Skocz do zawartości

GLOBO HD S1 2CI 2CX PVR Ready


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki vaxel! choć menu nie najłatwiejsze w nawigacji...(dotyczy edycji kanałów, przesuwania na liście itp.)

Edycja kanalow jest dosyc prosta w tym tunku na pewno szybko sie polapiesz co i jak a jak masz problem to latwo mozesz sobie liste na kompie zrobic i potem wgrac ja do globika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma doświadczenia z najnowszym modułem cyfry hd?

mnie na firmowym oprogramowaniu (najnowszym) obraz strasznie się tnie - w półtoragodzinnym filmie mam 7 przycinek!

odesłałem tuner do sprzedawcy, ale zastanawiam się teraz, czy to wina tunera jako takiego, czy mojego egzemplarza - który oprócz tego strasznie często się zawieszał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie może nic powiedzieć w temacie? Nie ma nikt nowego modułu cyfry?

Szkoda...

To napiszcie chociaż, czy to częste wieszanie się tunera, to "ten typ tak ma", czy trafił mi sie felerny egzemplarz. Bo ze sprzedawcą jestem umówiony, ze mogę ewentualnie zmienić ezgemplarz jeszcze do świąt...

 

Nawiasem mówiąc: kto korzystał - jak ja - z tunerów Technomate, ten chyba został rozpieszczony: TM nie zawieszają sie NIGDY (niezaleznie od softu), wszystko chodzi, co ma chodzić, po prostu bajka.

zachciało mi sie drugiego hd... (niestety TM HD to są kosmiczne pieniądze!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę zapytać anaila po co Ci ten moduł od "Cyfry" w "Globo HD S1"??? Przecież na odpowiednim "sofcie" karta "Cyfry+" bez żadnego problemu działa w obydwu czytnikach kart.

 

Podaj mi na "priva" swój adres e-mail to wyślę Ci wersję "23701", na której wszystko działa bez problemu :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odpowiadam (dzięki za zainteresowanie!):

tez próbowałem tego softu 23701, bo czytałem, że jest najlepszy, ale...

na sofcie "23701" odbiornik mi się dramatycznie często zawieszał - dwukrotnie po włączeniu w ogóle nie reagował na pilota, nawet myślałem, ze mi się jakoś dziwnie szybko baterie rozładowały, bo na przednim panelu nie było świetlnego sygnału, że impuls z pilota dociera! - ale sprawdziłem baterie, dałem potem jeszcze zupełnie nowe dla całkowitej pewności - i nic, dalej kicha. odbiornik nie reagował, trzeba było robić twardy reset.

poza tym po przeskanowaniu satelity wgrał mi - jak trzeba - ważne dla mnie kanały, ale już ich nie odebrał, na ekranie dał info; "szukam sygnału".

 

więc pomyślałem, ze trzeba po bożemu operować softem oryginalnym, fabrycznym, co było dla mnie tym łatwiejsze do przełknięcia, że mam moduł cyfry - niestety, zacinanie na tym module było tragiczne!, choć częstość zawieszeń wyraźnie mniejsza (ale nie zostały całkiem wyeliminowane).

 

ponieważ korzystam na co dzień z nagrywarki dvd, to trudne dla mnie do przełknięcia jest to, że mógłbym np. zaprogramować włączenie tunera o określonej porze, a potem na nagrywarce miałbym kilkadziesiąt minut obrazek "szukam sygnału".

 

może ten soft "23701", który miałem był jakiś niedobry, a może - teraz, po lekturze wszystkich możliwych forów - błąd mój (nieświadomy) polegał na tym, ze nie zrobiłem tej "magicznej" operacji 4x9 (9999) po wejściu w menu?

nie wiem.

jestem w rozterce, bo bardzo podobał mi się obraz i dźwięk z tego tunera.

dotychczas używam Technomate, ale chcę coś polskiego teraz, bo już te moje TM są wysłużone i wiem, że jak któryś padnie, to klapa - są po gwarancji a serwisu to w Polsce szukaj sobie... (tak miałem z pierwszym swoim Humaxem - jak padł, to za naprawę chcieli prawie tyle, co za nowy tuner!)

znam też Opticum 402p - no, moim zdaniem klęska jakościowa, a o tym HD S1 czytałem bardzo pozytywny test w Satkurierze, więc się zdecydowałem.

