokolenia YouTube'a, wszystko nagrywane telefonami. Pomysł może nie najgłupszy, ale źle realizowany... 

Czy Superstacja zmierza w kierunku TTV? Krótkie serwisy informacyjne, programy interwencyjne, plotki, pudelki. Z czasem pojawią się pewnie pseudo dokumenty (czekamy na "Trudne sprawy" i "Dlaczego ja"). 

Czekam jeszcze na "Drogówki", magazyny policyjne, kryminalne statystyki, programy poradnikowe i na odpowiedź na "Goggleboxa". 

W dniu 13.08.2019 o 19:20, nieczęstygość napisał:

Kreują się na telewizję pokolenia YouTube'a, wszystko nagrywane telefonami. Pomysł może nie najgłupszy, ale źle realizowany... 

Tylko nawet wiele kanałów na YouTube'ie nie tworzy takich badziewnych materiałów. Jak coś z ręki, to vlogi lub coś robione na szybko w spontanicznych sytuacjach, ale nie przy dużych kanałach. Tam to bywa nawet, że materiały są robione lepiej, niż w telewizji.

Generalnie cały pomysł przypomina "Kontakt24" albo "Twoje Info", wprowadzane ładnych parę lat temu, jedyna nowość to płacenie za materiały, coś co mi się troszkę bardziej z prasą lokalną kojarzy. Pytanie tylko, jakie by miały być kryteria dopuszczania tematów, bo mogę sobie teraz wyobrazić, że znajdzie się paru, którzy będą kręcić np. śmietnik i mówić, że jest sensacja, bo śmieciarka nie odwiedzała tego miejsca od 3 tygodni.

Gorzej jak patologia będzie robić ustawki (napady, kradzieże, bójki itd.) byle by zgarnąć kolejne 500+ za materiał od SS. A będzie tak... 

• Haha 1

Paula Rodak (youtuberka oraz dziennikarka od spraw celebryckich) poinformowała na swoim Instagramie o bliskim końcu obecności programu "Na Tapecie" w ramówce Superstacji.

Edited by Poland

Są jakieś dane nt. oglądalności Superstacji po ostatnich zmianach? Wszystkie stacje informacyjne dają paski o sytuacji w górach a Superstacja daje to jako jedną z wielu informacji na zwykłym pasku.

Superstacja nigdy nie była stacją "na żywo" dającą bezpośrednie, wielogodzinne transmisje z ważnego wydarzenia. Zawsze ograniczali się do paska i do krótkiej wzmianki reporterskiej w swoich serwisach.

Wyniki oglądalności Superstacji są publikowane co miesiąc. Nigdy nie były rewelacyjne. Zawsze szorują, gdzieś na dnie. Jeśli są widoczne spadki nawet -10%, to przy wyniku 0,1-0,2% są marginesem błędu statystycznego. Nie przekraczają nawet 0,5% oglądalności. Superstacja jest niszowa. Oglądają ją tylko fanatycy telewizyjni i miłośnicy gadających głów. 

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tvn24-i-tvp-info-zwiekszaja-przewage-nad-konkurencja-w-lipcu-tv-republika-o-41-proc-w-dol

Jak zniknie program "Na Tapecie" to już nie będzie nic do oglądania w Superstacji.

Godzinę temu, swordfish napisał:

Wyniki oglądalności Superstacji są publikowane co miesiąc. Nigdy nie były rewelacyjne. Zawsze szorują, gdzieś na dnie. Jeśli są widoczne spadki nawet -10%, to przy wyniku 0,1-0,2% są marginesem błędu statystycznego. Nie przekraczają nawet 0,5% oglądalności. Superstacja jest niszowa. Oglądają ją tylko fanatycy telewizyjni i miłośnicy gadających głów. 

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tvn24-i-tvp-info-zwiekszaja-przewage-nad-konkurencja-w-lipcu-tv-republika-o-41-proc-w-dol

To już wkrótce oglądalność spadnie im do 0,05% i niech ich to nie zdziwi. :P

Chyba jedynym ratunkiem dla SS jest upchnięcie jej do MUX-2 i potężna kampania reklamująca SS w NTC. :]

Ta telewizja jest im zupełnie niepotrzebna. Nie spodziewajcie się więc budowy z niej prężnej telewizji informacyjnej, czy nawet interwencyjnej. 

• Thanks 1

Dokładnie. Dla Solorza liczy się głównie Polsat News jeśli chodzi o stacje informacyjne.

To po co Solorz kupił SS, skoro jest mu niepotrzebna? :/

30 minut temu, Frontowiec napisał:

Dokładnie. Dla Solorza liczy się głównie Polsat News jeśli chodzi o stacje informacyjne.

Jakby nie było ,Polsat News goni w rankingach głównych konkurentów i nie może dogonić,także chyba lepiej skupić się na jednej głównej stacji ,niż rozdrabniać na kilka. Tylko co zrobić z dziennikarzami?

Godzinę temu, SatExpert napisał:

Chyba jedynym ratunkiem dla SS jest upchnięcie jej do MUX-2 i potężna kampania reklamująca SS w NTC. :]

Raczej modne ostatnio słowo-klucz. Rebranding. Coś w stylu zamiany Polsat Sport News w Super Polsat. Z tym ,że tutaj nazwa jest uniwersalna i znana ,także objęło by to tylko zawartość kanału. Co by się pojawiło na antenie? Hm :-D.

33 minuty temu, Frontowiec napisał:

Do zysków z reklam.

Z takim wynikami? Chyba żartujesz. Chodzi o politykę i spokój w biznesie.