Skocz do zawartości
  • 0

Prawidłowe podłączenie


Volter
 Udostępnij

Pytanie

Sprzęt: dekoder cyfrowy Cyfra+ Philips z HD, TV - plazma Panasonic, nagrywarka - Panasonic

każdy ze sprzętów ma 2 Scarty i 1 HDMI

 

Jak to wszystko podłączyć żeby sensownie działalo?

Tzn. przede wszystkim mam dylemat co podłączyć przez HDMI - dekoder czy DVD ? (ja bym sie skłaniał do dekodera, ale... ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja bym zrobił tak: DVD -> dekoder -> TV

Czyli DVD podłączyć do dekodera a tuner do telewizora.

Philips HD zdaje się nie ma wejścia HDMI, więc musiałbyś DVD podłączyć przez kabel Scart.

DVD (Scart) -> Philips HD (HDMI) -> TV

 

Czaisz?

DVD powinno działać po podłączeniu dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za zainteresowanie.

 

Czyli wg Ciebie wystarczą dwa kable:

DVD - kabel hdmi - TV

oraz

dekoder - kabel scart - DVD ?

 

No ale tak nie chce działać :(.

Tzn. dekoder działa pięknie w HD ale DVD nie jest wyświetlane wogóle - ani przy włączonym dekoderze ani przy wyłączonym.

 

Jakiś pomysł dlaczego nie działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zobacz czy w dobre wejście włożyłeś kabel, aby DVD połączyć do dekodera powinieneś kabel połączyć do wejścia Scart dolnego, nie górnego.

 

 

Napisałeś o tych kablach i z tego co zrozumiałem o chcesz DVD podłączyć do TV a dekoder do DVD, tak?

Ja bym podłączył DVD do dekodera przez Scart a dekoder do TV przez HDMi, bo nie po to masz dekoder HD, żeby oglądać później kanały w wysokiej rozdzielczości w standardowej, bo jak podłączysz przez Scart to pójdzie obraz w niższej jakości, jak przez HDMi to w wyższej (jeśli chodzi o kanały HD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Napisałeś o tych kablach i z tego co zrozumiałem o chcesz DVD podłączyć do TV a dekoder do DVD, tak?

 

Nie, nie. Podłączyłem tak jak pisałeś.

 

Ja bym podłączył DVD do dekodera przez Scart a dekoder do TV przez HDMi, bo nie po to masz dekoder HD, żeby oglądać później kanały w wysokiej rozdzielczości w standardowej, bo jak podłączysz przez Scart to pójdzie obraz w niższej jakości, jak przez HDMi to w wyższej (jeśli chodzi o kanały HD).

 

Tak samo ja rozumowałem :).

 

Zobacz czy w dobre wejście włożyłeś kabel, aby DVD połączyć do dekodera powinieneś kabel połączyć do wejścia Scart dolnego, nie górnego.

 

Myślę, że dobrze.

W dekoderze jest złącze "Magnetowid" (drugie jest telewizor - więc raczej nie to).

W DVD jest Decoder/Ext. Link (drugie jest AV1/TV - więc raczej nie to).

 

Dla pewności sprawdziłem wszystkie 4 kombinacje, a dla drugiej pewności te same 4 kombinacje na drugim kablu Scart. :)

 

I nic. Obraz z DVD nie wyświetla się na TV.

 

Oczywiście jak podłączę DVD przez HDMI wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok moja propozycja podłączenia to

dekoder cyfry po hdmi podłączyć do tv

powinny być tam dwa wyjścia scart (philips) jeden do tv drugi do magnetowid

to wyjście tv podłączam pod nagrywarkę dvd.

W nagrywarce powinieneś mieć małe znaczki in i out przy złączach euro podłączasz to do tego oznaczonego in (mówimy o wyjściach scart)

połączenie komponent z nagrywarki połączyć z wyjściem w tv komponent.

Miejsce na euro o, którym mówisz av1 to prawdopodobnie to wyjście więcej dodam, ze abyś poprzez dvd oglądał cyfrę+ tzn miał możliwość nagrania audycji musisz mieć ustawiony kanal specjalny na dvd w moim przypadku to AV2/L1 nie wiem jak to będzie u ciebie możliwe ze podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...