Skocz do zawartości

Superstacja


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mogliby Superstacji nie kodować. Szkoda, że nie chodzą te kanały FTA, które były obiecane. Jeśli dobrze pamiętam EKO TV, ABC Budowa i inne.

A gdzieś czytałem o kanale ProPolska. Kiedy on ma ruszyć?

 

Każdy kanał FTA na wagę złota. Romar7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ją znaleźć na echostar 616?

 

Musisz dodac ten transponder (10773 pol.H SR22000) jako nowy i wtedy pez problemu dopisze Ci ten kanal do listy.

 

mozna prosic o mala pomoc tecjniczna jak sie w echostarze 616 dodaje transponder, bo tam jak rozwijam ta liste to sie zaczyna chyba od 10788 czy jakos tak... nie wiem gdzie jest opcja dodaj....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki tid i nid ma ten transponder ??? Jaki jest sid kanału ???

 

Może to jest oczywiste, ale co to jest ten tid nid i sid?

 

Trochę offtop, ale niech tam:

 

TID - identyfikator transpondera

NID - identyfikator sieci (pakietu)

SID - identyfikator kanału

 

Na co to jest:

 

TID to wartość unikalna dla danego transpondera, może pomóc w automatycznym namierzeniu danej częstotliwości, NID odpowiada za funkcję wyszukiwania po sieci (w niektórych tunerach można to włączyć i w założeniu ma zaprogramować się tylko jeden konkretny pakiet), SID identyfikuje kanał - ma wartość unikalną (nie może się powtórzyć na tej samej częstotliwości i w ramach tego samego pakietu) - pomaga odbiornikom wyłapać resztę danych ze streamu (np.: w Fergusonach wszystkie pozostałe dane tuner czyta ze streamu po SID). Jednocześnie SID odpowiada za kolejność wyszukiwania - przeszukując częstotliwość kanały ładują się wg. SID w kolejności rosnącej (a więc nie jest to kolejność przypadkowa, jak myśli większość SAT amatorów ;) ).

 

Uzupełnienie: Tunery w 99,9% przypadków nie potrzebują tych danych (poza wyjątkami :P ). Zwykle odbiornik cyfrowy programuje je automatycznie i dochodzi do nich sam choćby po tablicach SDT w streamie. Teoretycznie gdyby Eutelsat, czy SES Astra umieli dobrze zorganizować tablice SDT, nadać odgórne wytyczne co ma być w "Other", to programowanie mogłoby się ograniczać do wciśnięcia OK, bez znajomości częstotliwości, parametrów itd (nawet nie musiałyby być w pamięci tunera). Niestety w tablicach SDT zwykle bajzel, lub są one wykorzystywane w dziwny sposób (moim zdaniem) odsyłając na inne satelity...

 

@pietrul

 

W Echostarach to chyba było tak, że na samym końcu masz coś takiego jak TP00 w tej liście i jak to wybierzesz, to będziesz mógł dopisać nowy - jakoś tak to szło - dawno nie miałem Echostara w łapkach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Naciśnij przycisk MENU i wybierz opcję Konfiguracja- Instalacja programów.

2. Wybierz opcję -Sprawdź sygnał.

3. W polu TP wybierz opcję TP00.

Wyświetlone zostanie menu Dodaj dane.

4. Zapoznaj się z tekstem pomocy.

5. Wpisz częstotliwość, polaryzację, symbol rate

6. Pozostaw dla pozycji PID ustawienie Auto

7. W celu wyszukania kanałów wybierz opcję Kontynuuj.

8. Naciśnij przycisk OK aby wyszukać.

Romar7. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprawa graficzna kanału jest nawet ładna, ale jak dziś zobaczyłem prognoze pogody, (ok. 18:45) którą prowadziła jakaś babcia to się załamałem. Ona poprostu się do tego nie nadaje, myli się co chwilę i cały czas powtarza Proszę Państwa.

 

Zobaczymy jak kanał będzie się prezentował po starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprawa graficzna kanału jest nawet ładna, ale jak dziś zobaczyłem prognoze pogody, (ok. 18:45) którą prowadziła jakaś babcia to się załamałem. Ona poprostu się do tego nie nadaje, myli się co chwilę i cały czas powtarza Proszę Państwa.

Zobaczymy jak kanał będzie się prezentował po starcie.

 

Proszę Państwa! Na razie ta pani chmurka była najlepsza z tego co widziałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy odbieracie Superstacje z Eutelsata W3A, bo ja za [beep] nie mogę (nie chodzi mi o dzisiejszą prawdopodobną awarię W3A tylko ogólnie). Mam Fergusona i na tp. 11125 V sr. 2676 nie mam żadnego sygnału (antena 70 cm dobrze ustawiona).

 

Sygnal kanalu jest dosc slaby, u mnie tylko 47% przed awaria, nawet obraz "szatkuje". Niskie SR jest, moze dlatego Twoj tuner sobie nie radzi. Popróbuj jeszcze poruszac delikatnie antena (ale to dopiero gdy awaria satelity zostanie usunieta). Ten przekaz scpc sluzy glownie do wysylania sygnalu na Astre19,2 wiec to jest glowny przekaz dla tego kanalu i najlepiej odbieraz c Astry (tu sygnal jest zdecydowanie silny!)

 

EDIT: Ja odbieralem ten kanal na antenie 90 cm wiec wielkosc anteny tez ma duze znaczenie. :wink:

 

Pozdrawiam :)

Edycja: bogdan425 - poprawiłem błędy ortograficzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknąłem na Superstację kilka dni temu i jestem conajmniej zniesmaczony - materiały jak szofer Angeliny Jolie potrącił kogoś w Indiach i jaką brzydką czapkę założyła Joanna Brodzik. Tematy żałosne, ale czuję, że mimo wszystko będą mieli sporą oglądalność :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...