Skocz do zawartości

GLOBO HD S1 2CI 2CX PVR Ready


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1) Globo chyba ma takową powtarzalność, tak?

Codziennie, raz w tygodniu, wybrany dzień.

2) Nagrywa zawsze, czy jak mu się zachce?;)

Póki co nikt mi nie zgłosił, że nie nagrywa.

3) Jaki dysk trzeba podłączyć: 2,5", 3,5" a ściślej - czy dysk 2,5" MUSI mieć własne zasilanie czy z tunera jest wystarczające? Bo w Ferdku musiał, ale 2,5" trochę się ścinał przy odtwarzaniu (ata/usb)?

Nie musi, ale to sprawa bardziej złożona - zależy od poboru prądu przez HDD.

4) Ten format nagrywania to tpr, tak? I faktycznie wystarczy scalić w kompie i na DVD można nagrać? Scalić - czym? W Ferdku był tp0 i radziłem sobie dość dobrze posiadanym pakietem Nero8 (full legal, jak karta Cyfry zresztą).:)

Format jest identyczny jak w Fergusonie - tzw. Transport Stream. W scalanie się nie bawiłem, w konwersję owszem - można przerobić na normalny format i wypalić na DVD.

5) Karta Cyfry i PROGRAMY HD Cyfry - działają we wbudowanym czytniku kart? Czy konieczny dodatkowy moduł? A jeśli karta C+ działa na oryginalnym czytniku (wraz z kanałami HD) – to czy na ORYGINALNYM SOFCIE? Bo wszędzie Globo straszy utratą gwary w przypadku nieoryginalnego… ?

Działają na wbudowanym czytniku na oprogramowaniu multicas. Oprogramowanie jest pozbawione elementów pirackich, więc jest legalne, ale nieoryginalne (jednak akurat w tym przypadku nie obawiałbym się konsekwencji - serwis nie powinien się czepać w razie problemów)

6) Psuje się? :P

Jak każdy sprzęt :curious:

7) Timeshift działa w praktyce dobrze? I czy to prawda, że nagrywać można dwa programy a oglądać trzeci - z tego samego transpondera?

Ogólnie działa, a czy dobrze? Nikt nie zgłaszał mi problemów z jego działaniem, więc zapewne dobrze. Wszystkiego nie jestem w stanie sprawdzić osobiście, więc pierwsi klienci stają się królikami doświadczalnymi :P Nie jest prawdą, że można oglądać 2 i trzeci nagrywać - maksymalnie jeden oglądasz, drugi nagrywasz i może być różnie w przypadku kanałów kodowanych...

8) Nie muli się, nie wiesza?

Nie.

9) Uprawnienia przechodzą bez problemów?

Konia z rzędem temu, kto znajdzie mi nowy model tunera, na którym w dzisiejszych czasach nie przechodzą uprawnienia ;) Takie problemy to były kilka lat temu ;)

10) Wiatrak chyba jest tak, a jeśli tak to czy działa bez przerwy i jak głośno?

Nie przyglądałem się, ale tam jest chyba raczej radiator. Ale nawet jeśli to wiatrak - nie hałasuje.

12) W teście (chyba satkuriera?) czytałem, że "odbiornik wyłącza zasilanie dysku, jeśli go nie używa" - ale o co chodzi, skoro wymaga (podobno, tak?) dysku z własnym zasilaniem? Przecież go nie odłączy? A może 2,5" hdd nie wymagają dla Globo osobnego zasilania (8900 wymagał)? O co chodzi w tym stwierdzeniu? Przecież nie o odłączanie zasilania pendrive...? :shock:

Nie wymaga dysku z własnym zasilaniem - teoretycznie 2,5'' (i pendrive też) mogą ciągnąć energię ze złącza - i wtedy właśnie jeśli tuner przechodzi na czuwanie - zasilanie jest odcinane i w przypadku dysków - talerze przestają się obracać i jest cisza. W każdym razie nawet przy pendrive to jest ważne - oszczędność prądu.

 

...CZY CZEKAĆ na jakieś nowości Globo: jakie i kiedy, czy są przecieki? Bo jak w tym roku, to może bym poczekał na coś interesującego...?:)

Ten powyżej w poście wygląda dość interesująco, ale cena będzie w PL chyba wyższa niż HDS1 - czy i co ma, że warto/nie warto dołożyć?

