Skocz do zawartości
  • 0

Instalacja anteny


Mathias12
 Udostępnij

Pytanie

Witam serdecznie. Opiszę pokrótce w czym problem, może ktoś mi podpowie co mam zrobić. Antena 110 cm, dekoder polsatu hd3000. Antenę ustawilem miernikiem. Do sprawdzenie pozyczoby dekoder nc+. Na dekoderze nc+ parametry 80% sygnal i 60 % jakość. Zielona kropka przy Hotbird. Z chwilą wyszukiwania kanałów - nic nie znaleziono. Po przełączeniu dekoderów na polsat sygnał 0% i jakość 0%. Wszystkie wtyki pozarabiane na nowo, bez zwarć. Kabel nie dłuższy niz 10 m. Miernik pokazuje wiecej niż 4 różne satelity. Jakieś sugestie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
7 minut temu, maniek357 napisał:

Wg mnie antena nie patrzy na Hot Birda, tylko jakiegoś innego satelitę. Częstotliwość się pokrywa z transponderem nc+, stąd ich dekoder pokazuje sygnał na pasku.

Ok. Ale kierunek wyznaczylem wg kompasu nawigacyjnego garmina, po skalibrowaniu. W moim miejscu hotbird to 171° i 21° kąt odchylenia od elewacji. Mimo iż miernik pokazuje różne satelity, dekoder ma wciaz 0%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Grzecho5c napisał:

Chodzi  mi o ustawienia w odbiorniku.Ważne dla Ciebie od 12:45.

 

Fajny film. U mnie ustawienia konwerter uniwersalny i diseqc nieuzywany. Robilem reset fabryczny dekodera. Dziś jeszcze nowy kabel plus nowe efki i dalej nic. Widzi ok. 5 satelit w pobliżu mojego azymutu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chodzi  mi o ustawienia w odbiorniku.Ważne dla Ciebie od 12:45.

 

Sorry , wstawiłem drugi raz i nie wiem jak się usuwa.

Ok,ustawienia jak należy.Ustaw odbiornik na program niekodowany np. Power TV.

Szukaj satelity na mierniku.Wskazanie na odbiorniku może się pojawić nawet po 2-3sekundach.

Czyli ruch anteną i odczekać.Wyjedż z anteną poza Twój domniemany właściwy zakres.

Jeśli nie masz możliwości jednocześnej obserwacji obu wskazań znajdz kogoś kto będzie obserwować TV.

 

Edytowane przez Grzecho5c
Pomyłkowo wstawiłem drugi raz.
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O odbiorze z satelity, szczególnie Hot Birda, decydują dosłownie milimetry. Pozostaje Ci walczyć dalej samemu lub wezwać kogoś z profesjonalnym miernikiem, który ogarnie to w 5 minut. Jeśli takie usługi są w Norwegii drogie, to można jeszcze rozważyć zakup lepszego miernika, np Satlink WS-6933 za ok 250 zł, gdzie można wybrać satelitę, częstotliwość i kontrolować kilka parametrów sygnału. Na Youtube są filmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dekoder hd3000. Nie ma nic. Żąda konfiguracji kanałów, ktorej bez sygnału zrobić się nie da. Ale dziś podepnę go u kolegi i sprawdzę. Jeśli u niego będzie działać normalnie to zainstaluję kanały i spróbuję dostroić na power tv. Wczoraj kupiłem miernik satlinka ws6933 od człowieka z Oslo, więc czekam na przesyłkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...