Skocz do zawartości
  • 0

Instalacja łączona Cyfrowego Polsatu i naziemnej


Cooldude
 Udostępnij

Pytanie

Cześć Wszystkim,

raczkuję w temacie instalacji sat/rtv i mam zagwozdkę.

Mianowicie dotarł dzisiaj do mnie zestaw Cyfrowego Polsatu:
- Konwerter Inverto TWIN ESSENTIAL IDLE-TWNS49-ESSEN-OPN
- 2x dekoder EVOBOX Lite (w multiroomie)

Chciałbym aby w dwóch z czterech pokoi był Cyfrowy Polsat i w razie czego telewizja naziemna, a w pozostałych dwóch pokojach tylko tv naziemna - z możliwością ewentualnego późniejszego podłączenia kolejnego multiroom'a.
Pytanie za 100 pkt... jaki multiswitch polecacie? Zgłupiałem jak zacząłem czytać opinie i opisy - niektóre mają informacje, że nadają się tylko do konwerterów quattro. Nie chciałbym zrobić skuchy z kupnego złego multiswitcha, dlatego proszę Was o poradę :)

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
10 godzin temu, maniek357 napisał:

Dzięki  za podpowiedź :)
Będzie chodzić z konwerterem twin? Piszą w specyfikacji o monoblocku i quad.
Wiem, że to nie fizyka kwantowa, ale wolę mieć pewność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sam mam 2 kable z Twina podłączone do tego ustrojstwa. A na przyszłość masz 2 dodatkowe wejścia SAT, gdybyś zmienił konwerter na Quada. I oczywiście w pokojach montujesz gniazdka abonenckie do rozdzielenia sygnału na SAT i DVB-T.

 

Z drugiej strony ... ten sumator Telmor widzę, że sporo podrożał... 2 lata temu płaciłem za niego ~ 80 zł. Teraz najtaniej 130 zł. Tymczasem już za ~ 150-160 zł możesz kupić zestaw multiswitch + konwerter Quattro. Wtedy ciągniesz z konwertera 4 kable i od razu w 4 pokojach masz sygnał SAT. Także wybór należy do Ciebie, ja bym chyba jednak zainwestował w multiswitch. 

Edytowane przez maniek357
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przez najbliższe lata nie planuje w pozostałych dwóch pokojach satelity, tylko naziemną ;)
Wszystkie multiswitche potrzebują konwertera quattro?
Podejrzewam, że jak skończy mi się umowa na Cyfrowy Polsat albo będę chciał dokupić dodatkowego multiroom'a wówczas z dodatkowym dekoderem prześlą nowy konwerter (ale mogę się mylić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...