Skocz do zawartości

Astra 4A i wiązka "European"


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat Tisa 1 jako kanał scpc w wiązce europejskiej ma najsilniejszy sygnał. Przy odpowiednim dobraniu kąta skręcenia LNB, ustawieniu kąta azymutu i elewacji anteny, osiągi są porównywalne z transponderami mcpc w wiązce "nordyckiej". Natomiast z odbiorem pozostałych serwisów z pasma powyżej 12,67 GHz jest już problem nawet na antenie 80 cm (sygnał niestabilny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Tisa 1 jako kanał scpc w wiązce europejskiej ma najsilniejszy sygnał. Przy odpowiednim dobraniu kąta skręcenia LNB, ustawieniu kąta azymutu i elewacji anteny, osiągi są porównywalne z transponderami mcpc w wiązce "nordyckiej".

To zależy od miejsca. Białystok jest przy granicy z b. ZSRR, gdzie wiązka Europe FSS jest bardziej pożądana. Z kolei nordycka jest już słabsza. Stąd wynikają różnice w odbiorze. Moja lokalizacja (nad Bałtykiem) utrudnia odbiór Europe FSS na wyczynówce. Aczkolwiek próbować będę. Najlepszy odbiór Tisa1 to straszna pikseloza, praktycznie nie do oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszej korekcie poprawiłem jakość 12610H -27%,12637H-37%12671H-30%,12680H-20%.W dalszym ciągu nie widzę:

-12456 H -siła/jakość :91%/0%

-12674V- 79% /0%

-12681V 60%/0%

-12693V 60%/0%

-12705H 60%/0%

 

Czy ktoś w ogóle je łapie?Zastanawiająca jest siła sygnału 60% jakby ta wiązka tu nie docierała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś w ogóle je łapie?Zastanawiająca jest siła sygnału 60% jakby ta wiązka tu nie docierała
Mam dokładnie to samo. Z wymienionych częstotliwości u mnie działa jedynie 12705H (+TV Belviasat). Na pozostałych brak sygnału. Tuner niby wskazuje, że coś tam jest, ale sygnał jest za słaby aby móc wyszukać emitowane serwisy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem wcześniej, ale wypowiem się apropos 12,456H - transponder, mimo oznaczenia na Lyngsat jako feeds jest stale aktywny. Do wczoraj była tam jedna plansza testowa, teraz są dwie - jedna w SD, a druga w HD. Transponder jest w DVB-S2 (to może mieć znaczenie - wcześniej był DVB-S, ale jakieś 2-3 miesiące temu został przełączony do DVB-S2). Faktycznie są tam przekazy - co kilka tygodni lecą tam transmisje opery w HD (Met Opera), ale poza tym jest włączony 24h/365 ;)

 

Na pozostałych wymienionych częstotliwościach sygnał mam, ale ja się nie liczę, bo mam za dużą antenę ;) Jeśli mam coś doradzać - spróbuj może +/- 1-2 MHz do każdej z częstotliwości - czasami z uwagi na LNB lub głowicę w odbiorniku sygnały o niskich SR, słabe i wymagające precyzji w dostrojeniu są "przesunięte" - z winy sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:) dzis ustawiałem wiązkie "European" na zezie przy idealnej pogodzie przy użyciu

90-tki ustawionej centralnie na 9e i tak to wygląda na tunerze golden interstar przy uzyciu konwertera inverto (MultiConnect) siła/jakosc

12610 H 72% 58%

12637 H 69% 56%

12671 H 66% 59% Tisa

12674 V 66% 23%-25% AlphaTV, Credo itd.(strasznie cieżko ustawic ten transponder)

12680 H 65% 35% Test 2

12681 V 65% 36% Alfa OmegaTV, ale strasznie zrywa ze względu na niski sr:(

12693 V 66% 0% ten transponder musi byc najsłabszy

12705 H 64% 26% +TV

12737 V 63% 35% JurnalTV Moldova

trzeba bardzo dokładnie ustawić konwerter i jego skręt:) pozdrawiam szperaczy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W przypadku Siriusa wiele zależy też od jakości używanego tunera.

