Skocz do zawartości

Problem telewizji satelitarnej Polsat Box oddziałowujący na telewizje naziemną


dawtaj94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na wstępie chciałbym podziękować za pomoc i napisać, że nie wiem czy to odpowiedni dział. Chciałbym też zaznaczyć, że wszystko działało dobrze, a problem zaczął się prawie 3 tygodnie temu z dnia na dzień.

 

Więc tak, w domu mam 2 telewizory, które mają telewizje satelitarną z cyfrowego polsatu+naziemną i 4 telewizory, które korzystają tylko z telewizji naziemnej. Gdy oba dekodery są odłączone od zasilania wszędzie telewizja naziemna działa bardzo dobrze, gdy podepnę 1 dekoder polsatu zaczynają się cyrki.

Tak wiec, gdy podepnę do zasilania dekoder polsatu u mnie w pokoju, telewizja satelitarna działa, ale przestaje działać telewizja naziemna u mnie i w kuchni, po prostu gdy włączy się dekoder, pokaże się na wyświetlaczu godzina 00:00 od razu przestaje grać telewizja naziemna u mnie i w kuchni, ale satelitarna działa cały czas.

Ten sam problem jest z dekoderem u ojca, gdy wyłączony wszystko działa, jak podepnę go do zasilania i pokaże się godzina 00:00 od razu przestaje grać telewizja naziemna u niego, ale nadal działa satelitarna. Był u mnie znajomy monter, który zna się na telewizji, popatrzył sygnały bez wpiętych dekoderów i są okej, jak wepnę dekoder do zasilania chwile jest ok, ale jak się połączy chyba z satelitą i pokazuje na początku godzinę 00:00 to od razu są jakieś zakłócenia i wywala obraz gdzieś telewizji naziemnej. Wymienił też sumator, ale nic nie dało. Ma przyjechać za 2 dni, ale mówił, że winne tutaj mogą być dekodery, mówił coś o przegrzewających się głowicach, ale czy może coś się przegrać parę sekund po włączeniu dekodera? Co o tym myślicie, bo dla mnie to jest strasznie dziwne, bo niecały miesiąc temu wszystko jeszcze działało. Dekodery mogę wymienić bo dzwoniłem, ale na razie na stanie nie mają evobox'a więc muszę czekać, po prostu nie chce mi się wierzyć, ze całe zamieszanie tworzą dekodery :)

 

Pozdrawiam i liczę na pomoc

 

Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maniek357 napisał:

Na elektrodzie ktoś miał podobny problem. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3294012.html. Podobno konwerter może powodować szumy na częstotliwościach DVB-T. 

 

kurczę dziwne, bo jak był ten mój znajomy to wymienił mi zarówno konwerter jak i sumator na nowy, ale problem nie zniknął 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maniek357 napisał:

A w jaki sposób masz zrobione zasilanie anteny naziemnej ? Zasilacz wpięty między anteną a sumatorem ? 

 

Ogólnie mamy stary typ instalacji bo wtedy jeszcze nie było dvbt, czyli mamy 3 anteny kierunkowe, radiową i satelitarną. Miałem tak, że wszystko schodzi do piwnicy jest zasilacz, sumator, splitter i wszystko działało, od miesiąca przestało działać tak samo z siebie, wezwałem znajomego montera, przyjechał stwierdził, że w obecnych czasach zasilacz jest niepotrzebny i go wyrzucił, czyli teraz w skrzynce mam tylko sumator i jakiś splitter, ale nic się nie poprawiło i jest nadal tak samo, czy to może być wina braku zasilacza?

Edytowane przez dawtaj94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne wyjaśnienie to gdy zostają włączone dekodery to na sumator idzie napięcie z dekodera na konwerter. Może masz jakiś element aktywny przy antenach naziemnych, że jeśli pojawi się napięcie to zasila jakiś wzmacniacz i masz przesterowanie i naziemna znika. Zrob zdjęcie co masz w tej skrzynce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kfm877 napisał:

Jedyne wyjaśnienie to gdy zostają włączone dekodery to na sumator idzie napięcie z dekodera na konwerter. Może masz jakiś element aktywny przy antenach naziemnych, że jeśli pojawi się napięcie to zasila jakiś wzmacniacz i masz przesterowanie i naziemna znika. Zrob zdjęcie co masz w tej skrzynce.

Tam mam jedynie sumator i jakiś splitter, przedtem miałem jeszcze zasilacz, ale monter go ściągnął 

AJJ12K3.jpg

u4RvBrm.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, dawtaj94 napisał:

wezwałem znajomego montera, przyjechał stwierdził, że w obecnych czasach zasilacz jest niepotrzebny i go wyrzucił

No, ale zasilacza nie montuje się ot tak. Coś musiał zasilać (np. wzmacniacz) Jeżeli usunął tylko sam zasilacz, to "coś" przestało działać. Jaki sygnał dzieli ten rozgałęźnik 1/3.? Nie widzę by miał połączenie z tym sumatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, K63 napisał:

No, ale zasilacza nie montuje się ot tak. Coś musiał zasilać (np. wzmacniacz) Jeżeli usunął tylko sam zasilacz, to "coś" przestało działać. Jaki sygnał dzieli ten rozgałęźnik 1/3.? Nie widzę by miał połączenie z tym sumatorem.

o który rozgałęźnik chodzi o ten mały splitter?

Zaczęło się od tego, że 1 telewizor zaczął ścinać obraz, przyjechał, usunął zasilacz i wraz z nim sumator ze wzmacniaczem, bo stwierdził, że teraz nie trzeba już tego mieć, przypomnę, że ja mam stara instalacje z 3 antenami kierunkowymi, talerz od satelity i radio. Wydaje mi się, że od[beep]zielił fuszerkę i wystarczy założyć nowy sumator wraz z zasilaczem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy faktycznie potrzebujesz 3 anten naziemnych do dvb-t? Te anteny mają symetryzatory czy wzmacniacze? Może usuń ten splitter, który w dodatku jest power pass i zasil sumator z jednej anteny, która jest skierowana na główny nadajnik mux1-3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2020 o 16:50, dawtaj94 napisał:

mamy 3 anteny kierunkowe, radiową

Co to za anteny? Na jakie pasma tv lub nadajniki skierowane? (wrzuć zdjęcie)

To nieprawda że teraz wzmacniaczy (i zasilaczy do nich) nie stosuje się. Jeżeli istnieje taka potrzeba, to i owszem. Ale wzmacniacz(e) trzeba odpowiednio dobrać.

Sygnał z anten pasmowych TV i FM sumujemy przy pomocy odpowiedniej zwrotnicy antenowej. Jeżeli w antenach są przedwzmacniacze, to zasilacz montujesz między zwrotnicą a  sumatorem TV/SAT i na zwrotnicy odpowiednio ustawiasz zwory do przesyłu napięcia. Tak zsumowany sygnał RTV wpuszczasz na sumator TV/SAT. Potem w zależności od potrzeb dzielisz go przy pomocy gniazd RTV/SAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...