Będą Optiboxy, będzie HD TS1 (cena ok. 120 - 150 zł drożej niż HD S1 - dodatkowo ma wbudowaną głowicę DVB-T).

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

Czy nie ma żadnych problemów z zawieszaniem się przy nagrywaniu na dysk (niepokoi mnie trochę to co ktoś napisał o nagrywaniu z "timerem", że po zakończeniu rejestracji tuner sam się nie wyłącza, czy coś w tym stylu...)

Nikt nie zgłaszał, a co do drugiej części - to powinien się wyłączać?

 

Czy w nazwach plików nagrywanych na dysk jest nazwa nagrywanej audycji, czy tylko data i czas nagrania???

Niestety nie pamiętam - jeśli nikt nie pomoże - sprawdzę to w wolnej chwili przy jakiejś okazji.

 

W jaki sposób są nagrywane pliki na dysk, tzn., żeby potem nagrać je na płytę "dvd" trzeba je "przekodowywać" w kompie, czy wystarczy zrobić "VOBy"

Trzeba przekonwertować. Format to Transport Stream.

 

Czy pliki na dysku są dzielone na części (ewentualnie jaki jest rozmiar, po którego przekroczeniu następuje podział???), a jeśli tak, to czy przy odtwarzaniu przez tuner są "sklejane" w całość

Są dzielone, rozmiar z tego co pamiętam jest po 4 GB, podczas odtwarzania tuner płynnie przechodzi między fragmentami, ale po zgraniu na komputer masz części.

 

Czy przy nagrywaniu z kanału kodowanego na dysku jest sygnał zakodowany, czy zdekodowany???

Zdekodowany, nie ma możliwości zdeszyfrowania nagrania zakodowanego.

 

Co to znaczy, że jak ktoś napisał w czytnikach działa karta "nki", tylko "rozparowana", bo nie bardzo rozumiem (tzn. można wyjąć kartę z "nboxa", wsadzić do "Globo" i od razu działa, czy trzeba jakoś kombinować??? - nie pytam o szczegóły kombinacji rzecz jasna :D ... )???

Działa, ale tylko kilka kanałów, jak na kilku innych tunerach, szczegóły: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=8&t=4976

 

P. S. Dodałbym jeszcze pytanko czy tuner się nie zawiesza jeśli w gniazdach "CI" są jednocześnie moduł "Dragon" i moduł "Cyfrowego Polsatu", a w jednym z czytników karta "TNK"???

Brak możliwości przetestowania u mnie takiej kombinacji.

 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

w odbiorniku nie działa przelotka (LOOP) w trybie Standby ! :shock::/ Przelotka działa tylko w trybie załączonego odbiornika.

Przelotkę sprawdzę przy okazji w wolnej chwili (zapewne po wystawie SAT Krak - teraz mam urwanie głowy). Temat pasków potwierdzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Mr. Orbita

Mam informacje od innych posiadaczy Globo HD S1 co do przelotki LNB i potwierdzają się moje spostrzeżenia , że nie działa ona prawidłowo. W pozycji standby odbiornik gubi sygnał na LNB OUT (LOOP). To według mnie najpoważniejsza usterka tego odbiornika chyba "softwerowo" nie do usunięcia ... (?) bo jest to wada sprzętowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orbita, już kupiłem jakiś czas temu - więc sprostuję kilka zdań, jeśli można:

-->> MOŻNA nagrywać 2 programy jednocześnie oglądając trzeci: SPRAWDZONE w praktyce. Oczywiście MUSZĄ być WSZYSTKIE nadawane z tego samego transpondera.

-->> Format nagrywania NIE JEST identyczny jak w Fergusonie: tam było tp0 a tutaj jest trp: "prawie" to samo, to jednak nie jest to samo. Pliki tp0 mogłem wrzucić do Nero8 i od razu przerabiał na dvd. Tutaj przerobić muszę wpierw na mpg (MPEGVideoWizard) a potem dopiero w Nero Vision 8 na DVD. Aha! I NIE DOTYCZY TO plików HD - jak masz jakąś radę jak je przerabiać, to uprzejmie proszę? :)

-->> Wiatraka rzeczywiście NIE MA.

 

FRAZES:

-->> Dysk nie wyłącza się, jak ktoś nie ustawi w ustawieniach nagrania, ZAŁĄCZONEJ opcji "Standby".

-->> Data w nagraniu jest na pewno.

-->> Pliki mam w częściach po 1,5 GB.