Ja mam zawsze antenę ustawioną "centralnie", mimo to nigdy nie odbieram nic powyżej 12645 V (Tisa 1 jeszcze jest, choć sygnał jest słaby)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wczoraj testowałem jeszcze raz odbiór kanałów powyżej 12645 V przy użyciu pewnej sztuczki, która sprawdziła się do odbioru kanałów z Astry, do niedawna dla mnie nieosiągalnych. Niestety nic to nie dało. Najlepszy sygnał, jaki udało mi się złapać był na +TV (do 24%). Ale to nic nie znaczy, bo w moim fergusonie sygnał potrafi skakać od 0 do 55%, a i tak nie ma odbioru. Chociaż zdarzają mu się też odbicia w drugą stronę - był kiedyś taki włoski kanał na 11°W, który odbierał przy 11% sygnału (bez zacięć!). Ale to było dawno i nieprawda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Nie zauważyłem wcześniej, ale wypowiem się apropos 12,456H - transponder, mimo oznaczenia na Lyngsat jako feeds jest stale aktywny. Do wczoraj była tam jedna plansza testowa, teraz są dwie - jedna w SD, a druga w HD. Transponder jest w DVB-S2 (to może mieć znaczenie - wcześniej był DVB-S, ale jakieś 2-3 miesiące temu został przełączony do DVB-S2). Faktycznie są tam przekazy - co kilka tygodni lecą tam transmisje opery w HD (Met Opera), ale poza tym jest włączony 24h/365 ;)

Nie mogłem odbierać 12456H ponieważ mój tuner miał ustawiony FEC jako 2/3.Sprawdzałem zawsze na FlySat gdzie też jest 2/3.A tu lektura SatKuriera zaskoczyla mnie pozytywnie gdzie jest wyrażne 3/4....Udało mi się wyszukać kanały z 12674V ale jakoś jest max 1% i mam je jedynie na liście ale brak odbioru.Nadal nie łapię 12681V,12693V,12716V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Też jestem po wymianie konwertera (z Maximum SF10 na GI-202) i również zaobserwowałem skok sygnału. Paski poszły zdecydowanie w górę - teraz osiągi takie same jak u kol. @pitter ;) Nie działa mi jedynie częstotliwość z kanałem TVT89. Wniosek z tego jest taki, że powodem mizernego odbioru był jednak konwerter, który akurat w tym paśmie miał słabsze wzmocnienie, czy też wprowadzał dodatkowe szumy własne. Tak poza tematem, lepszy odbiór zaobserwowałem również na częstotliwościach pasma górnego innych satelitów (np. 42E), więc coś w tym musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory swoje komentarze podawałem w oparciu wskazań tunera Globo 7010CX. Dzisiaj zobaczyłem jak kanały z wiązki europejskiej śmigają na Opticum X402p i muszę napisać, że nawet TVT89 wskoczył :shock: Sygnał dość silny, w tym samym czasie na tunerku 7010CX obraz się tnie i nie ma możliwości normalnego oglądania. Na X402p mam jeszcze sporo zapasu na gorszą pogodę (nawet 10%).

Wniosek z tego taki, że 7010CX ma kiepską głowicę, ale zdążyłem to zauważyć już na samym początku, gdy kupiłem ten tuner, porównując go do posiadanego wtedy Echostara DSB780 FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sygnał chyba przy okazji też trochę wzmocnili, bo niedawno nawet ja złapałem Jurnal TV, po którym wcześniej nie miałem ani śladu (pozostałych jeszcze nie sprawdzałem). Dodam, że nie zmieniałem konwertera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do ludzi odbierających paczkę Global Video Media (12,674V, SR 10000) i kanał Alfa Omega (12.681V, SR 1482). Czy ogólnie ten drugi kanał nadaje z większą mocą?? Otóż łapię stabilnie Alfa Omega na zezie (antena śr. 80cm), natomiast nie ma ani śladu po 12,674....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...