Skocz do zawartości

GLOBO HD S1 2CI 2CX PVR Ready


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam dobrą wiadomość - jest oprogramowanie z czytnikiem wielosystemowym UCAS, ale bez kluczy - czyli legalne i działające świetnie :jupi:

Test będzie w SK 7-8/2008 i muszę powiedzieć, że odbiornik zaskoczył mnie pozytywnie - podczas testów pracował całkiem stabilnie. Właściwie z błędów wykryłem tylko jeden poważniejszy, ale nie dla przeciętnego usera i jedną rzecz irytującą, ale nie błąd. Obydwie kwestie zgłosiliśmy i zapewne zostanie to sprawdzone :)

 

Muszę też dodać, że poza samym odbiornikiem pozytywnie zaskoczyło mnie podejście firmy Globo Polska Sp. z o.o. do tematu - widać, że chcą wypuścić bardzo dopracowany produkt :jupi::brawo:

Dla DX-erów: czułość głowicy jest rewelacyjna - SR=1000 nie stanowi żadnego problemu i odbiór jest bez zacięć - sprawdzałem TRSP z 36E - natychmiast łapie lock (choć w instrukcji wpisano zakres 2-45 MS/s). Tuner posiada też blindscan, ale jego możliwości są ograniczone do badania całego zakresu z czterema wartościami SR (Auto - wtedy wybiera standardowe, najczęściej używane lub Manual - wtedy wpisywane ręcznie).

 

Wkrótce pojawią się kolejne dwa odbiorniki

 

- Globo HD TS1 - combo z DVB-T/MPEG-4 (planowany na sierpień)

- odbiornik HD Twin PVR - dwie głowice DVB-S/S2 HD (planowany na wrzesień)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gubić kanałów nie powinno - to inny odbiornik, oparty na innej architekturze sprzętowej i innym oprogramowaniu - cud musiałby się stać, żeby kto inny powtórzył ten sam błąd ;)

 

Co do problemów to jako błąd traktuję brak aktualizacji kanałów przy wyszukiwaniu - tylko dodawane są nowe. Przykład: Mamy Canal+ Film HD ze starej częstotliwości. Wyszukujemy nową - kanał nie zapisuje się na końcu listy, nie poprawiają się też parametry starego Canal+ Film HD - trzeba go skasować z listy i dopiero wyszukać. Na szczęście to tylko przykład - parametry Canal+ Film HD na wbudowanej w ostatni soft liście są poprawne.

Irytująca jest dla mnie obsługa napisów ekranowych - otóż są one pod przyciskiem Text (kolejne wciśnięcia uruchamiają napisy TXT i DVB), ale ich włączenie nic nie da, jeśli wcześniej w Ustawieniach OSD nie włączymy funkcji Napisy. Jej włączenie powoduje jednak jednocześnie coś innego - napisy pojawiają się zawsze na ekranie, nawet jeśli ich nie chcemy już - trzeba je znowu wyłączyć z menu - nietypowo rozwiązane, ale właściwie to nie błąd.

Obydwie kwestie dotyczą oprogramowania z końca czerwca i zostały zgłoszone, ogólnie jednak to drobnica i naprawdę musiałem się wysilić, żeby się tego doszukać. Zwykle przy testach nie musimy się specjalnie wysilać, żeby namierzyć dwie strony formatu A5 błędów :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 4 ścieżek audio (sprawdzone na EuroNews z 13E), napisy nagrywa, ale przy odtwarzaniu następuje rozjazd, tu jednak przyczyną mogły być nienajlepsze parametry pendrive'a, z którego korzystałem - to pozostało do zbadania, ale dopiero gdy nabędę szybszą pamięć (nagrywa się także teletekst).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich!

Wprawdzie tuner niedawno się pojawił, ale jak czytałem, przeszedł z powodzeniem testy SAT Kuriera. Moje pytanie dotyczy formatu zapisu plików na dysk zewnętrzny. Czy można te pliki odtwarzać i edytować w komputerze? Nigdzie w sieci nie znalazłem odpowiedzi. Zastanawiam się też nad ewentualnym zakupem Fergusona 8900, który wprawdzie dzieli zapisywane pliki, ale możliwa jest późniejsza ich edycja.

Pozdrawiam. Lacen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach użytkowania pojawił się problem, ze wstaniem ze standby.