 

 

Pozdro!:)

P.S. Tak rzadko tutaj ktoś pisze... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy coś wiadomo na temat poprawienia softu jeśli chodzi o napisy ekranowe, nadal "rozchodzą się" z akcją filmu (choć nie zawsze). Poprawiono w najnowszym sofcie napisy z telegazety (ale też z tym samym błędem jak wyżej). Dodano też opcje zarządzania plikami w media pleyerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to posiadam ten tunerek już dwa tygodnie i jestem z niego BARDZO zadowolony :D! Nie ma żadnych problemów z jednoczesną pracą modułów "Dragon" i "Cyfrowego Polsatu" w gniazdach "CI" oraz kartą "TNK" w górnym czytniku, a obraz przez kabel "hdmi" wygląda jak "żyleta", nawet na kanałach "SD" (bo "HD" narazie nie mam) :D!

 

Jedyny błąd, który do tej pory napotkałem polega na tym, że po ustawieniu nagrywania z "timerem" tuner się załącza nawet trzy minuty przed czasem, ale wyłączyć o zaprogramowanym czasie się już nie chce... Ktoś już opisywał ten błąd w tym wątku i w najnowszej wersji oficjalnego oprogramowania, z 16 września, którą załadowałem on nadal występuje (czy ktoś mógłby zdradzić czy w "alternatywnych" "softach" np. " Globo HD S1soft 23701" został usunięty???)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja pisałem o tym że tuner po ustawieniu nagrywania z EPG po nagraniu sie nie wyłącza. Ostatnie oprogramowanie-o którym piszesz- także nic w tym temacie nie zmieniło. Mnie nie bardzo się podoba wybór listy kanałów ulubionych. Poprzednio -w ostatnim własnie oprogramowaniu to zmieniono- listę wybierało się przyciskiem FAV.Kolejne naciśnięcia wybierały nastepną listę. Teraz po naciśnięciu FAV pojawia się lista ulubionych w małym okienku a wybranie listy polega na naciśnięciu przycisku "góra" lub "dół". To bardziej skomplikowane no bo trzeba na pilocie szukać kolejnego przycisku.

Ogólnie tunerek jest OK. Mój czasami dłużej się zamyśli po przłączaniu z kanału niekodowanego na kodowany. Pomaga przełączenie na inny kodowany kanał. Trochę to dziwne.W ostatnim oprogramwaniu nie zmieniono-a właściwie nie poprawiono- najgorszego w tym tunerze. Po zaniku napięcia i ponownym włączeniu napięcia tuner nie przełącza się w stan czuwania.To poważny błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frazes - przestań wszędzie pisać to samo: zwróć uwagę... na odpowiedzi! Pisałem Ci już na innym forum, że nie wyłączanie się tunera po zakończonym nagraniu jest kwestią USTAWIEŃ: w ust. rezerwacji trzeba WŁĄCZYĆ tryb standby!

Więc generalnie problemu nie ma, poza tym że nie czytając i nie sprawdzając czy ktoś odpowiedział na jednym forum, zaraz piszesz na drugim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie dlaczego w tunerach stosuje się system plików FAT?

 

Dlaczego FAT32? Prosta implementacja, dobrze opisany, dokładnie przetestowany, kompatybilny, mało obciąża obiornik. Dodatkowo w zastosowniach DVB traci na znaczeniu jego podstawowa wada czyli relatywnie duży rozmiar clustera. Przy nagrywaniu plików o rozmiarach rzędu GB zastosowanie 64KB clustera jest wręcz wskazane, by zmniejszyć rozmiar tablicy FAT (a zatem i częstotliwość jej odświeżania).

 

Globo zapisuje pliki tak samo jak Ferguson - to Transport Stream. Do edycji powinno dać się wykorzystać oprogramowanie DVR Studio, a do odtwarzania jest program TRP Player. Pliki zapisują się z rozszerzeniem .trp.