 

niemniej, bez żadnych podtekstów czy ukrytych intencji z mojej strony uczciwie powiem: po doświadczeniach z Technomate (czy bliźniaczym niemieckim Clarke-tech, którego mój kolega już 3 lata używa) - poziom produkcji Globo jest słaby, że o wsparciu programowym nie wspomnę (do TM firma cały czas daje nowe softy!)

pozdrawiam, dzięki za pomoc (wysyłam wiadomość na priva)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam ten tuner już 3 lata i zawiesił mi się raptem jeden raz, ele to było na sofcie vantage gdy puszczałem film z pendr. divix. A tak to nigdy się nie zawiesił. Używałem wszystkich softów z globo, vantage. Obecnie używam soft 23701 a to z tego wględu że epg jest lepsze na tvn. Mam canal+ w module astona oraz moduł polsatu. Tak że przypuszczam, że masz ferelny odbiornik, że ci się wiesza. Przeglądam pare for z tym odbiornikiem i praktycznie się nie spotkałem, żeby komuś się zawieszał.

 

Nikt nie może nic powiedzieć w temacie? Nie ma nikt nowego modułu cyfry?

Szkoda...

To napiszcie chociaż, czy to częste wieszanie się tunera, to "ten typ tak ma", czy trafił mi sie felerny egzemplarz. Bo ze sprzedawcą jestem umówiony, ze mogę ewentualnie zmienić ezgemplarz jeszcze do świąt...

 

Nawiasem mówiąc: kto korzystał - jak ja - z tunerów Technomate, ten chyba został rozpieszczony: TM nie zawieszają sie NIGDY (niezaleznie od softu), wszystko chodzi, co ma chodzić, po prostu bajka.

zachciało mi sie drugiego hd... (niestety TM HD to są kosmiczne pieniądze!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mam ten tuner już 3 lata i zawiesił mi się raptem jeden raz..."

 

bardzo ciekawa sprawa. może wyjaśnienie jest w tym, ze masz egzemplarz z pierwszych serii?...

jeśli zerkniesz na forum "laki", to spotkasz więcej użytkowników, którym tuner się zawiesza.

ale - widocznie nie mam szczęścia.

 

co najbardziej intrygującego: otóż nie chciałem z tego tunera zrezygnować, prosiłem sprzedawcę o możliwość wymiany. wstępnie zaakceptował i byłem wewnętrznie gotowy zmierzyć się z problemami tego tunera drugi raz - dlatego tu pisałem i prosiłem o pomoc.

ale proszę sobie wyobrazić, że ok. pół godziny temu sprzedawca telefonicznie odradził mi wymianę tunera, postanowił zwrócić pieniądze, tłumacząc: "jak się u Pana ten tuner tak wiesza, to po co ma być pan niezadowolony".

kompletnie tej logiki nie rozumiem, bo sądziłem, że może właśnie tylko ten konkretny egzemplarz jest pechowy - a tu proszę, sprzedawca nie daje gwarancji na żaden kolejny egzemplarz!

może już wiedzą, ze seria nie jest szczęśliwa?

 

szkoda mi trochę, bo - powtórzę się - obraz i dźwięk tego tunera oceniam jako bardzo dobre!

 

ps. tak dopiszę, żeby nie być gołosłownym, cytat z innego (wspomnianego wcześniej) forum:

"Często zdarza się że tuner na niektórych kanałach wyświetla komunikat szukam sygnału i obraz np. po 10 sek się pojawi lub nie. Co może być tego przyczyną. Na pewno nie jest to sprawa samego sygnału bo poziomy mam 87/97% i nawet przy bardzo złej pogodzie obraz się nie zacina. Tym bardziej że przerzucając kanały za którymś razem obraz się pojawia i poziom pokazuje jw. Czy da się to jakoś wyeliminować. Soft 023701"

posiadaczom egzemplarzy sprawnych gratuluję szczęśliwego wyboru.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym komunikatem szukam sygnału, to przyznam, że się zdarza. U mnie na sofcie 023701 jest wtedy gdy szybko zmieniam kanały, ale napewno nie trwa to 10 sekund. Max 4 do 5 sek i zawsze się pojawia. A przy wolnym zmienianiu to praktycznie to się woóle nie zdarza. Na softa vantage tam to było bardziej nagminne. To forum, które przytaczasz też czytam i nie zabardzo pamiętam, żeby ktoś się bardzo żalił się tuner wieszał. Bo chwilowy brak sygnału to niej wieszanie się tunera. Pewnie były sporadyczne przypadki. Ale czytam też o innych odbiornikach i tam to bardziej występuje. Dla mnie ten tuner jest okey. Moim zdaniem obraz hd i sd żyleta. Jedyna rzecz, która mnie denerwowała to brak wsparcia w oprogramowaniu. Jak oglądasz tylko canal+ i nie masz innych modułów np . polsatu czy TNK HD to wogóle nie poczebujesz modułu na w/w sofcie będzie sama karta chodzić. Możesz popróbować czy się coś nie polepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym komunikatem szukam sygnału, to przyznam, że się zdarza. U mnie na sofcie 023701 jest wtedy gdy szybko zmieniam kanały, ale napewno nie trwa to 10 sekund. Max 4 do 5 sek i zawsze się pojawia. A przy wolnym zmienianiu to praktycznie to się woóle nie zdarza. Na softa vantage tam to było bardziej nagminne.

