Skocz do zawartości

Astra 4A i wiązka "European"


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pakiet MagtiSat jest na 31,5°E od dawna, ale zaszła inna zmiana - od przełączenia na Astrę 5B sygnał stał się dostępny na szerszym obszarze, także w Polsce teraz łatwo go złapać. Może 4,8°E to był jakiś dosył i po zmianie zasięgu stał się zbędny? Tylko na co komu byłby dosył kanałów gruzińskich poza Gruzję?

 

W każdym razie zostały dwa kanały - na 12,702 GHz, pol. H, SR: 2100, FEC: 3/4 (DVB-S2/8PSK), sygnał słabiutki, zgłaszają się jako: Ch1001 - Comedy Channel i Ch1002 - Obieqtivi. Pierwszy w BISS, drugi FTA.

 

Dotychczasowy transponder jest jak pisze @sat user całkiem wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W zasadzie moje oczekiwania na odbiór z Syriusa umarły bezpowrotnie! Ciekawostką jest, że w Legnicy, na ant.60 cm (HB i zez na S.!!!) odbierałem całość do TV Tisa, wyżej ciemność!! Po zawierusze na Ukrainie koniec z odbiorem a większej anteny na wieżowcu zawiesić nie mogę!! Pozdrowienia dla wytrwałych szperaczy - Włodek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Hmm...no to mam małą zagadkę, co się u mnie stało z Jurnal TV  :wink: . Turecki Platform TV (ID: PLATF0RM TV) odbieram na parametrach: 12,700 H, SR 3040, FEC 7/8. W ciągu dnia niestety sygnał jest słaby i kanału nie da się oglądać. Wieczorami natomiast sygnał jest zazwyczaj stabilny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W dniu dzisiejszym turecki Cihan TV (ID: PLATF0RM TV) chyba mocno podkręcił siłę sygnału. Pomimo stosowania wiązki FSS Europe, wysokiej częstotliwości nadawania oraz niskiego SR sygnał jest bardzo silny. Bez problemu można odbierać na mniejszych antenach, nawet w przypadku konwerterów zezujących. Dokładne parametry podane na screenie poniżej  :wink:. Dodam tylko, że nie jest to kanał informacyjny (jak może sugerować poniższe zdjęcie), lecz o tematyce ogólnej z dużą ilością tureckich i zagranicznych filmów, dokumentów, serwisów informacyjnych i innych programów. Niestety, produkcje zagraniczne są nadawane wyłącznie z tureckim lektorem. Na drugiej ścieżce dźwiękowej dostępna jest stacja radiowa od tego samego nadawcy.

 

20160725_220317.jpg

 

20160725_220359.jpg

Edytowane przez patryk92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...