Skocz do zawartości

Podwyżka abonamentu w C+


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja będą czekał na oficjalne info z Centrali i wtedy będzie wszystko jasne i czytelne teraz to większości działa strach i panika która jest tu wedle mnie zbędna a i na koniec mam dla was pakiet FULL za 1Gr ale niestety nie te czasy wszystko kosztuje ostatnio oglądałem wiadomości i mówiono w nich że paliwo ma kosztować do lata 6zł a na nim cała gospodarka się opiera także koniec taniego życia

 

PS.: Dziś wziąłem z APS CP ulotką najnowszą i nie widziałem tam już pakietów za 19,90zł tylko najtańszy który zobaczyłem w tej reklamowej ulotce to za 39,90 Familijny HD

 

ciekawy jestem czy wy userzy mający własne firmy od lat nie robicie podwyżek na pewno robicie i to nie jedną bo nikt nie wyżyje powietrzem :)

 

TO JEST TYLKO I WYŁĄCZNIE MOJA OPINIA I MOŻNA SIĘ Z NIĄ NIE ZGADZAĆ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie akurat miałem przyjemność przedłużyć umowę 03.01.2012 roku telefonicznie.

 

Przy przedłużaniu - gdzie się to nagrało - mówiłem, że będę płacił 57 zł za pakiet C+ Optimum - gdzie konsultant to potwierdził. Podczas rozmowy nie było mowy o żadnym aneksie . Ciekawe jak się potoczy moja historia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FFan, wonsik: a skąd to wiecie że jak ktoś ma rabat procentowy czy kwotowy to podwyżka go łapnie ?? Takie gadanie i gdybanie i nie zawsze tak jest co postaram się pokazać poniżej. I wytłumaczcie mi racjonalnie, dlaczego w poniższym przypadku to odbiega od Waszych teorii.

 

W umowie (z 02.2011) mam: AKCJA RABAT, pkt 5:

 

"Rabat na Ratę Miesięczną za wybrany Pakiet stanowi 100% aktualnej wartości Raty Miesięcznej za wybrany Pakiet przez okres 3 miesięcy, oraz po upływie tego okresu do końca Okresu Minimalnego Abonent otrzymuje Rabat na ten Pakiet w wysokości 19,90zł".

 

Czyli wychodzi z Waszych dywagacji, że mnie podwyżka obejmuje bo mam rabat kwotowy. A wcale tak nie jest. Dlaczego: ano dlatego, że ja już jedną podwyżkę w maju 2011 przeżyłem. I co ? Pomimo, że była nowa cena na mój pakiet to ja dalej płacę tyle samo co w umowie z lutego 2011. I jak dzisiaj w ICA widzę rachunek w PDF (najnowszy za styczeń 2012, z nocy), rabat na ten pakiet wynosi 26,00zł, czyli ... moją pseudo podwyżkę która mi się należała z tego co piszecie (wszak mam rabat kwotowy :brawo: ) wzięła na siebie Cyfra+. Teraz rabat mam 26,00 (choc przypominam, że w umowie mam rabat 19,90). Służe jakby co stosownymi skanami. Czyli można mieć rabat kwotowy w umowie i nie być objęty żadną podwyżką !!

 

Reasumując: jak ktoś ma rabat kwotowy to wcale nie równa się to z tym, że podwyżkę miał będzie.

 

PS. I aby nie było gadane, że to odosobniony przypadek to w innej umowy w mojej rodzinie (umowa sprzed 18 marca 2011): w punkcie 5 widnieje rabat 13,90 - aktualnie ten sam rabat zmieniony przez Cyfre wynosi: 19,00 (rachunek PDF w ICA) W tym wypadku podwyżkę również a siebie wzięła Cyfra pomimo posiadanego rabatu kwotowego (w tym przypadku również służę stosowymi dowodami).

 

Reasumując 2: Pozdrawiam i mniej emocji a wiecej pozytywnego myslenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychooo, już Ci wyjaśniam. Z tego co pamiętam, abonenci tacy jak Ty otrzymali dodatkowy bonus, tj. cyfra nie zmieniła wam cen do końca ukresu minimalnego. Nie widzę całego aneksu Twojego, więc nie powiem, czy nie miałeś zapisu, że cena się nie zmieni. Więc nie wiem czym jest to spowodowane. Mam nadzieję, że takie coś obejmie również obecnych abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

Logika. Od stycznia C+ oferuje tylko dekodery HD. W związku z tym nastąpiły zmiany w pakietach, które zawierają kanały HD. A że wydawane są także same karty bez dekoderów, powstałby problem związany z wymianą dekoderów na HD. Nowy cennik obowiązuje dla nowych umów, przy czym podane ceny są bez rabatów, w rzeczywistości ceny będą niższe od podanych od kilku do kilkudziesięciu złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co tyle postów w sprawie hipotetycznej podwyżki i kogo ona obejmie? Nie wiem.