 

Teoretycznie wystarczy by odbiornik nagrywał tylko PIDy z audio i video niemniej porządny sprzęt powinien nagrywać PIDy: 0 - z tablicą PAT, pid zawierający tablicę PMT dla wybranego kanału, PID video oraz jeden lub więcej PIDów audio skojarzonych z wybranym kanałem. Nie ma także przeszkód by nagrywać dodatkowo PIDy ze strumieniem telegazety i/lub DVB-Subtitle w celu wyciągnięcia z nich podpisów do filmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale ja się pytam czy tam jest slot do włożenia głowicy, bo wywiercenie otworów to nie jest żaden problem. widziałem reklamę w jednym z sklepów tunera VANTAGE HD8000TS który posiada dodatkową głowicę do telewizji naziemnej dvb-t/t2. kto wie może i u nas wprowadzą ten standard i wtedy dodatkowa kasa wydana na globo hd ts1 idzie na marne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vantage nie posiada głowicy DVB-T2 - jeśli gdziekolwiek tak piszą - to mijają się z prawdą. Vantage HD8000TS to odpowiednik Globo HD TS1, a różni się tylko tym, że dysk można mu zainstalować wewnątrz obudowy. Może mieć albo dwie głowice SAT albo jedną DVB-S/S2 i jedną DVB-T, z czego wnioskuję, że są wymienne (w Vantage). Co więcej z tego co mi wiadomo Globo docelowo będzie mieć i ten model pod swoją marką w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frazes - przestań wszędzie pisać to samo: zwróć uwagę... na odpowiedzi! Pisałem Ci już na innym forum, że nie wyłączanie się tunera po zakończonym nagraniu jest kwestią USTAWIEŃ: w ust. rezerwacji trzeba WŁĄCZYĆ tryb standby!

Więc generalnie problemu nie ma, poza tym że nie czytając i nie sprawdzając czy ktoś odpowiedział na jednym forum, zaraz piszesz na drugim :)

 

Zadałem pytanie na dwóch forach, bo zależało mi na szybkiej odpowiedzi i to chyba nie jest nic złego (jeśli według Ciebie jest to przepraszam)... Postąpiłem według Twojej rady, ale tuner wciąż się nie wyłączył (dodam, że narazie nie podłączam do tunera dysku, bo muszę go nabyć i chciałbym tymczasem nagrywać nagrywarką dvd, tylko tuner MUSI się wyłączać o określonej godzinie, bo nie chcę, żeby chodził całą noc, albo kilka dni, jeśli wyjadę)...

 

Żeby wszystko było jasne mam teraz załadowane oprogramowanie 023400.

 

P. S. Potwierdzam, że tuner po wyłączeniu prądu i ponownym włączeniu załącza się na ostatnio oglądany kanał, a nie przechodzi do stanu "standby" (taki układ jest dobry np. w "kablówce", ale w domu niekoniecznie...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i nie ma, ale bardziej chodziło mi o to, żeby w przyszłości można było wstawić taką głowicę jaki będzie obowiązywał standard dvb-t. podoba mi się tuner ipbox 9000 hd tylko ta cena jest trochę zaporowa dla mnie. poczytałem trochę artykułów na temat nadawania naziemnego i pojawiają się głosy żeby wprowadzić u nas system dvb-t2 i co w tedy z tunerami posiadającymi możliwość tylko odbioru dvb-t. to samo co teraz z tunerami dvb-t mpeg2?. Firma Globo mogła by wypuścić taką wersję tylko z jedną głowicą, ale z możliwością dostawieniem drugiej. w końcu VANTAGE 8000TS to jest to samo co hd ts1. no dobra ale odbiegam od pierwszego pytania czy hd s1 ma wlutowane w płytę gniazdo do podłączenia dodatkowej głowicy?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Spieszę donieść, że zakupiłem w tym tygodniu dysk 500 GB i po podłączeniu go do "Głobo" "timer" zaczął działać tak jak powinien, tzn. tuner włącza się na początku i wraca do stanu "standby" po zakończeniu nagrywania (o zadanych godzinach oczywiście), ale i tak uważam, że to błąd, że bez podłączonego dysku tuner się nie wyłącza (przecież nie zawsze chce się nagrywać akurat na dysk podłączony do tunera) i mam nadzieję, że to kiedyś poprawią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich ciekawych informuję, że dysk, który kupiłem to dokładnie "Samsung 500GB 16MB SATA2 7200rpm" i siedzi on w obudowie "Welland ME-740J". Ogólnie cały układ działa dobrze, tylko czasami kilka minut trwa, zanim po włączeniu obudowy tuner zauważy dysk, ale kiedy już to nastąpi wszystko chodzi jak złoto :D!

 

Acha, mógłby ktoś mi polecić jakiś darmowy program do konwersji plików nagranych przez "Globo" na format dvd (ktoś tu wspominał chyba o "DVR Studio", ale ja trafiłem tylko na wersję "pro", płatną...)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...