Skocz do zawartości

Z 60-tka na Amosa


Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś to kiedyś usprawiedliwiał takim argumentem: Jeśli kanały są nadawane na jednym transponderze to podczas przeszukiwania go dla jednego kanału wyskakuje X innych, a jak są na podzielonym to jest jeden na jednym i jest łatwo dodać.

Wiem, że to trochę zagmatwane, ale tak to mniej więcej wyglądało.

Sam uważam, że powinien być jeden transponder duży na te kanały, a nie wiele mniejszych, bo to jest gorzej odebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecej z jednej czestotliwosci ale te same parametry sila transpondera brak potrzeby wpisywania po kilka razy roznych parametrow dla kazdego kanalu z osobna...eh...trzeba by bylo to dobitnie dla tego ktosia wytlumaczyc na prostym przykladzie...przecierz na jednym tp. moga byc kanaly kodowane w roznych systemach ale wszystkie sa w kupie...prostota instalacji

 

PRZECIEZ popelnilem blad gramatyczny w tym slowie...sorki wszystkich zainteresowanych za Byyyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie nowy Amos rozpoczal testy wiec wkrotce nalezy sie spodziewac umieszczenia go na docelowej pozycji 4W takze rozpoczecia procesu przelaczania transponderow i zwiekszenia ich mocy...mam nadzieje ze wtedy 60tka w zupelnosci wystarczy do odbioru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie 60tka nie moge namierzyc Amosa 1/2 wiec moze po uruchomieniu Amosa 3 sytuacja sie zmieni na lepsze poniewaz wg.mapy pokrycia do prawidlowego odbioru powinna wystarczyc 60tka...wiem ze jest roznica pomiedzy mapa a rzeczywistoscia ale jestem dobrej mysli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zobaczyć, że transponder, na którym nadawany jest TMT został podzielony na kilka mniejszych. Zobacz jaki SR i FEC ma transponder z kanałem TMT, widzisz, automatycznie zasięg się zmniejsza, bo moc jest gorsza, sygnał jest bardziej podatny na błędy, więc nowy satelita wcale niewiele może tutaj wnieść. Tak jest właśnie jak się dzieli transponder i to tak beznadziejnie.

Mapa, mapą, ale! tutaj nie pokazują zasięgu transponderów podzielonych, tylko ogólnie transponderów na tym satelicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze przynajmniej uda mi sie namierzyc 4W bo jak dotad nie moge tej pozycji dodac do listy satelitow...nowy Amos powinien miec choc jeden transponder na tyle silny aby moc zlapac go 60tka...

 

A tak na marginesie mam pytanie do administratora/moderatora czy moge zmienic/rozszerzyc ten watek czy tez nalezaloby utworzyc nowy pokrewny temat?

 

Zależy o czym chciałbyś jeszcze napisać... Być może w tym dziale istnieje już odpowiedni topic do tego celu. W ostateczności załóż nowy wątek. /RafiX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Od kilku lat odbieram Amosa na 60 cm z konwerterem MTI praktycznie bez problemów, mam tylko problem z transponderami o niskiej prędkości transmisji, choć nie jest to jednoznaczne, bo np. 11123H łapię (1850-7/8), a 11435H (2089-3/4) - nie. Na tej samej antenie da się też złapać AtlanticBird z pozycji 5W - kilka programów francuskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...