Skocz do zawartości

GLOBO HD S1 2CI 2CX PVR Ready


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuację z softem opisywałem już wcześniej. Jest tak:

 

1) Globo tworzy oprogramowanie tylko pod system Conax. Jest nowa wersja rozwiązująca problem dni, ale nie działa z kartami Cyfry+.

2) Pojawiła się jedna wersja (tą masz załadowaną) nie od Globo, która czyta różne karty (w tym C+) i jest jednocześnie legalna. Niestety wyszła tylko jedna wersja i nowszych brak. Posiada wspomniany przez Ciebie błąd.

3) Są oprogramowania nie od Globo mające obsługę kart różnych systemów kodowania (zadziała też C+), ale ma w sobie nielegalne dodatki. Jest aktualizowana. Problem dni tygodnia usunięto. Ale ponieważ zawiera pirackie elementy - nie pomożemy w tym temacie. Na tym forum nie poruszamy kwestii nielegalnego oprogramowania (regulamin forum).

 

Zarówno wersje 2 jak i 3 pochodzą najpewniej od jakiegoś zagranicznego klona Globo (których trochę jest), są jedynie sprytnie zmodyfikowane. Nasze bolączki rozwiązałoby pojawienie się nowszego wydania opcji 2, ale tego brak. Nie ukrywam, że szukałem po forach i uploadach jakiejś nowszej wersji 2, ale niestety przy Vantage i NanoXX także tylko albo 1 albo 3 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za odpowiedź, niepozostaje nic innego jak czekać aż pojawi się coś nowego, gdzie ten błąd zostanie rozwiązany. Jeśli coś w tym temacie się ruszy proszę o info na forum. Problem z tą datą jest tak naprawdę błachy, ale lepiej gdyby go nie było ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do problemu z polaczeniem HDMI i wieszaniem sie tunera to przetestowalem dzisiaj ta sama sytuacje na starszym sofcie z wrzesnia: 16.09.2008.Globo_023400 i o dziwo tam sie tuner sie nie wieszal po wczesniejszym wylaczeniu TV, wiec na 99% jest to wina softu. Tylko interesuje mnie czy ktos inny to zaobserwowal na najnowszym sofcie. Bede wdzieczny za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie- czy żeby wgrac kolejne wersje softu trzeba tuner wyczyscic przez kompa, czy mozna to zrobic jak w Fergusonie( bez czyszczenia, jeżeli jest to nowsza wersja)? I jaki polecacie soft alternatywny, najlepiej TYLKO do czytnika kart Cyfry? Chodziłoby mi o coś takiego:

Sytuację z softem opisywałem już wcześniej. Jest tak:.........

2) Pojawiła się jedna wersja (tą masz załadowaną) nie od Globo, która czyta różne karty (w tym C+) i jest jednocześnie legalna. Niestety wyszła tylko jedna wersja i nowszych brak. Posiada wspomniany przez Ciebie błąd.

........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba czyścić, natomiast co do softu przy wersji 2 nie masz wyboru za bardzo, bo pojawiła się tylko jedna taka wersja - zaraz na samym początku po starcie sprzedaży tego modelu. Odbiorniki zakupione u nas mają już tą wersję załadowaną i karta C+ działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dziś znikneło pare programów: np. c+ sport2, hbo, hbo2, hbo comedy. Napisane jest SZUKAM SYGNAŁU. Napewno nie jest to wina operatora bo na dwóch innych tunerach jest OK?????.

 

Problem wygląda tak że na kilku transponderach HB nie ma sygnału, nie mam pojęcia czym to spowodowane, może warunkami atmosferycznymi???? rano było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem zniknął wraz z ustąpieniem tych mrozów. Nie potrafie tego wytłumaczyć że cześć kanałów działała OK, a część nie, no ale mniejsza z tym.

 

Teraz mam pytanie ws. nagrywania GLOBO HD S1. Bawie się ale nie bardzo mi to wychodzi: mianowicie czy jest możliwość żeby nastawić by tuner załączyć się przykładowo o 20 nagrał film czy meczyk np. na C+ i się wyłączył po zakończeniu np. o 22???. Próbowałem w USTAWIENIACH REZERWACJI ale nic z tego nie wyszło i teraz nie wiem czy ja coś źle robię czy poprostu z oprogramowaniem jest coś nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyszła kolejna rzecz: mianowicie na kanale TVN WARSZAWA na tej planszy co jest po włączeniu kanału wyświetla tylko system kodowania Conex, a że ja mam C+ to program zakodowany pokazuje. Na innych jednak tunerach w domku (mam spliter) ten kanał jest odkodowany. Robiłem wyszukiwanie kanałów z tej częstotliwości jeszcze raz ale dalej tak samo. jak to rozwiązać???.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś miał podobny problem,proszę o pomoc. Mam tuner globo hd s1 z wgranym programem do czytania seki . Tuner posiada dwa gniazda na karty i dwa na moduły . Mam w jednym gnieździe kartę tnk drugą cyfry,i moduł na polsat,mini pakiet . Przez miesiąc miałem w promocji pakiet familijny teraz został on wyłączony i zaczęły się problemy.gdy włączę jakiś kanał z tvnu,którego nie ma w polsacie ,a więc tvn turbo,tvn24,meteo disney chanel,czy inne pojawia się obraz lub nie i napis że to są kanały nie z mojego pakietu. Karta tnk jest aktywna ,z cyfry mam kartę na mini pakiet,i polsat mini pakiet.Gdy wszedłem w menu widzę że obsługa modułu polsatu jest na pierwszym miejscu natomiast tnk na drugim i cyfra na trzecim, z cyfra nie ma problemu .Proszę o radę i pomoc,może da się to jakimś programem zamienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie fioletowe napisy w żółtych ramkach? Czy Ty napewno piszesz o tunerze Globo? Coś mi sie wydaje że nie. W Globo napisy wyświetlają się bez problemów ,są białe na czarnym tle i lekko przesunięte w lewo. Niektórych-jak czytałem- to przesunięcie w lewo denerwuje ale ogólnie jest dobrze. Obraz też jest OK-zwłaszcza HD. Ale do jakości SD też nie mozna mieć zastrzeżeń. Nie ma obecnie idealnego tunera HD. Takim też nie jest Globo. Są z całą pewnością gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...