Skocz do zawartości

GLOBO HD S1 2CI 2CX PVR Ready


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchaj nie wiem jak tam z orginalnym softem ale jak bedzie np z 2011 to i tak od tego czasu na satelicie sie pozmieniało. Jedyna rada to albo pobrać alternatywny soft z możliwie najnowszą datą gdzie baza tp bedzie aktualna lub zrobić nie aktywnym transponderom ręczne poprawki.

 

A miałeś napisać mi jeden tp który nie działa. Tylko wszystkie dane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andwar,wykazy aktualnych transponderów masz na lyngsat,kingofsat lub w papierowej wersji satkuriera.Co do edycji,wchodzisz w menu,wyszukiwanie ręczne- następnie transponder i tu szukasz,np.miniminni hd ok.36 pozycja,częstotliwość 11411H 27500 FEC DVBS2.Jeżeli zamiast DVBS2 masz DVBS,wciskasz edytuj-czerwony klawisz na pilocie zmieniasz na prawidłowy,zatwierdzasz,wychodzisz z menu i powinno działać.Jeżeli tuner działa stabilnie na tym oprogramowaniu co masz to nie ma sensu zmieniać na inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich.

Kilka dni temu mój Globo HD S1 zaczął wariować tj. pojawiły się samoistne restarty w różnych odstępach czasowych np. po 10 sek od włączenia, lub po 3 minutach od włączenia. Zdarzało się również, że po restarcie zacinał się na etapie "Booting". Próbowałem zmieniać soft na inne wersje, ale to nic nie dało. Oddałem go do znajomego elektronika, który podejrzewał walnięty zasilacz, może jakieś scalaki, itp., ale po sprawdzeniu sprzętu powiedział, że to, co on może sprawdzić jest ok. Ponieważ brat posiada ten sam model, który działa bez zarzutu, wziąłem mój egzemplarz i podpiąłem pod jego graty (TV, kabel, karta) i było to samo. Czy ma ktoś jakiś pomysł i czy w ogóle da się go uratować? Dzięki z góry za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wentylować dekoder jakimś wiatrakiem (oczywiście prowizorycznie), tylko dla sprawdzenia, czy restarty nie są wynikiem przegrzewania się podzespołów.

 

Jeżeli to nie pomoże, to naprawa może być nieopłacalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że przegrzewanie nie wchodzi w grę, gdyż restarty następują nawet przy pierwszym włączeniu dekodera, kiedy jest on jeszcze "zimny". Ponadto rozkręcałem obudowę bo pomyślałem, że właśnie może się coś grzeje z powodu dużej ilości kurzu, ale w środku było bardzo czysto więc wyeliminowałem ten czynnik z listy podejrzanych ;). Ale skoro radzisz wiatrak to zrobię prowizoryczną klimatyzację jak będę miał chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elementy najbardziej wrażliwe, to CPU i pamięci, więc jeśli radiator nie odbiera w sposób właściwy ciepła od jednostki centralnej, to problemy mogą zacząć się już w chwili uruchamiania urządzenia.

 

Warto to sprawdzić, zanim się dekoder wyrzuci na śmietnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Trochę czasu mnie nie było, ale nawał zajęć nie pozwalał na walkę z dekoderem ;). Sytuacja wygląda następująco:

- Po odkręceniu obudowy i włączeniu dekodera uruchomił się ekran szybkiej konfiguracji, którą przeprowadziłem razem z wyszukaniem kanałów. Po tych operacjach dekoder ustawiony był na C+ Sport HD i działał przez jakieś 15 minut, więc przykręciłem obudowę górną.

- Zakryty dekoder działał jakieś 4 minuty po czym nastąpił restart.

- Odkręciłem znowu obudowę i tak jak radził Kolega Jego Cień włączyłem wiatrak biurkowy i nakierowałem na dekoder, tak żeby dmuchał na niego z góry. Pomogło bo pracował 10 minut bez problemu. Aby się upewnić w diagnozie wyłączyłem wiatrak i po 3 minutach znowu nastąpił restart.

