Skocz do zawartości

Telefonia komórkowa – oferty dla stałych klientów (dyskusja ogólna)


Rekomendowane odpowiedzi

Czy znane jest Wam podobne forum gdzie możemy dyskutować odnośnie przedłużeń ofert telefonii komórkowej? Coś podobnego do tego forum gdzie tutaj skupiamy się nad przedłużeniem abonamentu umów z operatorami usług telewizyjnych a tam dyskutujemy odnośnie przedłużeń z telefonią komórkową.  

Edytowane przez Barti
Przeniesiono wątek do bardziej odpowiedniego działu forum oraz zmieniono tytuł wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kozaa napisał:

Na telepolis masz wszystko: https://www.telepolis.pl/forum/viewforum.php?f=23

 

Tylko czy dla klienta indywidualnego opłaca się w dzisiejszych czasach abonament? Skoro u każdego bez żadnych umów masz za 20-25zł no limity i po 15-20gb internetu?

Wiem że oferty na kartę są lepsze ale jeśli chce się mieć powiedzmy nowy telefon a nie ma szans aby otrzymać go na raty w sklepie RTV a także nie ma się wystarczającej gotówki to niestety pozostaje tylko operator z abonamentem gdzie znacznie łatwiej jest otrzymać odpowiedni sprzęt na raty doliczane do abonamentu. W sumie to oferty na kartę są rzędu 20-30 zł, ja natomiast w plusie mam abonament za 50 zł z ofertą bardzo zbliżoną do ofert pre-paid. No cóż to tylko 20-25 zł więcej i trzeba z tym się pogodzić póki co. Przynajmniej nie muszę kupować doładowań... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale to już trzeba być wybitnym ułomkiem aby:

- Nie mieć zdolności na 500 czy 1000zł rat

- Nie mieć 500 czy 1000zł oszczędności

- Nie wnioskować o karte kredytową z takim limitem w banku i rozłożyć płatność na 10 rat za grosze.

Za to iść do operatora i zapłacić za telefon wraz z abonamentem 100% więcej :)

Wiem, że są tacy ludzie i jest ich wielu. Dlatego ja się cieszy z dostępności marek MVNO i submarek głównych opów - dzięki tym co płacą 50zł za goły abonament, chodzą do salonów czy biorą oferty z telefonami, ja mam tanio.

I nie kupuje doładowań. Samo pobiera z karty lub mam zlecenie stałe.

 

edit:

I nie groźne mi takie sytuacje: https://plusforum.pl/viewtopic.php?f=98&t=13682&start=345

za internet poza UE

Edytowane przez kozaa
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział że moim celem zawsze było posiadanie telefonu za 1000 zł? Jeśli chodzi o zdolność kredytową to od kilku lat mam kredyt mieszkaniowy który skutecznie mi ją obniża mimo jako tako zarobków. Poza tym półtora roku temu przy przedłużaniu umowy otrzymałem od operatora wybrany przeze mnie telefon o 300 zł mniej niż to miało miejsce w sklepach RTV. W ratach 0%. Poza tym mając też abonament w sieci komórkowej jest się poniekąd "wiarygodnym" dla niektórych instytucji coś na wzór powiedzmy karty kredytowej. Poza tym to nie jest różnica na poziomie 25 zł vs. ~70-80 zł . Można też w przypadku mojego operatora dobrać karty SIM dla najbliższych z ceną abonamentu 50% czyli wychodzi za kolejne karty właśnie te 25 zł miesięcznie. Wspomnę też że przy każdym przedłużeniu umowy o kolejne dwa lata niemal normą jest otrzymanie abonamentu na pół roku gratis więc jak ktoś lubi opisywać średnią to to abo jest nieco niższe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie... Jeszcze pół roku. Dodam jeszcze że jeśli wspomniany przeze mnie kredyt mieszkaniowy skutecznie obniża moją zdolność to moim zdaniem warto mieć cokolwiek co w stopniu choć minimalnym rozjaśnia moją sytuację. Są ludzie którzy walczą o 5 zł aby coś zbić z przyszłych faktur i czytamy to też tutaj w przypadku negocjacji z operatorami usług telewizyjnych. Jak takim osobom chce się czekać, odbierać telefony, dyskutować i nawijać w kółko to samo aby otrzymać jakieś 5 ziko mniej to jestem pełny podziwu. Ja mogę oczywiście dotrwać do końca swojej komórkowej umowy i przejść na pre-paid zacząć płacić 25 zł miesięcznie i zostać z tym telefonem który mam a za rok czy trzy gdy już będzie nieco zajechany szukać po sklepach opcji rat w co wątpię że mi się uda albo próbować wrócić na abonament gdzie możliwe że nie będzie to takie łatwe. Poza tym te dwie dodatkowe karty SIM przypięte do mojej karty głównej  z ceną 25 zł też musiałyby przejść na kartę. Zaznaczę też że każda z tych dobranych kart także otrzymała pół roku gratis w abonamencie i zapewne dostanie przy przyszłościowym przedłużeniu umów. 