A ty myslisz ze 023701 to jest soft globo,ten soft jest zrobiony na bazie softu vantage zreszta wszystkie softy jakie wychodzily byly robione na bazie vantage.

Ijuz nie przesadzaj z tym nagminnym "szukam sygnalu" bo na 025201 jest tak samo jak na 023701,mialem tez wgrany taki soft vantage na ktorym wogule nie bylo tego efektu nie pamietam ktora to byla wersja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty myslisz ze 023701 to jest soft globo,ten soft jest zrobiony na bazie softu vantage zreszta wszystkie softy jakie wychodzily byly robione na bazie vantage.

Ijuz nie przesadzaj z tym nagminnym "szukam sygnalu" bo na 025201 jest tak samo jak na 023701,mialem tez wgrany taki soft vantage na ktorym wogule nie bylo tego efektu nie pamietam ktora to byla wersja

 

Sorry, ale źle mnie zrozumiałeś. Ja nie krytykuje softów vantage, bo sam ich długo używałem włącznie z 025201. Dzięki nim w ogóle były jakies nowe softy, których się dało używać. Teraz nie używam bo mnie denerwowały krzaki na tvn, a że już nie muszę oglądać filmów z pena na tunerze to wróciłem do 023701. Może przesadziłem ze słowem nagminnie, ale pamiętam że "szukam sygnalu" zdarzało się cześciej. Być może na 025201 było to bardzo minimalnie, bo prawde mówiąć już nie pamiętam i to muszę przyznać, że ten soft był bardzo stabilny i najlepszy z vantage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam GLOBO HD TS1 i z przykrością muszę stwierdzić że ostatnie poprawnie działające i poprawnie wyświetlają POLSKĄ CZCIONKĘ w EPG oprogramowanie to właśnie 23700. Kolejne "oryginalne" oprogramowania łącznie z najnowszym sygnowanym nr 26600 dostępnym na oficjalnej stronie producenta/dystrybutora pod adresem: http://globo.com.pl/wyslij_plik.php?id=684 już na dzień dobry nie potrafi wyświetlać polskich ogonków, co ciekawsze w nazwach programów EPG dodaje przed pierwszą wielka literą - drugą kolejna literę w tym właśnie wyrazie. Jak poprzednio w dalszym ciągu nie można dodać stacji radiowych do ulubionych nez wchodzenia w menu. Do wersji 23701 można to robić używając klawisza niebieskiego, następnie wybór satelity dodaj oglądany kanał do ulubionych zapisywanie i OK kanał się dodał.

 

Nie wiem ale odnoszę wrażenie że osoby odpowiedzialne za oprogramowanie [a raczej jego przerabiani z oryginału na soft GLOBO] nie za bardzo się do tego przykładają lub w ogóle poza zmianą nazwy własnej pliku aktualizacyjnego NIE ROBIĄ NIC. Swego czasu zgłaszałem te utrudnienia producentowi obiecywali że poprawią i?

I nic od kiedy w nielegalnym oprogramowaniu Vantage pojawiły się te same problemy [co ciekawe o ile dobrze pamiętam trwa to do dzisiaj] te same błędy pojawiły się i tkwią po dzień dzisiejszy w "oryginalnym " sofcie Globo.

 

Tak trochę poza tematem po części nie zgodzę się z zapisem na górze [w czerwonych barwach] zwanym Regulamin działu który brzmi:

Użytkownikom odbiorników Globo/Opticum/Optibox/Orton przypominamy, iż publikowanie linków do oprogramowania w wersji pirackiej/alternatywnej/edukacyjnej lub znajdujących się na serwerach z pirackimi plikami jest na tym forum zabronione.

