Skocz do zawartości

Astra 4A i wiązka "European"


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pogoda uległa poprawie, więc i sygnał lepszy. Z transpondera 12728 mam już stabilny lecz slaby sygnał, sporadycznie może pojawić się drobne "szatkowanie".

 

TV Timisoara z 12693 V - brak, zapewne FEC 5/6 też swoje robi...

 

Pozostałe transpondery z "regularną" emisja odbierają, sygnał delikatnie nad granicą poprawnego odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak rzeczywiście sygnał z tych obu transponderów uległ osłabieniu. Ruszyłem konwerterem i na 12,715 oraz 12,728 sygnał wskoczył. Szkoda, bo teraz na obrotnicy odbieram paczkę Mediatransit i KidsCo kosztem innych programów z innych satelitów :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Sygnał z transpondera 12.680, pol. H, SR: 9404, FEC: 3/4, z którego nadają kanały Idealniy Mir, Kawaii. TV zdecydowanie się wzmocnił. Nareszcie dzisiaj odebrałem tę częstotliwość z obrotnicy. Czy u Was też widać wyraźną poprawę odbioru? Mam nadzieję, że tak bo ostatnio dłubałem przy obrotnicy - może być też tak, że to u mnie coś się poprzestawiało. Jednocześnie obserwuję spadek mocy dla częstotliwości Da Vinci, Budapest TV i Alpha Omega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Transponder 12.680H zaskakuje :smile: Choć sygnał nadal jest niestabilny i w ciągu dnia waha się u mnie w granicach od 34% (rwanie obrazu i dźwięku) do nawet 70%, to nareszcie mam możliwość bliżej zapoznać się z emitowanymi na nim kanałami. Poniżej foto z moich osiągów sprzed kilku dni.

moto0209.th.jpg

 

Z serwisów powyżej 12,5 GHz, w wiązce European działa jeszcze (co ciekawe, cały czas stabilnie) transponder ukraiński 12.731 V (pakiet MediaTransit). Nie ma też żadnych problemów z 12.671 H (Tisa 1).

 

Natomiast już od dłuższego czasu nie notuję nawet śladu sygnału z tp. 12.715 H (Da Vinci), 12.711 H (Budapest TV), 12.685 V (Alpha Omega TV). Rwanie sygnału mam z 12.674 V (pakiet rumuński) i 12.703 H (TV+ Belarus).

 

Białystok, antena 85 cm, wyniki uzyskiwane na obrotnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie mam stabilny odbiór kanału TV+ Belarus (parametry w poście wyżej).

moto0236.th.jpg moto0237.th.jpg

 

Nie wiem, czy ten kanał nadaje regularny program. Obecnie cały czas prezentowane jest ognisko w kominku - trochę przypomina mi to RTL7, brakuje jeszcze dobrej muzyki... :(

Sygnał uzyskuję na najniższym możliwie poziomie, poniżej 38% zaczyna już zrywać obraz i trzeszczeć dźwięk. Pewnie tylko chwilowo odbieram, jutro sygnał będzie słabszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz trochę zwiększyć miskę. :lol2:
Dawno bym to zrobił, ostatnio nawet byłem w sklepie i wziąłem ważny dla mnie wymiar (średnicę patelni w poziomie). Problem mam taki, że po stronie wschodniej jest ściana i gdy antenę mam ustawioną na 42E, to czasza jest już bardzo blisko ściany, większa patelnia spowodowałaby utratę pewnie od 39E wzwyż (do 45E tylko mam osiągi). W grę wchodzi wymiana stojaka i instalacja całości do balustrady balkonu, ale tutaj muszę się poważnie zastanowić, bo czasami z wyższych kondygnacji budynku "wylatują" jakieś drobne zabawki sąsiadów... ( :lol2: )

 

A propos moich wyników z tej wiązki European. Jestem w stanie uzyskać ciut lepsze, więc możliwe, że coś by tam jeszcze wskoczyło, ale korzystam z obrotnicy i jak dla Siriusa ustawię full wypas, to będę miał problem ze słabszymi sygnałami na innych pozycjach satelitarnych. Ehh, musiałem wybrać pewien kompromis i jest na razie jak jest :)

 

Co do TV+ Belarus, chyba podkręcili moc, bo łapię ten kanał już cały dzień :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grę wchodzi wymiana stojaka i instalacja całości do balustrady balkonu, ale tutaj muszę się poważnie zastanowić, bo czasami z wyższych kondygnacji budynku "wylatują" jakieś drobne zabawki sąsiadów... ( :lol2: )

 

I na to są sposoby :o

 

jpp.th.jpg

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nawiązując do postów z tego wątku o nowej częstotliwości pakietu MediaTransit i jakości jego sygnału, która wraz ze zmianą parametrów się polepszyła, muszę z przykrością teraz stwierdzić, że cały dzisiejszy dzień sygnał jest strasznie niski. Nawet dużo niższy niż przed zmianą parametrów... Też u siebie zauważacie spadek?

 

Ostatnio zmieniono parametry techniczne dla białoruskiego +TV. Dotychczas wykorzystywane 12,702 GHz, pol. H, SR: 2170, FEC: 3/4 zostały zastąpione nowymi: 12,705 GHz, pol. H, SR: 6511, FEC: 3/4. Poprawiła się jakość sygnału, choć nieznacznie, ale sygnał jest stabilny. Posiadam nawet ok. 6% rezerwy na gorszą pogodę.

 

Jednocześnie co ciekawe, wskoczyły u mnie kanały Budapest TV, Da Vinci Learning, a mocno osłabił się pakiet rosyjski z Idealniy Mir i Kawaii.TV. Też to samo u siebie notujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprzęt który ma kolega ze Słowacji satloverTT z "Czech & Slovak DX Satellite Club".

Parabola wygląda tak dziwnie ponieważ jest już prawie położona w kierunku na wschód - pewnie łapie coś w okolicach Yamala 201. :mrgreen:

http://www.dxsatcs.com/content/satlovertt-trnava-slovenska-republika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich,

również mam problem z odbiorem z Siriusa, tylko problem jest poważniejszy gdyż nie mam sygnału już powyżej częstotliwości 11760 H.

 

Posiadam antenę 65-70cm skierowana na Astrę + zez na Hotbirda, w ten sposób odbieram też z Siriusa 4,8E. Siła jest zawsze 98%, niestety jakość spada z 80% do 0% jak tylko przekroczę częstotliwość 11760H.

Proszę o pomoc co może być tego przyczyną? Zależy mi na odbiorze z 12111H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dziś udało mi się ustawić zeza na Sirka.To już mój 5 konwerter.Problemy zaczynają się od 12637H.Jakość 15-20%.Powyżej ciemność.

Antena Triax TD100 ustawiona pomiędzy 13E i 19.2E.Z tego co czytałem w zasadzie robotę muszę zacząć od nowa.Na pozostałych tp 70-99%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...