1 godzinę temu, Barti napisał:

@emarti

Równie dobrze na taki temat można podyskutować na niniejszym forum. ;)

W tym celu właśnie przeniosłem założony przez Ciebie niniejszy wątek do odpowiedniego działu forum, a także zmieniłem jego tytuł.

Pomysł dobry ale minie trochę czasu aż ludzie zobaczą że tutaj też można dyskutować na taki temat. Mam małą sugestie aby może rozbić to (podzielić) na czterech głównych operatorów i może też jakiś o wirtualnych. Tak byłby moim zdaniem porządek a każdy abonent wiedział by gdzie szukać w przypadku swojej sieci. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z przedmówcą, przeniesienie numeru to jest pryszcz w porównaniu do TV-SAT.

Podsumowanie co do wyboru jest następujące: najtaniej: wirtualni operatorzy Plusa, Lajt, Premium.

Używałem a2mobile, ale zmieniam sieć, bo nie ma tam telekonferencji. Przechodzę do T-Mobile, bo mają tam pilot wp bez transferu zliczania.

Mobile Vikings ogólnie najlepszy MVNO i jeszcze polski ;-), ale ma zasięg Play i trochę przydrogi dla mnie, no i są z Wrocławia a nie z Warszawy :-D

Edytowane przez 5etho
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą. Nazwy własne piszemy wielką literą. Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w T-Mobile. Jest trochę drożej, ale zasięg i ogólnie jakość sieci mają chyba najlepszą... Sam jestem teraz na czasie "nieokreślonym", ale szczerze to nie znam obecnie sytuacji, w której klient indywidualny miałby "lepsze warunki", niż te cennikowe. Może dla firm jest inaczej.  

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, _Artek_ napisał:

ale szczerze to nie znam obecnie sytuacji, w której klient indywidualny miałby "lepsze warunki", niż te cennikowe. Może dla firm jest inaczej.  

Czyli co nie opłaca się wysyłać wypowiedzenia jak w przypadku platform satelitarnych bo i tak nic albo niewiele się ugra? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kwotę i ilość GB to mam kolegę w salonie T i powiedział że umowy bez telefonu to poza "polowaniem" na oferty internetowe nie mogą zrobić nic, jedyna możliwość negocjacji to cena urządzenia w abonamencie ale ja zawsze biorę umowę bez telefonu.   

Edytowane przez _Artek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Jax napisał:

W sieciach komórkowych chyba nawet nie można wysłać wypowiedzenia.

Jak nie można? ? Przecież jak nie chcesz już korzystać to musisz wysłać wypowiedzenie kończącej się umowy bo będzie trwała nadal na okresie nieoznaczonym. 

24 minuty temu, _Artek_ napisał:

Jeśli chodzi o kwotę i ilość GB to mam kolegę w salonie T i powiedział że umowy bez telefonu to poza "polowaniem" na oferty internetowe nie mogą zrobić nic, jedyna możliwość negocjacji to cena urządzenia w abonamencie ale ja zawsze biorę umowę bez telefonu.   

