Skocz do zawartości

Z 60-tka na Amosa


Rekomendowane odpowiedzi

O ile slyszalem leca tam filmy w wersji oryginalnej tzn. po angielsku i po drugie pokazuja tam chyba od czasu do czasu pilke.

 

Planuje zainstalowac mala antene na balkonie na odbior francuskich kanalow na 5° W i sobie myslalem, ze z troche wieksza antena moglym zlapac jeszcze pare ciekawych programow z Amosa.

 

No i strzelilem sobie antene o srednicy 65cm w ebay za bardzo mala kwote i zobaczy co sie da zlapac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku OBN sygnał jest bardzo silny, nawet silniejszy niż transponderów na Hot Bird. Sprawdź, czy odbierają Ci słabsze częstotliwości, np. 11,351H, SR: 3350, FEC: 3/4 (kanał MTV Adria), albo 11,333H, SR: 3500, FEC: 3/4 (kanał Halozat TV). Tylko i wyłącznie w charakterze informacyjnym, bo kanały które podałem są kodowane, ale dobrze wiedzieć jak tam z odbiorem Amosa we wschodniej części Niemiec ;) Wszystkie parametry z kanałami FTA znajdziesz TU

 

OBN aż za bardzo przypomina niemiecki RTL, pierwsze wrażenie sprawia już logotyp - niby kolory w innej kolejności, ale barwy są te same i podobny kształt całego loga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wczesniej sprobowalem troszke poprawic sygnal, ale popsulem. Antena jest jeszcze nie do konca przyczepiona i raczej fruwa na balkonie.

 

11,351H, SR: 3350, FEC: 3/4 (kanał MTV Adria)

 

Tak, ale slabo. Moze da sie jeszcze lepiej (Patrz wyzszej)

 

11,333H, SR: 3500, FEC: 3/4 (kanał Halozat TV)

 

Slabo (Patrz wyzszej)

 

Skoro nie lubie RTL nawet po chorwacku chyba bede wymienic anteny. Bo wszystkie inne programy, ktore mnie interesuja, maja bardzo silny sygnal. Bez problemu bede je odbierac na mala antene.

 

PS: A wiesz co jest dziwnie. Zadalem prawie to same pytanie w niemieckim forum i ludzie, ktorzy mieszkaja moze z 100 lub 200 km bardziej na zachod ode mnie maja nawet z wiekszymi antenami (100-125 cm) problemy odbierac te programy, np. OBN. Ale to tylko sprawiedliwosc, bo oni odbiora Astra 2D na w miare malych talerzach. Tu w Dreznie trzeba juz od 150cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wiązka "Europe H", której używa OBN wygląda tak:

 

amos3_eurh.gif

38dBW - 192-240 | 39dBW - 170-215 | 40dBW - 150-190 | 41dBW - 135-175 | 42dBW - 120-150 | 43dBW - 105-135 | 44dBW - 95-120 | 45dBW - 85-105 | 46dBW - 75-95 | 47dBW - 65-85 | 48dBW - 60-75 | 49dBW - 55-65 | 50dBW - 50-60

 

A inne wiązki to

 

Amos 3 - Europe V

amos3_eurv.gif

Amos 2 - Europe

amos2_eur.gif

38dBW - 192-240 | 39dBW - 170-215 | 40dBW - 150-190 | 41dBW - 135-175 | 42dBW - 120-150 | 43dBW - 105-135 | 44dBW - 95-120 | 45dBW - 85-105 | 46dBW - 75-95 | 47dBW - 65-85 | 48dBW - 60-75 | 49dBW - 55-65 | 50dBW - 50-60

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Odkopie ten stary temat, ale nie chciałem tworzyć nowego jak jest ten. Mam antenę Polsatowską 60cm i chciałem ostawić ją na Amosa, ale pytanie czy tą patelnią odbiorę cokolwiek z tego satelity?? Przeczytałem cały ten temat i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Temat toczył się w czasie zastąpiania Amosa jedynki trójką więc nie wiem może odbiór się poprawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc ustawiłem satelitę na Amosa (kierowałem się analogowymi kanałami z Atlantic Birda 5W) i niestety odebrałem tylko dwa transpondery: 11258 H i 11304 H a reszta ani rusz. Czy anteną 60cm da się odebrać inne transpondery?? Czy ja po prostu źle ustawiłem antenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc ustawiłem satelitę na Amosa (kierowałem się analogowymi kanałami z Atlantic Birda 5W) i niestety odebrałem tylko dwa transpondery: 11258 H i 11304 H a reszta ani rusz. Czy anteną 60cm da się odebrać inne transpondery?? Czy ja po prostu źle ustawiłem antenę?

 

Może masz minimalnie błednie ustawiony kąt elewacji

http://www.satlex.net/pl/azel_calc.html

ewentualnie kwestia ustawienia konwertera albo kąt w osi itd musisz sie lekko pobawic aby uzyskac najlepszy efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Mam problem z odbiorem paczki eski z amosa. Antena 60cm siła 80% jakosc max byla 40% w porywach tuner ariva 210 combo czasmi gra długo ładnie potem tnie okropnie kombinuje przelacznie na silny kanal tv z amosa i z powrotem na eske i czasem dziala teraz pokusilo mnie ruszylem antene i mam sygnal wszedzie tylko na esce nie;/ nie mam juz sil. pisze na forum ze na 60 odbiera a ja mam problem.Przeszkód nie ma wcale i nie wiem jak sobie z tym poradzic lokalizacja centrum polski Izbica Kujawska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...