Tzw. gwarancja stałej ceny, o ile ma to ktoś w umowie to i tak jest to chwyt reklamowy, przy jakiejś tam podwyżce nie będzie musiał pisać wypowiedzenia jak mu się coś nie podoba.

Tu obowiązują narzucone odgórnie zasady, bez względu czy Cyfra tego chce. Cena za usługę - to cena za pakiet uwidoczniona w cenniku ewentualnie pomniejszona o rabat. W cenie usługi nasze Państwo zmusiło operatorów do podawania w umowie informacji za co konkretnie płacimy /nazwy kanałów/.

I tak: Każda zmiana składników usługi powodująca ich zmniejszenie lub każda zmiana ceny usługi w górę powoduje możliwość wypowiedzenia umowy bez tzw. skutków.

Tak mamy zagwarantowane to w Polsce. Nic nie mają tu rabaty i inne baty. Cyfra też co roku płaci słone kary za złamanie tych zasad. Inne zasady - to tzw. klauzule niedozwolone.

A może ktoś dostał umowę, że za kilka miesięcy coś mu się pomniejszy lub cena zwiększy - wtedy zgoda. /tak było ostatnio np. w N/.

Każdy dostał w umowę i cennik - niech czyta ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram jednego z przedmówców - tyle postów z powodu hipotetycznej podwyżki i najprawdopodobniej spreparowanego dokumentu z pierwszego postu :locked:

Czy jak dla jaj spreparuję dokument z pierwszego posta i przerobię kwoty podwyżek nie średnio o 10zł ale o 1000zł to też to wszyscy łykną - pewnie będzie seria masowych samobójstw. Bo ktoś napisał, że jest jakiś aneks, którego raczej jeszcze nikt nie widział, że z powodu podwyżki nie będzie można wypowiadać umów?

Robi się tutaj jakaś zbiorowa histeria :woot:

Przedłużałem dzisiaj umowę telefonicznie na pakiet hbo superpremium za 99 zeta. W umowie nie mam gwarancji stałej ceny, jest jedynie rabat kwotowy. Dla świętego spokoju zapytałem się czy szykuje się jakaś podwyżka. Konsultantka powiedziała, że nic jej o podwyżce nie wiadomo.

Uważam, że nie ma się po co martwic na zapas i nabijać niepotrzebnie postów. Będzie oficjalna informacja od Cyfry o podwyżce to się będę martwił. Na razie mam to w nosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@djguru...

Nie chce mi się po kolei wymieniać co dołączono w C+ od ostatniej podwyżki, jednak Twój post jest śmieszny. HBO GO to usługa dodatkowo płatna i jako taka nie ma wpływu na podwyżki, nikt Cię nie zmusza do włączania usługi. Zreszta nikt Cie nie zmusza do korzystania z Cyfry... każda podwyżka daje prawo do rezygnacji bez ponoszenia kosztów (takie prawo ma KAŻDY, którego podwyżka dotyczy...).

Mnie też podwyżka nie cieszy ale jak czytam takie głupoty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Nie chce mi się po kolei wymieniać co dołączono w C+ od ostatniej podwyżki, jednak Twój post jest śmieszny.

Co dołączyli ? Śmieszny AXN HD co jakością nie dorównuje nawet TV Trwam. Nic porządnego nie ma w cyfrze+ i to jest prawda. Dlatego pytam się po co ta podwyżka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istna komedia. Już sobie Cyferka robi zapowiedź tego, co się szykuje, a podejrzewam, iż może to nie być ostatnia podwyżka w tym roku.

 

I nikt mi nie wmówi, że po fuzji Polsat straci sens istnienia. Polsat bądź, co bądź w porównaniu z Cyfrą będzie miał ceny niższe to raz, a ilość osób wybierających platformę konkretnie pod jakieś tam wydarzenia sportowe nie jest jakaś porażająca to dwa. Przeciętny Kowalski w Polsacie znajdzie wszystko to, czego potrzebuje - ma parę meczów piłkarskich, ma siatkówkę, sporty zimowe, F1, sporty walki i wystarczy. I tacy ludzie wezmą Polsat, a nie Cyfrę - we w miarę przystępnej cenie mają to, co im potrzebne. Zaś kibiców, którzy nie wyobrażają sobie życia bez Premier League, Primera Division czy Ligi Mistrzów jest nie porównywalnie mniej, a tylko dla nich C+/n będzie spełnieniem marzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...