Konsultant w salonie to ma dostęp do ofert standardowych, sztywnych ale DUK już może więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedzenie owszem można wysłać, ale tylko wtedy gdy chcemy ostatecznie rozwiązać umowę i nie zależy nam na numerze telefonu. W przeciwnym razie gdy mamy w planach przenieść numer do innej sieci nie możemy złożyć rezygnacji u obecnego operatora. Trzeba u nowego złożyć dyspozycję przeniesienia numeru z jednoczesnym wypowiedzeniem umowy u obecnego operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdy wysyłamy wypowiedzenie w związku ze zbliżającym się końcem umowy to takie wypowiedzenie ma na celu wyłączenie numeru gdy umowa dobiegnie do końca. I w trakcie tego wypowiedzenia może się ktoś kontaktować od operatora z ofertami na pozostanie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, emarti napisał:

Ale gdy wysyłamy wypowiedzenie w związku ze zbliżającym się końcem umowy to takie wypowiedzenie ma na celu wyłączenie numeru gdy umowa dobiegnie do końca.

Niekoniecznie. Można wysłać wypowiedzenie z zamiarem przejścia na ofertę prepaid po zakończeniu okresu umowy, licząc się oczywiście z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Można nawet wcześniej, ale w tym wypadku z tego tytułu będziemy musieli dopłacić za zerwanie umowy przed czasem.

Na pewno nie ma "przymusowego" wyłączenia numeru.

 

Godzinę temu, emarti napisał:

I w trakcie tego wypowiedzenia może się ktoś kontaktować od operatora z ofertami na pozostanie? 

Jeśli wyrazimy na to zgodę (jest to jedna z kategorii opcjonalnych zgód marketingowych), to tak.

Edytowane przez mp107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedzenie owszem można wysłać, ale tylko wtedy gdy chcemy ostatecznie rozwiązać umowę i nie zależy nam na numerze telefonu. W przeciwnym razie gdy mamy w planach przenieść numer do innej sieci nie możemy złożyć rezygnacji u obecnego operatora. Trzeba u nowego złożyć dyspozycję przeniesienia numeru z jednoczesnym wypowiedzeniem umowy u obecnego operatora.

Można normalnie złożyć wypowiedzenie i zaznaczyć, że chce się zachować numer na kartę i inny operator i tak z pocałowaniem rączki ci przeniesie numer do siebie. Ja w sumie miałem abo dla firmy, ale ją zamknąłem, ale i tak mi Play przy przedłużeniu zrobił warunki jak dla firmy i babeczka tylko powiedziała, że mam wpaść do salonu i zmienić dane jako klient indywidualny. Także mam 2 numery za 50 złotych. Oczywiście po złożeniu wypowiedzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. 29 lutego wygasła moja umowa w sieci Plus. Nie przedłużyłem dotąd umowy. Jaca polecilybyście ofertę na ew przedłużenie umowy i telefon (oprócz Huawei)? Bardzo proszę o ew. pomoc w tych kwestiach użytkowników forum
Ty kpisz? Żadną hehe, telefon one plus albo cokolwiek od oppo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kiler napisał:


Można normalnie złożyć wypowiedzenie i zaznaczyć, że chce się zachować numer na kartę i inny operator i tak z pocałowaniem rączki ci przeniesie numer do siebie. Ja w sumie miałem abo dla firmy, ale ją zamknąłem, ale i tak mi Play przy przedłużeniu zrobił warunki jak dla firmy i babeczka tylko powiedziała, że mam wpaść do salonu i zmienić dane jako klient indywidualny. Także mam 2 numery za 50 złotych. Oczywiście po złożeniu wypowiedzenia.

Przeglądałeś oferty plush ? Telefon lepiej sobie samemu na własną ręke kupić a nie przez operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@milosz: A gdzie ja napisałem, że wziąłem telefon od operatora? Mam sam abonament na 2 numery za 50 złotych. Telefony kupiłem sobie wcześniej sam. Mam się bawić w przechodzenie do Plusha, żeby płacić 10 złotych mniej? Myślałem o Plushu w kontekście, gdyby Play chciał mnie wydy*** na kasę jak mi najpierw proponowali kwoty rzędu 90 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...