- Sprawdzałem organoleptycznie temperatury podzespołów i w zasadzie dwa były dobrze ciepłe +/- 60 stopni C: radiator chyba na procesorze, znajdujący się mniej więcej po środku płyty głównej oraz kasetka z której wyprowadzone są gniazda antenowe z tyłu obudowy.

Na moje oko jedynym elementem, który mógłbym przesmarować pastą termoprzewodzącą jest procesor (wraz z radiatorem), ale ten radiator trzyma się bardzo dobrze, a nie widzę żadnych śrubek na których miałby się trzymać, nie mam na razie pomysłu jak go zdjąć. Macie może jakieś sugestie do zaistniałej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radiatory są przyklejane na klej termoprzewodzący. Można to odkleić (są chyba dwa sposoby: podgrzanie lub zamrożenie) i przykleić w to miejsce większy radiator. Na temat odklejania to sugeruję poczytać fora o tematyce np. komputerowej czy elektroniczne. Nie jest to do końca bezpieczna operacja, można uszkodzić procesor.

Warto też zwrócić uwagę na kondensatory elektrolityczne w zasilaczu, może wymagają wymiany (na lepsze, low ESR, 105 C).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jednak jakaś masakra! Chciałem jeszcze sprawdzić czy na pewno wentylator rozwiązuje problem i niestety nie. Całą dobę dekoder stał odłączony od prądu ze zdjętą obudową, a po włączeniu zasilania i dekodera pochodził ok. minuty i nastąpił restart. Radiator i kondensatory były oczywiście zimne. Załączyłem wiatrak, ale i tak po 2 minutach znowu restart. Spróbuję odkleić radiator z procesora, jednak jeżeli on się tak dobrze trzyma to klej termoprzewodzący chyba raczej nie wysechł :? Ręce mi opadają na to złośliwe urządzenie.

EDIT: Po krótkim pobycie w lodówce udało się odkleić radiator. Przesmarowałem świeżą pastą "srebrzanką", złożyłem do kupy i włączyłem - 2 minuty i nawet nie restart tylko totalna zwiecha. Dekoder na nic nie reaguje, wentylator cały czas dmucha do środka. Czyżby to wina "kondziorów" :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mam nadzieję, że usunąłeś ślady starego kleju z chipu procesora, i że nowy radiator przylega z należytą siłą do powierzchni chipu, bo jeśli tak nie będzie, to cała operacja psu na budę się nie zda.

 

Najlepiej oczywiście użyć kleju termo przewodzącego i zdecydowanie WIĘKSZEGO radiatora, najlepiej z dokręconym wiatraczkiem, który możesz zasilić w razie potrzeby nawet z portu USB.

 

Co do kondensatorów, to bywają dwa widoczne objawy ich zużycia i jest to albo spuchnięcie, albo "popuszczanie pod siebie" i w tym drugim przypadku, zwykle brudna jest płyta pod kondensatorem.

 

Najlepiej jednak, jeśli masz wprawę, wymienić wszystkie kondensatory bez ich sprawdzania.

 

ps. Koszty tych operacji są pomijalne, więc warto próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastą posmarowałem dość solidnie na oczyszczone i odtłuszczone powierzchnie, dobrze docisnąłem i już (wymieniałem radiatory i wentylatorki na procesorach w PC-tach, więc totalnym laikiem nie jestem i jest szansa, że zrobiłem to dobrze :] ). Skoro radiator po kilku minutach był dobrze ciepły to wg mnie odbiera prawidłowo ciepło z procesora. Nie za bardzo rozumiem też potrzebę założenia większego radiatora z dodatkowym wiatraczkiem, skoro przez prawie 5 lat dekoder śmigał na obecnym radiatorze bez żadnych problemów, więc wydaje się, że parametry radiatora były dobrze dobrane do ilości ciepła wydzielanego przez chipset. Jutro będę wiedział dokładnie jakie czynności wykonał znajomy elektronik, który próbował ocalić ten dekoder (podobno zaczynał właśnie od sprawdzenia kondensatorów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wolę zakładać, że rozmawiam z osobą mniej doświadczoną, bo wówczas przynajmniej jest mniej niedomówień.