Pojawia się napis " Loadin R13" i tuner nie chce "wstać"

Może Ktoś miał taki problem?

soft: Globo_022400.dlp

Jak się włącza z sieci włącznikiem, to jest ok. do czasu przejścia do stndby. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem dla córki ten tuner a ponieważ to kobieta nie za bardzo znająca się na takim sprzęcie musiałem ja wszystko ustawić. No i są problemy.

Pierwszy to bardzo głośne trzeszczenie telewizora -Sony Brawia KDL 3000- po wybraniu fonii w menu tunera na Bitstream. Kanał z fonią AC-3 np Nationale Geografic Hd jeden wielki trzask- nic w Tv nie słychać. Próbowałem różnych ustawień nic nie dało. Nie ma mowy o odbiorze fonii AC-3. Po przestawieniu na PCM trzasków brak ale fonii AC-3 także nie ma. Zmieniałem wejścia w TV i kabel -bez efektu. Ponadto po podłaczeniu tunera przez HDMI telewizor wyrzucił mi ustawienia sterowania DVD przez HDMI i mimo kilku prób nie znajdował sprzętu.

Drugi problem to dziasiaj jest piątek a w moim tunerze jest sobota. Jak to zmienić?

Ale napisy na Canal+ HD działają poprawnie choć wkurzające jest to ciągłe ustawianie. Działa też EPG na Filmbox HD- na Goldenie 890 nie działa. Trochę się namordowałem nim znalazłem sposób ustawienia list ulubionych ale potem wszystko poszło gładko i myślę że ta funkcja jest dobrze zorganizowana. Podoba mi się menu bo w moim Goldenie 890 jest trochę za krzykliwa. Ponadto Golden nie wyświetla na pasku informacyjnym następnej pozycji programu a Globo to wyświetla. Bardzo dobrze działa EPG- w Goldenie tylko aktualna i następna pozycja.Podoba mi się sposób wyłączania. Obraz tak fajnie się zwija. Tuner dość długo się włącza. Tu plus dla Goldena który włącza się szybko.Tuner dość mocno się grzeje- to chyba nie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odkryłem jeszcze dwie-niestety- wady tego tunera. Pierwsza to po wyłączeniu zasilania tuner włącza się na ostatnio oglądany program i się nie przełącza w stan czuwania. To już poważna wada, bardzo poważna. Tak być nie powinno. Druga to dzień tygodnia-już pisałem- u mnie dzisiaj już jest niedziela ale data poprawna tylko napisana- 16 sierpień 2008.

Tuner kupiony w czwartek a oprogramowanie z kwietnia. Powinno być z czerwca. Jak i skąd go pobrać? Czy ktoś z Was może pomóc. Może te wady o których psałem zostały usunięte a ja nie wiem o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dokładam. Napisy z teletekstu niestety pojawiają się razem z górnym oznaczeniem nazwy kanału, który nadaje teletekst, dnia, godziny itd. No i napisy z DVB pojawiają się od lewej strony obrazu a nie na środku jak w kinie, czy innych tunerach. To mocno rozprasza w czasie oglądania filmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu napisów pierszy raz trochę się ździwiłem że są akurat w tym miejscu ale po chwili stwierdziłem że jest to dobre rozwiązanie. Zupełnie mi to nie przeszkadza. Plus to doskonała widoczność napisów bo są na czarnym tle co przy jasnych sekwencjach jest bardzo ważne no i to że działają bezbłędnie.Jest na rynku taki tuner / już nie będę pisał jaki / że napisy wyświetlane są w kolorze seledynowym z białą obwódką. Pomysł "cudowny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałem bardzo mile zaskoczony. Wysłałem e-maila do firmy Globo z informacją o moich problemach z tunerem. Odpowiedzieli z serwisu natychmiast. W załączniku oprogramowanie. Po wgraniu ustąpiły prawie wszystkie mankamenty o których pisałem wcześniej . Nie zmieniła się data- nadal środa to w tunerze czwartek. Dzisiaj ponowna wiadomość od firmy Globo i najnowsze oprogramowanie. Wgram je później i zapewne wszystko będzie jak należy. Brawo dla firmy Globo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem także bardzo pozytywnie zaskoczony solidnym podejściem firmy Globo Polska do tematu odbiornika HD S1. Widzę, że pierwsi nabywcy nie wracają do nas z problemami z tym sprzętem, błędów jak widać po waszych zgłoszeniach nie jest dużo :jupi: No to czekamy na zapowiadany combo HD ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...