Czemu? Jak pokazuje życie nawet oryginalne oprogramowanie można nazwać pirackim - skoro posiada identyczne wady jak nieoryginalne oprogramowanie :lol2:

 

Ale to jak już wspomniałem poza tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam wgrywanie siftu ze strony globo v26xxx itd... jest to przeróbka od vantage,jak tam sie pojawia to globo go szybko przerabia na ten model,nawet nie jest sprawdzany pewnie od globo strony a ma same wady,wiec sami wiemy 23700/01 to najlepszy soft i nik go nie przebije tylko 23700/01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam wgrywanie siftu ze strony globo v26xxx itd... jest to przeróbka od vantage,jak tam sie pojawia to globo go szybko przerabia na ten model,nawet nie jest sprawdzany pewnie od globo strony a ma same wady,wiec sami wiemy 23700/01 to najlepszy soft i nik go nie przebije tylko 23700/01

Kazdy jeden sof jest przerobka od vantage,nie chce mi sie teraz szukac pierwowzoru 23701 od vantage.Niektorzy dalej mysla ze HD S1/TS1 jest tunerm GLOBO, nie nie jest i nigdy nie bedzie.Gdyby S1/TS1 byl typowym tunerem od globo to mialby np. mozliwosc sharingu po rs lub "odpalenia"karty polsatu bezposrednio w czytniku "mozna to zrobic na GLOBO 9600"Co do czcionki na softah vantage to jest niepoprawna tylko na TVN-ach mnie to akurat nie przeszkadza.Bardziej zalezy mi na divx-ach z dysku a z tym najlepiej radzi sobie 025201

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czcionki na softah vantage to jest niepoprawna tylko na TVN-ach mnie to akurat nie przeszkadza.Bardziej zalezy mi na divx-ach z dysku a z tym najlepiej radzi sobie 025201

 

Niestety na DVB-T także i to na wszystkich kanałach jest tak samo jak na TVN'ach z satelity :censored: .

 

Nie jestem pewien ale kiedy wgrałem 26600 "oficjala" to nie rwało mi DVB-T w Szczecinie na obu pracujących muxach. Na 23701 niestety rwie jakoś i dzźwięk i videło :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czcionki na softah vantage to jest niepoprawna tylko na TVN-ach mnie to akurat nie przeszkadza.Bardziej zalezy mi na divx-ach z dysku a z tym najlepiej radzi sobie 025201

 

 

Nie jestem pewien ale kiedy wgrałem 26600 "oficjala" to nie rwało mi DVB-T w Szczecinie na obu pracujących muxach. Na 23701 niestety rwie jakoś i dzźwięk i videło :( .

Az sprawdze z ciekawosci ten soft.Ja mam troche slaby sygnal z mux2 ale na tv panasonic"niestety a tylko mpeg2"slychac dzwiek bez zadnych zaciec a na globo juz mocno obraz sie tnie,niestety ale te tunki maja slaba glowice dvb-t.Ale sprawdze ten soft moze akurat bedzie troche lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak soft ma wplyw na odbior dvb-t,ja uzywam vantage 025201 i na nim odbieram mux2 z suchej gory"slabo bo slabo,mocno przycina"ale programy sa.Wgralem na probe 23701 i na nim kicha sygnal jest kilka procent slabszy programy wogole nie chca wskoczyc.Przed chwila sprawdzilem dla pewnosci jeszcze raz odbior dvb-t na obydwu softach i jest tak jak napisalem na 23701 sygnal jest slabszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Bardzo proszę o pomoc w sprawie softu dla tunera Globo HD S1, ale takiego który przepuszcza uprawnienia dla Cyfry+. Miałem już wgrane wszystkie Vantage z końcówką 01 i 02 i na żadnym uprawnienia nie przechodzą mimo, że odbiór kanałów jest możliwy. Czytałem poprzednie posty gdzie pisze się w jednym przypadku, że uprawnienia nie są przepuszczane, a w następnym poście, że są. Jak to właściwie z tym jest? Mnie nie udało się znajść takiego, który by uprawnienia przepuszczał. Może ktoś sprawdzał na jakim sofcie przepuszczanie uprawnień zadziałało. Pozdrawiam oczekując jednocześnie na jakieś sugestie w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 23701 i wszystko oki........Alle brak HBO HD i FOXlife HD na tym sofcie a może mój tuner wadliwy?mimo to na module te kanały działają ale nie w czytniku może nie u wszystkich,co do Vantage to te kanał działają na 02.55.01,tak jak i pozostałe pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, ale nie wiem dlaczego u mnie uprawnienia na żadnym z softów nie przechodzą, a ściślej data. Nie mam modułu, więc musiałe3m skorzystać z tunera cyfry i dopiero data się zmieniła. Po włożeniu karty do globo, data pozostaje nie zmieniona. Mam dwa tunery Globo HD S1 i na obu jest to samo. Może to jakieś specyficzne egzemplarze. Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...