 

Powinieneś zatem użyć któregoś z tych klejów do montażu radiatora: http://aab.com.pl/klej-termoprzewodzacy.html .

 

Mam nadzieję, że wiesz też, jak kapitalne znaczenie ma jakość (gładkość), powierzchni stycznej chipu i radiatora, do prawidłowego odprowadzania ciepła.

 

ps.

Radiatory nigdy nie są fabrycznie takie, jakie być powinny i powiem nawet, że jest to grzech główny wszystkich urządzeń pracujących przy udziale procesorów, gdzie CPU chłodzony jest pasywnie przy pomocy radiatora.

Jeszcze nie słyszałem, żeby zmiana pasywnego chłodzenia na aktywne, zaszkodziło urządzeniu. ;)

Źle chłodzone procesory szybko umierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ufff dekoder naprawiony!!! :jupi: Zostałem skierowany przez Pana z firmy Glob-Sat z Łodzi do autoryzowanego serwisu Globo, który nazywa się Proserwis i znajduje się w Gdańsku. Napisałem do nich maila z opisem problemu, dostałem odpowiedź z wyceną naprawy na 120 PLN razem z wysyłką zwrotną. Naprawili i odesłali w czasie 10 dni, wymieniając chipset MP7523. Od kilku dni dekoder śmiga aż miło, muszę tylko od nowa wyszukać i poustawiać kanały. Dzięki wszystkim za pomoc w temacie...i oczywiście polecam ww. firmy :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Proserwis jest JEDYNYM supportem dla dekoderów marki Opticum, bo TYLKO oni są w posiadaniu klocków do tych pudełek.

 

Nie jest to więc specjalnie odkrywcze. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam wszystkich:)))

Mam problem z nowym softem do dekodera HD s 1.

Szukałam wszedzie w internecie nowszej aktualizacji oprogramowania i listy kanałów do HD S1, ale bez skutku. czy moze kroś mi pomoc? ? Moja werja jest z 14 pazdzoiernika 2010 , oprogramowanie 02.66T-A, 03020204.

Na stronie polakiej globo nie ma:(

zlaazlam tylko tu [wycięty link do pirackich wersji oprogramowania - regulamin], ale nie wiem czy ktoryś soft pasuje..

Plizz help:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 3 lata później...
On 6/7/2016 at 8:02 AM, userHD said:

Globo HDS1 - nowszy soft, czy jest jakiś nowszy firmware (Globo HD-S1 HD-TS1_026600) , z multicas pod "nc+" ? 

 

Wracając do tematu, również kupiłem stary tuner i ciekawi mnie czy da się z nim coś zrobić, aby obecnie oglądać NC+ albo raczej już cyfre + - mam moduł CI od cyfry NAGRA - ale tuner Globo HD S1 - nie czyta z niego karty...

tuner widzi NC+ DAM CA+ ale żądnych info o karcie...

 

pomoże ktoś... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to wszystkie moduły z systemem Nagravision Cyfry+/NC+, to są już moduły CI+, które w Globo HD S1 nie zadziałają.

 

Jedyne wyjście na ten odbiornik (miałem kiedyś dwie sztuki ? ), to karta Cameleon w czytniku (oczywiście odbiornik musi mieć oprogramowanie mcas) lub moduł nCAM HD, który działa w systemie Conax.

 

Ja w tym odbiorniku miałem dawno temu zestaw karta Cameleon w czytniku i moduł CI Cyfrowego Polsatu (pierwsza wersja, na gniazdo CI bez plusa), więc wszystko na jednym sprzęcie ? .

Edytowane przez Frazes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...