Skocz do zawartości

GLOBO HD S1 2CI 2CX PVR Ready


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni mam mały kłopot z moim kochanym "Globo HD S1", a mianowicie gdy chcę go włączyć (czy to "z pilota", czy przyciskiem z przodu tunera), to pojawia się na wyświetlaczu napis "Booting" i z nim zostaje (nie reaguje na ponowne wciskanie guzika "Power" itp.)... Jedyne wyjście to odłączenie zasilania (wyciągnięcie wtyczki z gniazdka lub przez guzik zasilacza z tyłu tunera) i po włączeniu tuner włącza się już normalnie i normalnie działa, ale po ponownym wyłączeniu "z pilota" lub przyciskiem z przodu znowu jest ten sam problem jak chcę go później włączyć...

 

Czy ktoś ma/miał podobny problem i wie jak sobie z nim poradzić??? Ja się zastanawiam nad wgraniem od nowa oprogramowania, ale nie wiem czy to coś da, bo te "zwisy" robią się przecież przed uruchomieniem oprogramowania, a co będzie jak "zwis" nastąpi w czasie restartu po zmianie "softu"...

 

Co do przyczyny, to od kilku tygodni zostawiam tuner włączony na noc, żeby nagrywarka dvd nagrywała rano kolejne odcinki serialu "Warto Kochać" z "TVP2" (nie ma innej opcji, bo "Globo" ma tę wadę, że nie da się ustawić w nim "timera", jeśli nie ma podłączonego twardego dysku), ale potem w dzień zawsze go wyłączam na dłużej (kilka godzin), więc to chyba nie przez to.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że na razie nikt nie ma pomysłu na rozwiązanie mojego problemu...

 

W takim razie mam inne pytanie, na wypadek gdybym musiał przez ten problem jednak wymienić mojego "Globo HD S1" na coś innego.

 

W takiej sytuacji rozważam zakup tunera "Opticum HD 9600 Prima" i ciekaw jestem czy istnieje jakiś konwerter, którym mógłbym właśnie przekonwertować ewentualnie listę kanałów z "Globo HD S1" na listę kanałów dla "Opticum HD 9600 Prima" (istnieją w ogóle takie konwertery list kanałów dla różnych modeli odbiorników???)???

 

Jeszcze raz z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem od nowa "soft" "23701" (od bardzo dawna go mam i nigdy nie było z nim kłopotu, a fabrycznej wersji wgrać nie mogę, bo przestanie mi działać w czytniku karta "Cyfry+", a modułu "CI" do "Cyfry" nie mam) i restart poszedł bez problemu, ale już następne uruchomienie było z opisywanymi przygodami...

 

Dziwne, bo drugi "Globo HD S1" z tym samym "softem" w pokoju rodziców nie ma takich "zwisów", więc może faktycznie wpływ na to mają te "nocne sesje", żeby nagrać "Warto Kochać", ale tak jak pisałem w zamian za nocną pracę tuner odpoczywa przez większość dnia, więc jakoś strasznie go nie katuję chyba :D???

 

Mówię, dla mnie jedną z dwóch wad tego sprzętu (oprócz "nadrzędności" modułów "CI" nad czytnikami, przez co muszę wyciągać moduł "CI" "Polsatu", gdy chcę oglądać kanał, który mam w "Cyfrze", ale nie w "Polsacie") jest właśnie złe działanie "timera" w tunerze, jeśli nie nagrywamy na podłączonym do niego dysku (mam stacjonarną nagrywarkę z wbudowanym dyskiem, która dużo lepiej się do tego nadaje :D )...

 

Pamiętam, że na moim starym "Humaxie CI-5100" (moim pierwszym tunerze satelitarnym :D ) nie było z ustawieniem "timera" żadnych kłopotów, ale niestety po kupnie "Globo" oddałem go kuzynce, która była w potrzebie :D .

 

No nic, będę próbował dalej coś podziałać i będę wdzięczny za dalsze rady :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest dział viewtopic.php?f=18&t=23877&start=75 odpowiedni z mantą ale nie jet dużo bo nie ma z nim żadnych problemów, no w 90% zawsze ktoś znajdzie ale .... ja jestem zadowolony mam ją od stycznia br a globo sprzedałem też wiec dużo nie straciłem dołożyłem tylko 100zł :lol2: jest opis w miesięczniku sat kuriera ale nie pamiętam który nr to był..

 

szczerze jestem zadowolony :wink:

 

http://www.manta.info.pl/forum/tunery-t ... e5e604ade4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj to co napisał vaxel sam nie wie co piszę mam osobiście mantę i nie tylko jak i każdy chwali go....+za obraz, możesz też wybrać fergusona combo jest najnowszy model ale to już w dziale fergusona, mantę kupisz zależy jaki model 8000 to ok 400z hakiem a 9000 500 z hakiem wszystko jest na allegro, fergusona combo już masz za 350zł ale zapoznaj się z działem fergusona i oprogramowaniem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś @JENEKA napisać coś o tym jak ta "Manta" radzi sobie w układzie takim jak jest u mnie, tzn. karta "Cyfry+" w czytniku i moduł "Cyfrowego Polsatu" w "slocie" "CI" i czy moduł blokuje w takiej sytuacji odbiór kanałów, których nie ma w abonamencie, a które są na karcie "Cyfry+" i jak jest z ustawianiem "timera" w "Mancie", tzn. można ustawić w niej "timer", jeśli nie podłączymy dysku i chcemy tylko, żeby się włączyła i wyłączyła o określonej porze???

 

Te dwie kwestie są dla mnie istotne, ponieważ właściwie tylko one (poza oczywiście tymi "zawieszeniami" przy włączaniu, które pojawiły się ostatnio) przeszkadzają mi w "Globo HD S1" i nie chciałbym mieć sytuacji, że wymienię "Globo" na "Mantę" i będę miał to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ja też teraz zakupiłem Mantę HD900 bo niestety globo mi już siada (swoje lata ma). Co do obrazu to mam podobne zdanie do kolegi Vaxela, obraz jest ciut gorszy, restarty się zadarzają ale dość rzadko. Cyfra i polsat się nie gryza, a w globo to się zdarzało. I też jestem zadowolony z nowego zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam wszystkich forumowiczów. Od dziś jestem z Wami. Proszę Was o pomoc w kwestii oprogramowania do globo hd ts1. Mam w nim kartę cyfry ale niektórych kanałów brak np minimini hd.

Oprogramowanie mam w wersji 023702. Czy uważacie że można przy tym tunerku coś poprawić aby oglądać kanały których nie mam? I jak mam tego dokonać. Bardzo poszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz. Kiedyś w starym tunerze miałem tylko h i v oraz częstotliwość. Teraz jest transponder od 1 do 127 oraz dvbs lub dvbs2 i chociaż mam ustawione szukaj wszystko to wszystkiego nie ma.

Wszystkie transpondery od 1 do 127 są ustawione na dvbs. Czy w globo muszę tak edytować aby wszystkie były na dvbs2? Przypuszczam że gdy to zrobie to nie będzie tych kanałów co mam teraz. Nie wiem jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...